Громадський сектор Євромайдану
Виміри Громадського сектору Євромайдану:
Територіальний – це місце початку Євромайдану, місце яке об'єднало і продовжує об'єднувати. Місце на якому з 21 листопада твориться новітня історія України. Місце яке робить можливим поступ України в Європейську співдружність.
Зараз в Громадському секторі Євромайдану:
функціонує інформаційний центр в якому ми надаємо всю можливу допомогу протестуючим – поселення (щодня до 1000 людей), харчування, прийом та видача теплого одягу, запис волонтерів (200-500 волонтерів щодня);
розгорнуто творчу територію Арт спротиву;
облаштовано прес-точку для громадських активістів біля стели Незалежності України.
Людський – це команда, яка від самого початку брала участь в Євромайдані.Це неформальне об'єднання людей, які мають власну історію організаційної та інтелектуальної роботи та спроможні досягати реальних результатів. Ми люди, які займалися реформами місцевого самоврядування та впровадження електронного урядування в місті, захистомі громадянського здоров'я та адвокування на рівні Парламенту, захистом від незаконних забудов, люди з досвідом державної служби та реалізації ефективних реформ – освітньої реформи та реформи доступу до архівів, люди з бізнесу, який спрямований на розбудову України та з низки інших сфер.
До роботи нашого координаційного центру залучено 30 менеджерів, які працюють на громадських засадах. В щоденній діяльності нам допомагає ще 80 організаторів-волонтерів з якими ми щовечора збираємося та радимося щодо подальших кроків.
В локаціях, які ми адмініструємо – Експоцентр на Нивках та Патріарший Собор УГКЦ – щовечора проводяться навчання для протестувальників, що проживають там. Ми аналізуємо, що відбулося в країні протягом дня, вчимо розвивати рух мирного спротиву та ділимося іншими навиками.
Наші досягнення за тиждень:
Зберегли Євромайдан, продовживши його на Михайлівській площі
Налагодили ефективну роботу з опозицією в Штабі Національного Спротиву (2 представників, які координують роботу Громадського Сектору з Опозиційним Штабом, один із них є членом Штабу)
Зібрали 332 659 грн, 450 доларів, 1000 євро від української громади Риму (протягом 30 листопада – 2 грудня), частину коштів витратили на допомогу постраждалим після жорстокого розгону Євромайдану
Поширили понад 1 млн. листівок із закликами до протестувальників та громадян здійснювати мирний та ненасильницький протест, до міліціонерів – не виконувати злочинних наказів та пам'ятати про свою присягу народу України.
Залучили до наших акцій понад 10 000 осіб з усіх куточків України.
Поселили понад 7 000 протестувальників
Щодня проводили мирні акції протесту:
блокування Кабміну, Верховної Ради та Адміністрації Президента
акція біля МВС – "Де вони?" з вимогою шукати зниклих під час розгону Євромайдану
"Мирний рейд" – нагадування про присягу захисника вітчизни
"Музика проти насильства" – вже легендарне "піаніно на Банковій"
"Підвезіть на Майдан" – флеш-моб, на в'їзді в Київ запрошували водіїв на Майдан
"Миротворчі патрулі" – акція пропагування ненасильницького спротиву
Співкоординація "Євромайдан SOS"
Бачення подальших дій:
Ми чітко усвідомлюємо, що наші батьки не зуміли до кінця довести 1991 рік, коли ми здобули незалежність. Частина з нас не змогла до кінця довести 2004 рік, коли після Помаранчевої революції ми не мали чіткого плану того, чого ми хочемо. Ми дорослішаємо як громадянське суспільство і вчимося на своїх помилках. Тому наше завдання після перемоги ЄвроРевюлюції 2013 року – усунути всі ті причини, які дозволили не виконати волю народу та застосувати до мирних протестантів силу (надмірна централізація президентської влади, повна підконтрольність президенту силових структур, створення прецеденту притягнення до відповідальності всіх тих, дав і виконував злочинні накази) та домагатися виконання конкретного Плану негайних реформ. Тому що ЄвроРеволюція – це революція не прізвищ в політиці, а правил. Це революція зміни системи.
Ці завдання визначають напрямки нашої майбутньої діяльності після ЄвроРеволюції.
Поки Майдан активний – ми маємо добитися, щоб наші вимоги були почуті та прийняті і владою і опозицією. Також, наше завдання – отримати гарантії їх виконання за допомогою тиску міжнародної спільноти – через прив'язання строків виконання першочергових реформ до траншів фінансової допомоги Україні.
Після перемоги ЄвроРеволюції ми почнемо напрацювання конкретних законодавчих актів.
Вже сьогодні ми напрацювати досить деталізовану ПРОГРАМУ Революції, яка зараз перебуває на етапі активного обговорення серед громадськості.
Також, представники Громадського Сектору Євромайдану обговорять цей план та вимоги громадськості до влади та опозиції із представниками Європейського Парламенту у середу, 11 грудня 2013 року.
Завдання 5/12 – http://www.petitions247.net/zavdannia5-12
Програма революції - https://docs.google.com/file/d/0B__mtqdQ7-UiWjlUR0xaYXFPQ1k/edit
Наша команда:
Ігор Луценко, Ганна Гопко, Володимир В'ятрович, Ольга Галабала, Олена Подобєд-Франківська, Ігор Розкладай, Ольга Сало, Дмитро Гузій, Ірина Чулівська, Едуард Курганський, Аліна Шпак, Юлія Солоха, Олександр Ярмола, Ярина Ясиневич, Андрій Когут, Юрій Міндюк, Андрій Скипальський та багато інших
Наші контакти:
https://www.facebook.com/hrom.sektor.euromaidan
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.