23 травня 2019, 16:01

Боротьба з корупцією та її результати

Останнім часом багато йдеться про необхідність тотальної зміни керівництва держави, зокрема керівників правоохоронних структур, які, мовляв, не впоралися з проблемою боротьби з корупцією в нашій країні. Я ніколи не прогинав і не прогну хребет заради жодної посади – для мене всі вони тимчасові. До відповідальності готовий, але хотів би розібратися, хто працював, а хто саботував поставлені законом завдання.

Закон створив фактично дві правоохоронні структури, які мають протидіяти корупції в Україні. Перша з них – це Генеральна прокуратура Україна, яка разом зі своїми колегами з Національної поліції, ДФС, СБУ та новоствореного ДБР має протидіяти корупції категорії "Б".

Категорія "Б" – це посадовці від голови сільської ради до заступника голови обласної держадміністрації, а також при умові, що вони взяли хабар не більше 1 млн. грн.

Є інша група правоохоронних органів, яка відповідає за боротьбу з корупцією категорії "А". Це Спеціалізована антикорупційна прокуратура, абсолютно незалежна від нас, і підпорядковане їй НАБУ. Категорія "А": це протидія корупції голови ОДА, депутат ВР, міністрів, віце-прем'єрів, прем'єр-міністра – усіх вищих посадових осіб держави.

Які ж результати цієї боротьби?

Результати Генеральної прокуратури України за три роки спільно з колегами відомі – ми маємо 2876 обвинувальних вироків у корупційних справах. Не арештів, не відправлених до суду, а вироків корупціонерам категорії "Б".

Також ми спільно повернули до держави поцуплених 125 мільярдів гривень. Серед них – і понад 240 тис га землі, вкраденої у військових та цивільних.

Це наш результат.

Який же результат протидії великій корупції у САП і НАБУ? За ті ж три роки вони мають 0 вироків і 450 мільйонів гривень, повернутих до бюджету.

З моєї точки зору, абсолютно об'єктивно, це дуже різні результати. Ми працювали, працюємо і будемо працювати ефективно в межах того, що закон дозволяє нам. САП і НАБУ явно не впоралися з поставленими завданнями. До того ж саме НАБУ, яке багато говорить, але показує нульовий результат, керівник якого призначається указом президента, на мою думку, має відповісти за провал боротьби з високопоставленою корупцією першим.

Ми – працюємо далі.

* https://youtu.be/WkhoJFwy69M

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Утопія стає реальністю?

Англійські королі у свій час настільки захопилися самодержавʼям, що барони повстали. Їх, баронів, просто дістала звичка монархів одноосібно забирати замки, землі, гроші, свободу, життя їхніх підданих...

Зламають Порошенка – візьмуться за всіх інших

Посилення політичних репресій у нашій країні – знайома ознака скорої зміни влади. Здавалось би, антиконституційне введення санкцій щодо Порошенка було вершиною переслідування лідера опозиції...

Про танці на пороховій бочці

Після призначення Єрмака головою делегації для переговорів про мир події набувають відчутних темпів. З потенційними неприємними можливостями...

Серби починають виривати отруйні щупальці Кремля

Розгін протестантів у Сербії міг відбутися і в Києві у 2014-му. Про це розповів офіцер поліції Сергій М., з яким я зустрівся під час оборони Бахмута...

Метою переговорів із США є принципова річ: відновлення поставок зброї

Для завершення війни необхідно спочатку вийти з серіалу ілюзій заради рейтингів і оцінити реальний стан справ. Ця нова реальність виникла після того, як Президент Трамп категорично перекрив нашу перспективу членства в НАТО, а потім на додачу поставив під сумнів дієздатність 5 статті Альянсу про колективну оборону...

"Не варто недооцінювати людей, які себе переоцінюють"

СЛУГА НАРОДУ (британський варіант) Після нападу Японії на США в Перл-Харборі Америка вступила у ІІ світову війну. У цей час британський лідер В...