14 квітня 2016, 13:01

Виборів не буде. Буде робота на країну



З виступу на засіданні Верховної Ради України 14 квітня 2016 року


У ці дні у нас сумна річниця – два роки тому почалася україно-російська війна. Почалася вона з того, що дехто ділив Україну на "західняків" і "східняків". Тому що дехто своїми донецькими "монолітами" довів до смертей Донецьк, Луганськ і окупований концтабір Крим.

Тому прошу Опоблок перш за все припинити ділити людей за місцем походження, по партійності, по вірі. Ми всі – українці. Тільки хтось гордиться цим, а хтось ховає цей паспорт на випадок виклику в ГПУ.

Уряд, який ми сьогодні проводжаємо, працював в екстремально важких умовах війни. Звичайно, зараз можна говорити про його недоліки. Я про них відверто і емоційно говорив з цієї трибуни раніше. Але сьогодні час збирати каміння. Тому слід сказати, що Уряд Арсенія Яценюка був причетний до того, що ми створили Українську Армію, як би цього не хотілося окупаційному блоку.

Цей Уряд забезпечив енергетичну незалежність, і ми прожили зиму без вонючого московського газу. Цей Уряд зміцнив бюджети міст на 40 відсотків. До речі, на Донбасі також.

Відтак цьому Уряду є за що подякувати, і Арсеній Петрович заслужено отримав сьогодні аплодисменти. Так само заслужено, як свого часу він отримував критику.

Сьогодні історичний день. Не тому, що ми змінюємо одного прем'єра на іншого. Цей день історичний, бо дві фракції українського парламенту змогли подолати шкідливу українську звичку чубитися аж до розстрілу. Ми знайшли в собі сили створити коаліцію фракцій у 227 народних депутатів, які входять до БПП та Народного фронту аби далі йти дорогою, яку визначив нам Майдан.

Враховуючи позафракційних членів кОаліція має 240 членів і щодня поповнюється новими заявами.

І саме цей факт бісить тих, хто хоче кричати про ніби не таку кАоліцію. Не вийде, панове! Ми будуватимемо країну, попри те, що цього не хоче широка опозиція. Широпа не правитиме в цій країні.

Треба звикнути, що відставка Уряду є важливою, але це не трагедія. Уряд – це не годівниця і не священна корова. Уряд – це можливість змінити ситуацію в країні на краще. Уряд – це інструмент. Він – як досвідчений менеджер використовує різні інструменти. Так само, як ми – парламент, найняті людьми Майдану, маємо ці інструменти міняти.

Наступний Уряд не буде командою "зірок Фейсбуку". Наступний Уряд не буде змагатися в гаслах. Наступний Уряд буде прагматично працювати на людей і на Україну.

Уся країна воює й одразу на трьох фронтах. У нас не тільки війна з Кремлем, а й війна з корупцією і війна за нову економіку. Нам доведеться всьому давати раду.

Ті, хто об'єднався в коаліцію, – це солдати цієї української війни.

Ті ж, хто кричить, аби покричати, є тими, хто допомагає ворогові.

Я з повагою ставлюся до опозиції, сам у ній часто був. Але опозиція має бути до конкретних кроків конкретного уряду, а не до країни заради голого піару і чергового виборчого шабашу.

Не буде цього. Розумію сум наших широких опозиціонерів – виборів не буде. Буде робота на країну.

Хочу, щоб Уряд отримав аплодисменти не тоді, коли його буде призначено, а тоді, коли приходитиме в комітети парламенту і на пленарні засідання із серйозними, проривними реформаторськими законами, які дозволять усім нам говорити не з надією, а з впевненістю – Слава Україні!

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

1000 днів. Тримаємось. Працюємо

Вже через місяць після нападу Японії на Перл-Харбор Президент США Рузвельт створив Раду військового виробництва (War Production Board). Ця державна структура відповідала за переведення американської економіки на воєнні рейки...

План Перемоги без збільшення фінансування ЗСУ?

Можна написати який завгодно пафосний План Перемоги. Але його реалістичність перевіряється дуже просто – досить проаналізувати проект бюджету на наступний рік...

План Перемоги чи План Зради?

План Перемоги, який Зеленський повіз презентувати Байдену, містить вимогу членства України в НАТО. Ідея по суті – вірна. Бо лише членство в НАТО є гарантією безпеки України після війни...

Винити союзників чи казати правду – що обере влада?

На третьому році війни Зеленський заявив, що на 90% виписав пункти Плану Перемоги. І вже днями збирається презентувати його Байдену та обом кандидатам у Президенти США...

Що я НЕ почув від Президента на прес-конференції

Під час спілкування президента Зеленського із журналістами в рамках форуму "Україна 2024. Незалежність" я не почув від нього: - не почув про форуми миру і референдуми, бо тепер виявляється, що переговори з росією не мають сенсу...

Щодо ратифікації Римського статуту

Злі язики кажуть, що Офіс Президента давно хоче змінити Генпрокурора. Добрі язики кажуть, що Генпрокурор давно хоче стати суддею Міжнародного кримінального суду...