Справа Стерненка показала – необхідне термінове запровадження суду присяжних
У кабінеті Генпрокурора я зустрічався із Стерненком. Надана ним інформація про полювання за ним одеських ватно-бізнесових структур за підтримки окремих працівників УМВС. Саме тому для об'єктивного слідства справи про напад на Стерненка я прийняв рішення про її передачу в СБУ. Зміна влади у силових структурах, на жаль, змінила і підходи щодо об'єктивності.
Задовго до мене була зареєстрована ще одна справа, яка вчора прогриміла на всю Україну.
У мій час прокурор не відмовився від підтримки явно слабого обвинувачення, не підкріпленого належними доказами лише тому, що на суд не з'являвся потерпілий, а отже суд не міг розпочати роботу.
Вчорашнє рішення суду викликає недовіру.
Як і багато подібних справ щодо політичних осіб.
Вихід із дилеми "закон один для всіх" і "ворогам – закон, друзям – безкарність", з моєї точки зору, лежить в негайному запровадженні повноцінного суду присяжних. Тільки він може забезпечити не тільки вимоги закону, але й гарантувати незалежність суду, надати довіру суспільства до його рішень.
Впевнений, що це б зняло більшість проблем і в справі Шеремета, і в справах Стерненка, і сотнях інших.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.