20 листопада 2019, 21:24

Закон про заочне засудження – щеплення проти злочинних наказів

Сьогодні в шосту річницю нашого Майдану в суспільстві говорять про відповідальність за вбитих та поранених на Майдані.

Багато питають, чому Горбатюк звільнений з Генеральної прокуратури. Інші питають, що буде зі справами, які згідно закону сьогодні передаються в Державне бюро розслідувань та Національне антикорупційне бюро України.

Насправді – це другорядні питання. Ключовим питанням є – чи відновлять в Україні право заочного засудження. Адже всім зрозуміло, що злочинні накази бити та розстрілювати майданівців давали ті, хто втік з нашої країни. І засудити їх за звичайними процедурам неможливо.

Так само, як ми засудили президента Януковича за державну зраду за європейським правом in absentia (заочно), так само Генеральна прокуратура України ще восени цього року була готова завершити справу щодо Януковича, Захарченка, Якименка, Шуляка та інших організаторів розстрілів на Майдані in absentia.

На жаль, не дивлячись на мої неодноразові спроби, старий парламент не дав такого права. І тому сьогодні, в річницю Майдана, ми маємо ставити питання перед новим парламентом – повернути право заочного засудження. Це дасть можливість засудити за закінченою вже справою тих, хто дав злочинний наказ розстріляти наших побратимів, мирних демонстрантів.

Також це дасть можливість засудити заочно за тероризм в тому числі керівництво Збройних сил Росіської Федерації, які вчинили злочини проти людяності в ході російсько-української війни.

Також це дасть можливість засудити тих, хто з награбованими мільярдами втік за межі країни.

Саме відсутність права заочного засудження, яке не надає парламент, є ключовою проблемою.

Я горжуся тим, що саме при мені справи по організаторам розстрілів на Майдані у лютому 2014 року були завершені. Вони лежали на моєму столі в кабінеті Генпрокурора і вони зараз лежать в сейфах ГПУ. Проект постанови про завершення слідства лежить зверху на цих папках.

Якщо парламент прийме відповідальне рішення, яке стосуватиметься заочного засудження будь-кого з підозрюваних у злочинах, ця постанова має бути негайно підписана.

А суд має відбутися, нехай і заочно, для того, щоб у нашій країні більше ніколи жоден президент, жоден міністр, жоден керівник спецслужб не посмів видавати злочинні накази.

Це ключове питання для майбутнього нашої країни. Це важливе питання, якщо ми дійсно пам'ятаємо і віримо в правду Майдану.

Це була б найкраща вдячність тим, хто віддав життя за свободу.

https://youtu.be/2S2NxbcdwiY

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Не дивно, що Україна радіє кінцю Портнова

Якщо Портнов все життя ненавидів Україну, то не дивно, що Україна радіє кінцю Портнова. Я – не радію. Хоча й маю підстави. Бо і мої роки в тюрмі в 2010-13, і цинічне кривосуддя, яке зупиняло найпринциповіші справи ГПУ в 2016-18, і виведення мільярдних ригівських бізнесів з-під арешту після 2019, і погрози знищення порохоботів після інаугурації Зеленського, і брудний вал фейкового компромату в 2021, і навіть війна в 2022 – це все про нього...

Московитами варто нагадувати реальну історію

Було б добре, щоб у складі нашої переговорної групи були грамотні історики. Найкраще – з числа тих, які воюють в ЗСУ. Вони б мали відбивати брехню та маніпуляцію московитів, котрі давно зробили псевдоісторію своєю зброєю...

З рук путіна треба вибити козир Стамбулу-2022

Я вважаю помилковою ідею персональної зустрічі Зеленського і путіна. Без участі делегацій США та ЄС це – гарантоване шоу квн проти кдб. Але маємо те, що маємо...

Щодо Угоди про ресурси-2

Сама ідея створення Фонду залучення американських інвестицій для розробки українських надр – добра. Власних державних чи приватних коштів у нас на це явно немає...

Щодо Угоди про ресурси

Президент Зеленський пояснював лютневий скандал у Білому домі необхідністю добитися безпекових гарантій у тексті Угоди про ресурси. Через місяць Угода підписана і внесена на розгляд Верховної Ради...

Чи реальне припинення вогню?

Вся країна обговорює можливість припинення війни. Тож декілька моїх думок з цього приводу. 1. Важливо зрозуміти, що у цьому процесі є 2 акти: припинення вогню і обговорення та підписання мирної угоди...