16 травня 2008, 16:00
До уваги усіх кандидатів у мери! Київський маніфест
...але спочатку про приємне. Вчора ми провели надзвичайно успішну акцію – вчотирьох вилізли на кран на протиправному будівництві над Аскольдовою могилою, і цілий день блокували його роботу. На фото нижче – наші маленькі прихильники), та кран, на якому сидимо ми.
Шалена увага ЗМІ до нашої акції була навіть для нас несподіванокю.
Репортаж Чапая тут – http://derybanu.net/2008/05/16/operatsiya-%c2%abni-visottsi%c2%bb-reportazh-uchasnika/
Моніторинг повідомлень телеканалів, сайтів та газет – у нашому комьюніті http://community.livejournal.com/saveoldkyiv/155206.html
Далі – про більш абстрактне. Ось така наша заява, цілком офіційно:
16.05.08
Прес-служба
ГМ ОПОРА та ініціатива "Збережемо старий Київ"
8-067-502-57-27 (Інна Совсун)
8-050-617-97-50 (Ольга Айвазовська)
ЗАЯВА
16 травня 2008 року ініціатива "Збережемо старий Київ" та Громадянська мережа ОПОРА публічно звернулася до основних претендентів на посаду міського голови з пропозицією підписати громадський документ щодо подолання містобудівної кризи в столиці (далі Київський Меморандум).
Ідея розробки Київського Меморандуму виникла у зв'язку з принциповою необхідністю до дня виборів отримати конкретизовану позицію кандидатів щодо безсистемної забудови міста, готовності надати громадськості ефективні механізми участі у прийнятті рішень та захищати інтереси громади у конфліктних ситуаціях з забудовниками.
Київський Меморандум 14 травня в Укрінформі обговорено з представниками провідних аналітичних центрів України та експертами в галузі містобудування. Завдяки схвальному відгуку ідеї та конструктивної критики документу, сьогодні ми беремо на себе зобов'язання максимально розповсюдити Меморандум та інформувати громадськість і ЗМІ щодо підписання його кандидатами.
"Збережи старий Київ" та Громадянська мережа ОПОРА нагадують, що вони не пов'язані з жодною політичною силою і жодного разу не висловлювались на підтримку того чи іншого кандидата. Будь-які спроби пов'язати діяльність обох рухів з певними політичними силами є провокацією і не має під собою жодних підстав.
Київський Меморандум
Я, ___________________, кандидат на посаду Київського міського голови, у разі обрання мене, зобов'язуюсь діяти в інтересах територіальної громади, керуючись підписаним мною Меморандуму, принципами публічності, законності та підзвітності громаді.
Київ переживає гостру кризу містобудівної політики. У зв'язку з цим, в разі обрання мене на посаду Київського міського голови, я зобов'язуюсь перед територіальною громадою міста Києва вжити всіх заходів для вирішення нагальних проблем столиці, керуючись принципами:
· прозорості, публічності, законності та підзвітності громаді;
· охорони і збереження пам'яток історії та культури, історичного й архітектурного ландшафту;
· положень Київської ландшафтної хартії;
· охорони навколишнього середовища;
· пріоритетності позиції громадськості міста у спірних питаннях щодо забудови бізнес-інтересам окремих груп чи осіб;
· забезпечення сталого розвитку міста як комфортного середовища для проживання, праці й відпочинку.
Виходячи із зазначених принципів, основними задачами в галузі розвитку міста Києва вважаю:
1. Негайне припинення безсистемної забудови міста.
2. Забезпечення доступу громадян до інформації щодо будівництва та запровадження механізмів впливу громади міста на рішення влади щодо містобудування і розвитку Києва загалом.
3. Розробка і втілення стратегії сталого розвитку Києва за участі фахівців та громадськості.
І. Для негайного припинення незаконної забудови Києва зобов'язуюсь:
1. Протягом 20-ти днів після прийняття присяги мера створити спеціальну комісію для розслідування порушень чинного законодавства щодо землевідведень та незаконних забудов в місті Києві за останніх 5 років, до складу якої комісії увійдуть депутати Київської міської ради, фахівців у галузі містобудування та представники громадськості в рівних частинах.
2. Запровадити систему відповідальності забудовників перед громадою Києва та окремими мешканцями шляхом введення системи страхування ризиків, пов'язаних із забудовами.
ІІ. Для забезпечення доступу громадян до інформації щодо будівництва та запровадження механізмів впливу громади міста на рішення влади щодо містобудування і розвитку Києва зобов'язуюся:
Протягом 45-ти днів з моменту прийняття присяги винести на розгляд Київської міської ради проекти рішень:
1. Про внесення змін та доповнень до статей 11 (Загальні збори), 12 (Місцеві ініціативи), 13 (Громадські слухання), 14 (Органи самоорганізації населення міста Києва) Статуту територіальної громади міста Києва з метою розширення можливостей впливу громади на розвиток міста та унеможливлення зловживань і фальсифікації при визначенні думки громадськості.
2. Про внесення змін та доповнень до чинних "Правил забудови м. Києва" щодо обов'язкового попереднього розгляду, погодження, фахового і громадського обговорення планованих забудов.;
3. Про проведення інвентаризації земель міста Києва та відкриття доступу до матеріалів цієї інвентаризації і Земельного кадастру міста Києва.
4. Про обов'язкову публікацію усіх дозвільних документів на кожне конкретне будівництво на сайті КМДА та у спеціально відведеному для цього розділі друкованого комунального ЗМІ.
На основі цих змін та прав громади, гарантованих чинним законодавством, зобов'язуюсь:
1.Створити спеціальний розділ на сайті КМДА, присвячений будівництву в місті Києві;
2.Створити відділ громадського партнерства при КМР/КМДА, метою якого буде координація роботи всіх підрозділів адміністрації щодо залучення громадськості до процесу прийняття рішень та організація всіх публічних обговорень КМР/КМДА;
3.Всіма доступними мені юридичними механізмами сприяти негайному призупиненню будівництва до моменту розгляду питання Київрадою, якщо в порядку місцевої ініціативи було зібрано більше 1000 підписів за його розгляд згідно чинного Статуту територіальної громади міста Києва;
4.Зробити доступ до будівлі КМР/КМДА вільним для громадськості.
ІІІ. Для розробки і втілення стратегії сталого гармонійного розвитку Києва на основі підготовленого фахівцями, обговореного і схваленого громадськістю та затвердженого Київською міською радою Генерального плану міста Києва, зобов'язуюсь:
Протягом двох місяців після прийняття присяги мера винести на розгляд Київської міської ради проекти рішень:
1. Про визнання Київської ландшафтної хартії документом прямої дії, що визначає розвиток Києва як міста;
2. Про мораторій на землевідведення у Києві протягом 6 місяців для проведення інвентаризації земель міста;
3. Про розробку і затвердження планів розвитку всіх районів міста відповідно до чинного законодавства до кінця 2008 р.
4. Про створення реєстру ландшафтів міста Києва.
5. Про заборону перепрофілювання приміщень, споруд, спортивних, культурних, мистецьких, освітніх закладів всіх форм власності;
6. Про обмеження максимальної висотності будівель в історичному центрі Києва на рівні до 28 метрів;
7. Про продаж землі тільки через відкритий аукціон;
8. Про заходи щодо реалізації Європейської ландшафтної конвенції в місті Києві, (попередньо погодивши її з громадськістю).
На основі цих змін зобов'язуюсь:
1. Ініціювати широку громадську дискусію щодо майбутнього столиці, її місця в європейській економічній системі міст, визначення відповідних стратегічних цілей розвитку Києва та оформити результати дискусії в єдиний документ – "Стратегію соціального, економічного та культурного розвитку м. Києва" до кінця 2008 року;
2. Ініціювати проведення виключно поіменних голосувань щодо відведень земельних ділянок під забудову, передачі в орендне користування землі, яка належить територіальній громаді, вимагати опублікування списку депутатів КМР за результатами поіменного голосування щодо зазначених питань.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.