Боротьба з корупцією та її результати
Останнім часом багато йдеться про необхідність тотальної зміни керівництва держави, зокрема керівників правоохоронних структур, які, мовляв, не впоралися з проблемою боротьби з корупцією в нашій країні. Я ніколи не прогинав і не прогну хребет заради жодної посади – для мене всі вони тимчасові. До відповідальності готовий, але хотів би розібратися, хто працював, а хто саботував поставлені законом завдання.
Закон створив фактично дві правоохоронні структури, які мають протидіяти корупції в Україні. Перша з них – це Генеральна прокуратура Україна, яка разом зі своїми колегами з Національної поліції, ДФС, СБУ та новоствореного ДБР має протидіяти корупції категорії "Б".
Категорія "Б" – це посадовці від голови сільської ради до заступника голови обласної держадміністрації, а також при умові, що вони взяли хабар не більше 1 млн. грн.
Є інша група правоохоронних органів, яка відповідає за боротьбу з корупцією категорії "А". Це Спеціалізована антикорупційна прокуратура, абсолютно незалежна від нас, і підпорядковане їй НАБУ. Категорія "А": це протидія корупції голови ОДА, депутат ВР, міністрів, віце-прем'єрів, прем'єр-міністра – усіх вищих посадових осіб держави.
Які ж результати цієї боротьби?
Результати Генеральної прокуратури України за три роки спільно з колегами відомі – ми маємо 2876 обвинувальних вироків у корупційних справах. Не арештів, не відправлених до суду, а вироків корупціонерам категорії "Б".
Також ми спільно повернули до держави поцуплених 125 мільярдів гривень. Серед них – і понад 240 тис га землі, вкраденої у військових та цивільних.
Це наш результат.
Який же результат протидії великій корупції у САП і НАБУ? За ті ж три роки вони мають 0 вироків і 450 мільйонів гривень, повернутих до бюджету.
З моєї точки зору, абсолютно об'єктивно, це дуже різні результати. Ми працювали, працюємо і будемо працювати ефективно в межах того, що закон дозволяє нам. САП і НАБУ явно не впоралися з поставленими завданнями. До того ж саме НАБУ, яке багато говорить, але показує нульовий результат, керівник якого призначається указом президента, на мою думку, має відповісти за провал боротьби з високопоставленою корупцією першим.
Ми – працюємо далі.
* https://youtu.be/WkhoJFwy69M
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.