Програма з урятування Києва на завтра)
РАЗ
1 лютого 2011 12:00 | Київ | Прес-конференція
"Експерти прогнозують катастрофу. Історико-культурне та ландшафтне середовище навколо Андріївської церкви"
Учасники: Олександр Бригинець – голова постійної комісії Київради з питань культури та туризму; Михайло Дегтярьов – мистецтвознавець, член Національної спілки художників України; Ірина Карманова – кандидат технічних наук, журналіст; Вадим Рибін – старший науковий співробітник Інституту геологічних наук Національної академії наук України; Ігор Гурчик – координатор громадської організації "Наша Земля"
ДВА
ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ ГРОМАДСЬКОСТІ ДО ЮНЕСКО
Мешканці міста Києва, актори, представники громадських організацій та ініціатив зберуться 1 лютого перед Театром ім. Лесі Українки на акцію протесту проти протизаконної і руйнівної забудови біля станції метро Театральна. Під час акції громада зробить відкрите звернення до ЮНЕСКО з проханням взяти під захист територію довкола Театру ім.Лесі Українки.
Влада не в змозі протистояти хижацьким апетитам забудовника: ігнорується позиція архітекторів, громади, Генеральної прокуратури України та Прокуратури міста, які виступили з протестом проти цієї забудови. Міліція не вчиняє жодних заходів для дотримання закону! На місці, де було складено та підписано Третій Універсал, яким оголошувалося створення держави Україна – вдень і вночі нівечиться національна історія, спотворюється історичний центр міста, нівечиться будівля Театру Російської драми ім. Лесі Українки, руйнуються прилеглі будинки, які також є пам'ятками архітектури.
Громада вимушена вжити останнього засобу – звернутися за допомогою до міжнародної спільноти. 1 лютого 2011 року є кінцевої датою звіту України до ЮНЕСКО про здійсненні заходи щодо збереження історико-культурної спадщини.
Тому саме цього дня, під стінами Театру ім. Лесі Українки, що знаходиться під загрозою руйнування, громада зробить відкрите звернення до ЮНЕСКО з проханням взяти Театр і територію довкола нього під міжнародний захист та рекомендувати Україні розширити буферну зону Софії від Золотих воріт до вулиці Б.Хмельницького, включивши туди перлини національної культури – Національний академічний театр опери та балету та Театр ім. Лесі Українки.
Акція за участі громадських організацій, акторів театру та представників ініціативних груп інших "гарячих точок" розпочнеться о 14-00 у вівторок першого лютого. Під час акції відбудеться запис відеозвернення до ЮНЕСКО, збір підписів, потім вручення копії звернення та підписів Голові КМДА Попову О.П.
Акція відбудеться 1 лютого, у вівторок, о 14.00 за адресою Богдана Хмельницького, 5 (біля театру Російської драми).
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.