5 червня 2012, 13:19
Гостинна Республіка як відповідь владі
Щойно повернувся з-під ВР у Гостинний двір. Косили бур'яни, але зараз – змушена перерва на дощ.
Чим ми можемо зарадити руйнуванню держави? Будуючи свою, і витісняючи мародерів. Ударимо спротивом дерибану по мовному розбрату!
***
Почитав інтернет – виявляється, Гостинний двір вже оббріхують чиновники.
Приміром, Попов каже, що а) ні будівлю, б) ні цільове призначення (!) не збираються міняти.
В той же день забудовник – компанія з офшорним корінням і старорежимною назвою "Укрреставрація" – на весь інтернет вихваляється, що а) надбудують іще один, мансардний, поверх, і зроблять з Гостинного торгово-розважальний центр (зараз там бібліотека, театр, і наукова установа).
Тобто по усім пунктам виходить, що Попов дезінформує громадян. Ну, це не вперше. І не вдруге.
Між тим Гостинний двір продовжує жити своїм життям і розвиватися. Учора були лекції і концерт, сьогодні -курси німецької (безкоштовні), лекція з історії Києва, концерт.
Завтра – увага – прес-коференція з приводу того, що ми хочемо і що ми робимо у Гостинному. Одночасно це буде урочисте відкриття прес-центру Гостинної Республіки.
Про події у Гостинному можна дізнатися зі сторінки розкладу http://hostrepublic.livejournal.com/607.html
Якщо хочете допомогти чи приєднатися – ось список http://hostrepublic.livejournal.com/1185.html
Поточні новини – на сторінці в ФБ
http://www.facebook.com/HostynnyiDvir
Нижче – інформація у відповідь на найбільш поширені питання
Республіка Гостинний двір
Гостинний двір. Це не просто історична назва "заїзду", готелю. Це Двір, подвір'я обійстя, де раді гостям. Двір був закритий для доступу чи не 20 років. Будівля з назвою Гостинний Двір була ніби несправжньою – двору цього унікального внутрішнього затишного простору ніхто не бачив, відтак гостинним він бути аж ніяк не міг.
З відкриттям 26 травня 2012 року киянами Гостинного двору Київ почав набувати ознак європейської столиці, оскільки центром громадського життя став Поділ, а не сталінської забудови Хрещатик. Гостинний двір – центр Києва європейського: відкритого, мультикультурного, затишного, орієнтованого на потреби киян та гостей різних верств та можливостей.
Гостинний двір – це сучасне красиве серце Подолу. Нехай і побудований з нуля в 1980х, за оригінальними проектами і кресленнями 200-літньої давнини – являє собою приклад дуже вдалої історичної реконструкції. Він є пам'яткою як історії, так і архітектури. Історії – бо побудований за реальним історичним проектом. Архітектури – бо гарний, приємний, красивим чином організовує простір. Внутрішній простір Гостинного двору – взагалі унікальний для Києва і України. Той жахливий стан Двору, який зараз відкривається нашим очам – занедбання, купи будівельного сміття, колишня закритість для публіки – результат нецільового використання будівлі та її простору. Якщо Гостинний двір буде перетворено на "торговий центр" – буде остаточно втрачено цей публічний міський простір, який може потішити та розвити киян.
Що сталося?
На даний момент будівля є власністю Фонду державного майна, арендатором є ПАТ "Укрреставрація". Кабінет міністрів своїм незаконним рішенням N1380 від 15.08.2011 за підписом Азарова виключив Гостинний двір з реєстру пам'ятників архітектури. Потім Київрада своїм рішенням від 26.04.2012 дала дозвіл приватній компанії ПАТ "Укрреставрація" на розроблення проекту землеустрою "для реконструкції будівлі Гостинного двору під торгівельно-офісний центр з автостоянкою". Наявний ескізний проект свідчить, що вони планують надбудувати третій "мансардний поверх", накрити двір скляним куполом і перетворити його на черговий "Глобус" для викачування грошей з людей.
26 травня 2012 р. ряд активістів відкрили доступ громадськості до Гостинного двору, його злочинно закритого внутрішнього простору. Разом з декількома сотнями киян вони проголосили незалежність Республіки Гостинний двір і постійно боронять цей публічний простір від злочинних посягань забудовників, йде цілодобове чергування. Протягом першого тижня були неодноразові спроби особами "спортивного вигляду" захопити територію Республіки, заварити ворота, активістам погрожували розправою. Втім, стратегія ненасильницької дії, підтримка друзів та звичайних Киян (ок) дозволила не тільки привернути увагу Людей, але й схилити правоохоронців Подолу до захисту Республіки Гостинний двір, а не бандитів-забудовників. Міліціонери виявились в першу чергу Людьми та Громадянами, які дбають про майбутнє, а вже потім – найманцями режиму бандитів.
Вперше за дуже багато років у Гостинному дворі заструменіло громадське життя. Кожен день відбуваються якісь публічні заходи – лекції з історії Києва, кінопокази, концерти, майстер-класи з прикладного мистецтва, екокультури, танців, музики. В Гостинному дворі вже виступили поети, барди, гурт Божичі, Анатолій Вексклярський, Грозовська Бенд, Христина Халімонова та буде багато інших – пропонуйте.
Чого ми добиваємося?
1) Збереження оригінального вигляду Гостинного двору. Відтворення оригінального вигляду будівлі всередині Двору, відновлення наскрізних галерей на першому та другому рівнях. Визнання об'єкту пам'яткою культури, що має історичну та архітектурну цінність.
2) Затвердження цільового призначення Гостинного двору – (між) культурно-мистецький, освітній, дозвіллєвий, громадський центр. Так, ми хочемо, щоб у приміщеннях Гостинного двору були такі установи: бібліотека, театр, лекційні та тренінгові зали, наукові заклади, в тому числі "УкрНДІ Проектреставрація", художні галереї, сувенірний магазин, книгарня, літературне кафе (в будь-якому разі, вирішувати це будемо не ми самі – надсилайте пропозиції).
3) Внутрішній простір має бути відкритим, гнучким і динамічним, щоб можна було проводити різні заходи: концерти, театральні вистави (верхній і нижній ярус галерей тоді стають балконами для глядачів), виставки, фестивалі, події для дітей. Доступ до Двору має бути у всіх, незалежно від рівня доходів. Влаштовувати скляний дах над внутрішнім простором недоцільно. Потрібно, щоб завжди було видно небо.
Як ми будемо втілювати ці плани?
Ми не чекаємо на втілення наших вимог режимом Яноковича. Ми вже їх втілюємо. Прямою ненасильницькою дією. За підтримки Людей, вашої підтримки, ми просто змушуємо режим відступити. Ми не довіряємо бандитам, які називаються "президентами", "головами каемдеа" тощо. Ми не ведемо з бандитами переговори і не довіряємо псевдогромадським активістам, які звертаються до бандитів та захоплених ними державних установ з листами та іншими воззваніямі. До бандитів у нас одна вимога – залишити решту захоплених установ та міст. Її виконання не залежить від волі бандитів. Тільки від нашої волі та Вашої підтримки.
Чим можна допомогти?
● Долучитись до розробки та втілення концепції розвитку Гостинного двору.
● Запропонувати і організувати цікавий захід в Гостинному дворі вже зараз,
● Привести своїх друзів у Гостинний двір і розказати як про небезпеку, яка йому загрожує, так і про можливості його розвитку.
● Допомогти матеріально. Прямо зараз потрібно організувати вивіз будівельного сміття, регулярне очищення біотуалетів.
● Поширити всю цю інформацію в Інтернеті, соціальних мережах.
● Підтримати підписом збереження Гостинного двору і перетворення його на повноцінний громадський і міжкультурний центр.
Де отримати більше актуальної інформації?
facebook.com/HostynnyiDvir
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.