23 травня 2019, 16:01

Боротьба з корупцією та її результати

Останнім часом багато йдеться про необхідність тотальної зміни керівництва держави, зокрема керівників правоохоронних структур, які, мовляв, не впоралися з проблемою боротьби з корупцією в нашій країні. Я ніколи не прогинав і не прогну хребет заради жодної посади – для мене всі вони тимчасові. До відповідальності готовий, але хотів би розібратися, хто працював, а хто саботував поставлені законом завдання.

Закон створив фактично дві правоохоронні структури, які мають протидіяти корупції в Україні. Перша з них – це Генеральна прокуратура Україна, яка разом зі своїми колегами з Національної поліції, ДФС, СБУ та новоствореного ДБР має протидіяти корупції категорії "Б".

Категорія "Б" – це посадовці від голови сільської ради до заступника голови обласної держадміністрації, а також при умові, що вони взяли хабар не більше 1 млн. грн.

Є інша група правоохоронних органів, яка відповідає за боротьбу з корупцією категорії "А". Це Спеціалізована антикорупційна прокуратура, абсолютно незалежна від нас, і підпорядковане їй НАБУ. Категорія "А": це протидія корупції голови ОДА, депутат ВР, міністрів, віце-прем'єрів, прем'єр-міністра – усіх вищих посадових осіб держави.

Які ж результати цієї боротьби?

Результати Генеральної прокуратури України за три роки спільно з колегами відомі – ми маємо 2876 обвинувальних вироків у корупційних справах. Не арештів, не відправлених до суду, а вироків корупціонерам категорії "Б".

Також ми спільно повернули до держави поцуплених 125 мільярдів гривень. Серед них – і понад 240 тис га землі, вкраденої у військових та цивільних.

Це наш результат.

Який же результат протидії великій корупції у САП і НАБУ? За ті ж три роки вони мають 0 вироків і 450 мільйонів гривень, повернутих до бюджету.

З моєї точки зору, абсолютно об'єктивно, це дуже різні результати. Ми працювали, працюємо і будемо працювати ефективно в межах того, що закон дозволяє нам. САП і НАБУ явно не впоралися з поставленими завданнями. До того ж саме НАБУ, яке багато говорить, але показує нульовий результат, керівник якого призначається указом президента, на мою думку, має відповісти за провал боротьби з високопоставленою корупцією першим.

Ми – працюємо далі.

* https://youtu.be/WkhoJFwy69M

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Не дивно, що Україна радіє кінцю Портнова

Якщо Портнов все життя ненавидів Україну, то не дивно, що Україна радіє кінцю Портнова. Я – не радію. Хоча й маю підстави. Бо і мої роки в тюрмі в 2010-13, і цинічне кривосуддя, яке зупиняло найпринциповіші справи ГПУ в 2016-18, і виведення мільярдних ригівських бізнесів з-під арешту після 2019, і погрози знищення порохоботів після інаугурації Зеленського, і брудний вал фейкового компромату в 2021, і навіть війна в 2022 – це все про нього...

Московитами варто нагадувати реальну історію

Було б добре, щоб у складі нашої переговорної групи були грамотні історики. Найкраще – з числа тих, які воюють в ЗСУ. Вони б мали відбивати брехню та маніпуляцію московитів, котрі давно зробили псевдоісторію своєю зброєю...

З рук путіна треба вибити козир Стамбулу-2022

Я вважаю помилковою ідею персональної зустрічі Зеленського і путіна. Без участі делегацій США та ЄС це – гарантоване шоу квн проти кдб. Але маємо те, що маємо...

Щодо Угоди про ресурси-2

Сама ідея створення Фонду залучення американських інвестицій для розробки українських надр – добра. Власних державних чи приватних коштів у нас на це явно немає...

Щодо Угоди про ресурси

Президент Зеленський пояснював лютневий скандал у Білому домі необхідністю добитися безпекових гарантій у тексті Угоди про ресурси. Через місяць Угода підписана і внесена на розгляд Верховної Ради...

Чи реальне припинення вогню?

Вся країна обговорює можливість припинення війни. Тож декілька моїх думок з цього приводу. 1. Важливо зрозуміти, що у цьому процесі є 2 акти: припинення вогню і обговорення та підписання мирної угоди...