12 липня 2017, 11:55

Казав і ще раз кажу: ніхто не сховається за депутатським мандатом

У залі парламенту знаходиться декілька сот депутатів, які всі разом були на Майдані. В найкритичніші моменти там залишалося менше сотні людей. Пізніше ми всі там клали квіти в пам'ять героїв за те, щоб виконати вимоги Майдану.

Я особисто вважаю, що ці вимоги були прості і зрозумілі: усунути державну мафію Януковича і відновити закон та справедливість у нашій країні.

Прийшовши у парламент із поданнями, я просив частково зняти пострадянський феодальний рудимент депутатської недоторканості і зробити шановних п'ятьох народних депутатів звичайними українцями, щодо яких слідство може задавати питання і обирати запобіжний захід так само, як до всіх інших мільйонів наших співвітчизників. І більше нічого.

Нардепи могли дев'ять разів натиснути кнопку "ЗА", дев'ять разів всього, і відновити закон для всіх і справедливість для кожного. Депутати могли дати можливість слідству діяти так, як з кожним із тих українців, які стояли на Майдані і поза ним.

Проте народні депутати взяли на себе місію суду. Вони визначили запобіжний захід – "ніякий". Верховна Рада по двом депутатам, які підозрюються в хабарництві, сама зробила висновок – їх затримувати і арештовувати неможна, бо вони свої.

Шановні народні депутати, з нашої країни люди виїжджають не тільки тому, що мала зарплата і немає роботи, вони виїжджають, бо втрачають віру у фундаментальні цінності нашої держави. Закон для всіх і справедливість для кожного.

Я обурений і політичним, і юридичним фактом розгляду подань і вважаю це неприйнятною практикою. І відразу заявляю про те, що по цим народним депутатам подання будуть внесені відразу після парламентських канікул.

Казав і ще раз кажу: ніхто не сховається ні за депутатським мандатом, ні на далеких островах, закон один для всіх. Якщо парламент не прийняв рішення цього разу, значить з вересня буде вимушений розглядати ці питання повторно.

Неголосування за подання про зняття депутатської недоторканості лише вбиває парламентаризм. Я впевнений, що рано чи пізно справедливість і законність будуть панувати в цьому залі.

*З виступу у Верховній Раді 11.07.2017 р.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

1000 днів. Тримаємось. Працюємо

Вже через місяць після нападу Японії на Перл-Харбор Президент США Рузвельт створив Раду військового виробництва (War Production Board). Ця державна структура відповідала за переведення американської економіки на воєнні рейки...

План Перемоги без збільшення фінансування ЗСУ?

Можна написати який завгодно пафосний План Перемоги. Але його реалістичність перевіряється дуже просто – досить проаналізувати проект бюджету на наступний рік...

План Перемоги чи План Зради?

План Перемоги, який Зеленський повіз презентувати Байдену, містить вимогу членства України в НАТО. Ідея по суті – вірна. Бо лише членство в НАТО є гарантією безпеки України після війни...

Винити союзників чи казати правду – що обере влада?

На третьому році війни Зеленський заявив, що на 90% виписав пункти Плану Перемоги. І вже днями збирається презентувати його Байдену та обом кандидатам у Президенти США...

Що я НЕ почув від Президента на прес-конференції

Під час спілкування президента Зеленського із журналістами в рамках форуму "Україна 2024. Незалежність" я не почув від нього: - не почув про форуми миру і референдуми, бо тепер виявляється, що переговори з росією не мають сенсу...

Щодо ратифікації Римського статуту

Злі язики кажуть, що Офіс Президента давно хоче змінити Генпрокурора. Добрі язики кажуть, що Генпрокурор давно хоче стати суддею Міжнародного кримінального суду...