Ігор Луценко Народний депутат України, член комітету з питань запобігання і протидії корупції

Антон Яценко форевер

20 березня 2012, 12:09

Переполох з Пейзажкою на тиждень відволік від речей вічних. Зорі на небі, моральний закон всередині нас та законопроекти від Антона Яценка, названого "батьком тендерної мафії", котрі обіцяють мільярдні побори з підприємців – ось три речі, котрі будуть завжди.

Скільки б не кляли Яценка в ЗМІ, скільки б не мінявся колір влади – він живий, і невтомно лізе у Раду зі своїми законодавчими ініціативами.

Був серед чималої групи негідників, котрих Юля привела в парламент, потім – міцні Вітіни обійми, нелегка доля тушки. Кажуть, навіть били Яценка, у сенсі – фізично. Були і душевні рани, завдані конкуруючою командою таких же чесних і принципових під назвою ЄДАПС.

Але Яценко все стерпів, і зараз плоди смирення його мають номер 9634 і назву – законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань державних закупівель".

Законопроект пройшов перше читання непоміченим для українського суспільства. Технічно це пояснити не важко. "Сіль" законопроекту – у кількох словах, захованих серед нескінченного тексту. Та й ті набувають свого загрозливого змісту у вигляді поправок і доповнень.

Отже, власне про "сіль".

Уявіть собі, що ваша компанія бере участь у оголошеному державою тендері, скажімо, на постачання чорної, червоної та баклажанної ікри до закладу громадського харчування у заповіднику Межигір'я.

Звісно ж, "чужиє сдєсь нє ходят". Однак припустимо, що трапилось диво і ви чесно виграли цей тендер, і вже потираєте руки в очікуванні прибутку.

І тут, зненацька, вам кажуть: чувак, ти, звісно, молодець і чесно переміг у тендері, бо твоя пропозиція була найвигідніша для держави, у законі прописано одну невеличку вимогу: ціна твоєї ікри не повинна перевищувати середньоринкову більше, ніж на 20%.

Отож давай Папірець!

Бо на 20% можна, а більше – тільки за особливим розпорядженням. Тільки ти цеє, не забудь: часу у тебе на подачу Папірця – зовсім мало. Як сказано у законі, "Учасник – переможець процедури закупівлі не пізніше дати укладення договору про закупівлю надає замовнику документ, який містить інформацію про рівень звичайної ціни товарів (робіт, послуг), що є предметом закупівлі".

Ви, м'яко кажучи, дещо стурбовані. Ви питаєте: а хто ж оцінить мій товар на предмет відповідності ціни середньоринковій? А вам відповідають: читай закон.

Там же людською мовою написано, що "звичайна ціна визначається виходячи з результатів незалежної оцінки майна (товарів) та майнових прав (послуг, робіт) за окремим напрямком, яка проводиться суб'єктом оціночної діяльності".

І от ви йдете до того "суб'єкту оціночної діяльності", який є звичайнісінькою фірмою у складі зіц-предсєдатєля Фунта та кур'єра Паніковського, такого собі масового ксерення Папірців. А за фірмою, звісно ж, стоїть невидима постать Олександра Ібн Івановича Корейко у його модерній кокаїновій реінкарнації, схожій на Антона Яценка.

І кажуть вам у цьому "суб'єкті оціночної діяльності": а відвали-но нам, любий друже, трохи твоєї чудової ікри. Бажано налічкою. Ви обурюєтесь: що за фігня, я ж чесно виграв тендер!

А вам відказують: ти тут, міл чілавієк, ще трохи повипендрюйся – і взагалі на зону помаршируєш. Бо, як сказано у тому ж законі, "Якщо ціна пропозиції переможця процедури закупівлі перевищує звичайну ціну, то відповідна інформація надається уповноваженому органу для здійснення моніторингу закупівель та Міністерству внутрішніх справ України для профілактики правопорушень і запобігання зловживанням під час здійснення закупівель". Так що будеш багато балакати – зараз же накатаємо до мєнтури тєлєгу, що ти хотів впарити українським громадянам баклажанну ікру за ціною золотих унітазів.

І вам, зрозуміло, не лишається нічого іншого, як відбашляти "суб'єкту оціночної діяльності" стільки, скільки він зажадає, за цього золотенького Папірця. Раніше це було переважно 3% від вартості тендеру, у особливих випадках сума могла зростати.

Але це, до речі, не єдина схема, за допомогою якої Яценко піднімає мільярди на пустому місці. Уважно перечитавши законопроект N9634, ми знаходимо ще одне джерело прибутку "тендерної мафії". Дослівно цей пункт звучить так: "Голова та секретар комітету з конкурсних торгів повинні протягом шести місяців з моменту першого вступу до комітету конкурсних торгів пройти навчання з питань організації та здійснення закупівель. Повторне навчання або підвищення кваліфікації у сфері здійснення закупівель здійснюється не рідше одного разу кожні два роки. Навчання з питань організації та здійснення закупівель, повторне навчання та підвищення кваліфікації у сфері здійснення закупівель проводиться навчальними закладами, що отримали відповідну ліцензію Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України".

Сенс цієї норми полягає у тому, що тендерний комітет – надзвичайно хлібне місце. І кожен, хто захоче туди потрапити, легко погодиться заплатити "навчальному закладу, що отримав відповідну ліцензію Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України" за відповідну довідку про закінчення потрібних курсів підвищення кваліфікації.

Очевидно, що за створення такої корупційної вольниці у Табачника Яценку лише подякують. Чи буде подяка у вигляді відсотка від хабарів чи фіксованої суми – не суть.

При цьому, готовий побитися об заклад, що кілька сотень народних депутатів навіть не знають, що відбувається насправді. В нинішній більшості традиційно законопроектів не читають, а ті, хто в курсі – мовчать. Цілком можливо, що Яценко до всього ще й зекономив на підігріві депутатського корпусу.

UPD

Ось фото Яценка з минулосуботнього з'їзду Партії Регіонів. Почесний гість!

powered by lun.ua
Коментарі — 6
Natalii _ 24.03.2012 20:59
IP: 176.36.45.---
ничего не понимаю в "госзакупках и тендерах" и даже не интересно, но слава "кресного отца тендерной мафии " пристала к Антону навсегда.
тоже думаю, что сейчас все решают Осыка и Кабмин, а "кресного отца" чуть подвинули.
хотя законы наверняка он пишет. "патаму что умный" видать
уже ригионал. ну-ну
а кто на фотке справа?
да вот смысл так воровать, дергаться... нервный такой товарищ Яценко.не привык, видать, чтобы ему отказывали
задерганые они все какие-то. казалось бы и деньги есть., и прочие "удовольствия", а чего-то все равно не хватает... а может и правда не в деньгах счастье...

а ведь на тот свет ничего не заберешь с собой- все будем лежать метр на два...
и кто олигарх и кто нищий.
а люди то проклянут в такой нищей стране за миллионы неправедные
Михаил Крапивко _ 20.03.2012 19:41
IP: 46.202.176.---
Уважаемые господа, а вокруг чего столько крика? Вы что считаете, что руководители тендерных комитетов должны работать не обладая специальными знаниями? Или Вы считаете, что ущемляются какие то учреждения образования? Или всех заставят учится в частной университете Яценко? Или Вас просто устраивает не конкурентно способность государственных предприятий, на которой можно паразитировать используя схемы давальческого сырья и на этом наполнять за счет государственной собственности личные карманы? Задумайтесь к чему ведут авторы статьи? Ведь если не принимать орды данного законопроекта, то все гос предприятия будут только патроны подносить, а их руководство будет нести ответственность только за соблюдение процедур а не за эффективность самих закупок.
Михаил Крапивко _ 20.03.2012 19:41
IP: 46.202.176.---
Уважаемые господа, а вокруг чего столько крика? Вы что считаете, что руководители тендерных комитетов должны работать не обладая специальными знаниями? Или Вы считаете, что ущемляются какие то учреждения образования? Или всех заставят учится в частной университете Яценко? Или Вас просто устраивает не конкурентно способность государственных предприятий, на которой можно паразитировать используя схемы давальческого сырья и на этом наполнять за счет государственной собственности личные карманы? Задумайтесь к чему ведут авторы статьи? Ведь если не принимать орды данного законопроекта, то все гос предприятия будут только патроны подносить, а их руководство будет нести ответственность только за соблюдение процедур а не за эффективность самих закупок.
Linnel _ 20.03.2012 19:37
IP: 93.74.136.---
В парламентском комитете Яценко сейчас отстранен "правящей силой" от корректировки тендерного законодательства. Всем заведует Осыка и рабочая группа при Кабмине. Откаты тоже получают другие лица)) Не исключаю, что Яценко все-таки живо интересуется всеми измененениями, но расклады изменились – решения принимает уже не он.
Дмитро Купач _ 20.03.2012 14:28
IP: 95.135.69.---
Автор мусить попереджати, що в кінці тексту на читачів будуть дивитися ось такі їбaльники.

Сюди діти заходять
Vladislav Slobodyanik _ 20.03.2012 13:07
IP: 91.210.39.---
Гроші на вибори хлопцям потрібні. І Юлі були потрібні, і Віті... Коли вже вони повиздихають...
Корупція1282 Україна та Європа1061 тітушки18 Aтака Путіна1181 Вибори-2014158
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter