23 травня 2019, 16:01

Боротьба з корупцією та її результати

Останнім часом багато йдеться про необхідність тотальної зміни керівництва держави, зокрема керівників правоохоронних структур, які, мовляв, не впоралися з проблемою боротьби з корупцією в нашій країні. Я ніколи не прогинав і не прогну хребет заради жодної посади – для мене всі вони тимчасові. До відповідальності готовий, але хотів би розібратися, хто працював, а хто саботував поставлені законом завдання.

Закон створив фактично дві правоохоронні структури, які мають протидіяти корупції в Україні. Перша з них – це Генеральна прокуратура Україна, яка разом зі своїми колегами з Національної поліції, ДФС, СБУ та новоствореного ДБР має протидіяти корупції категорії "Б".

Категорія "Б" – це посадовці від голови сільської ради до заступника голови обласної держадміністрації, а також при умові, що вони взяли хабар не більше 1 млн. грн.

Є інша група правоохоронних органів, яка відповідає за боротьбу з корупцією категорії "А". Це Спеціалізована антикорупційна прокуратура, абсолютно незалежна від нас, і підпорядковане їй НАБУ. Категорія "А": це протидія корупції голови ОДА, депутат ВР, міністрів, віце-прем'єрів, прем'єр-міністра – усіх вищих посадових осіб держави.

Які ж результати цієї боротьби?

Результати Генеральної прокуратури України за три роки спільно з колегами відомі – ми маємо 2876 обвинувальних вироків у корупційних справах. Не арештів, не відправлених до суду, а вироків корупціонерам категорії "Б".

Також ми спільно повернули до держави поцуплених 125 мільярдів гривень. Серед них – і понад 240 тис га землі, вкраденої у військових та цивільних.

Це наш результат.

Який же результат протидії великій корупції у САП і НАБУ? За ті ж три роки вони мають 0 вироків і 450 мільйонів гривень, повернутих до бюджету.

З моєї точки зору, абсолютно об'єктивно, це дуже різні результати. Ми працювали, працюємо і будемо працювати ефективно в межах того, що закон дозволяє нам. САП і НАБУ явно не впоралися з поставленими завданнями. До того ж саме НАБУ, яке багато говорить, але показує нульовий результат, керівник якого призначається указом президента, на мою думку, має відповісти за провал боротьби з високопоставленою корупцією першим.

Ми – працюємо далі.

* https://youtu.be/WkhoJFwy69M

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Мобілізація: хто хоче – робить, хто не хоче – шукає винних

Якщо ви спитаєте командирів на Донецькому фронті, яка головна проблема у військах, ви почуєте однакову відповідь: некомплект особового складу...

"Санції – це х...ня", каже нам влада

Москва просить команду Трампа прийняти її делегацію для обговорення американських санкцій проти російських танкерів. 60% російських морських поставок нафти йде через Балтійське море, яке останнім часом стало натівським озером...

Пожежі у Лос Анжелесі – рімейк нашої трагедії 2019

Читаю американські медіа про пожежі у Лос Анжелесі. І бачу рімейк нашої трагедії 2019 року. Попри наростання пожеж за останні 10 років у Каліфорнії, спочатку вигнали досвідченого керівника пожежної служби...

Нам потрібні професіонали на чолі держави

1. Останнім часом ми постійно чуємо, що для припинення війни нам потрібні гарантії безпеки. Головною гарантією називається НАТО. Це розуміння та їм би в голови у 2019-му, коли Зеленський називав НАТО рудиментом Холодної війни, з якого скоро вийде Німеччина і Франція...

Неприховані знаки істерії зелених

Стаття в іспанській газеті про ніби то "золотий парашут", який пропонують у Лондоні для Зеленського – явна інформаційна кампанія. Можна, звичайно, посміятися...

Як я бачу нинішню ситуацію?

1. ЗСУ залишаються єдиним фактором виживання України. Попри нікчемність і корумпованість влади, саме Армія тримає і нинішній фронт, і майбутнє нашої держави...