Всекиївська акція на захист Гостиного двору – АНОНС
Друзі, кияни!
Вас просить про допомогу Гостиний Двір.
Гостиний – це найбільший будинок-пам'ятка на Подолі, серце Нижнього міста. Його зараз збираються перебудувати у безликий торгівельний центр.
18 грудня близько 200 "беркутівців" жорстоко побили та затримали більше 30 активістів, що захищали Двір. В лікарню потрапила 18-річна дівчина, побито народних депутатів.
Десять місяців активісти фізично захищали цю пам'ятку, яку невідомі "інвестори" з кіпрським корінням хочуть знищити. З травня 2012 року в Гостиному Дворі функціонував вільний культурний та освітній простір було проведено більше 250 заходів.
До згаданого дебошу "Беркуту", ніч на 8 грудня Гостиний двір за підозрілих обставин загорівся. Пожежа розчистила шлях для повно реконструкції будівлі.
Чи відступимо ми, кияни? Чи віддамо банді Гостиний, разом з нашими парками, скверами, історичним центром?
2 березня 2013 року, у суботу, о 13.00 усі небайдужі кияни проводять мітинг-концерт з вимогою "Руки геть від Гостиного!".
Приходь на зібрання таких, як ти! Не віддай їм Гостиний Двір!
Акція НЕ ПОЛІТИЧНА!
Партійна символіка не вітається.
Більше інфи тут http://www.facebook.com/HostynnyiDvir?
Що таке Гостинний Двір?
По-перше, це унікальна пам'ятка, що знаходиться у власності держави. Зведений в 1809 році, а потім реконструйований та реставрований. В 1979 році будівлю Гостинного двору було включено до списку пам'ятників архітектури Української РСР, що перебувають під охороною держави. У серпні 2011 р. рішенням уряду Азарова споруду було позбавлено охоронного статусу. Це зроблено з метою дозволити перебудову Двору у торгівельний центр.
По-друге, Гостиний Двір – це культурний центр. Раніше в ньому було приміщення театру, місця для арт-кафе та галерей. Активісти 26 травня 2012 року заснували у Гостиному дворі незалежний громадський центр культурно-освітнього напряму.
З того часу Гостиний двір відвідало понад 10 000 мешканців та гостей Києва. Було проведено понад 250 творчих заходів: концерти, вистави, лекції, майстер-класи, кінопокази, різноманітні курси, літературні читання, арт-галереї, вечори експериментальної музики, музичні та театральні фестивалі, збір речей для двох дитячих будинків, навчальні семінари, тренінги, дискусійні клуби, вечори пам'яті, гуртки, ярмарки, презентації книг, покази мод. В центрі функціонували єдині в Україні безкоштовні курси української мови.
Зараз, зусиллями "Беркуту" та рейдерів, громадський культурно-освітній центр знищено.
Що вимагають активісти?
- Припинити будь-які роботи з перебудови Гостиного Двору
- Повернути будівлі статус пам'ятки
- Зупинити тіньову приватизацію Гостиного двору, розірвати договір з чинним орендарем, котрий допустив пожежу у будівлі і продовжує її нищення
- Рятувати будівлю негайно, шляхом її реставрації. Для цього, приміром, на конкурсних засадах залучити інвестора, у обмін на тривалі права оренди частини будівлі.
(вимоги попередні, уточнюються)
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.