Чому бюджет верстають в закритому від громадськості режимі?!
Як відомо, усі встановлені законом чи розумом строки підготовки проекту бюджету, та необхідних передуючих йому документів урядом зірвано. Ну ок, ми це розуміємо – війна, вибори.
Зараз на місці уряду було б доцільно якомога ширше долучити максимум продуктивних ресурсів суспільства для того, щоб швидко підготувати головний фінансовий документ держави. В першу чергу я маю на увазі інтелектуальний ресурс кваліфікованої громадськості – спеціалістів економічних центрів (CASE, Київська школа економіки, МЦПД тощо), представників громадських експертних ініціатив (Реанімаційний пакет реформ, Vox Ukraine).
Навряд чи хтось скаже, що ці експерти чимось гірші у своїй кваліфікації, чим державні чиновники, котрі зараз (по ідеї) верстають бюджет. При тому у експертів є одна важлива риса – вони не залежні від начальства, у них є їх позиція, захищена авторитетом у своїй професійній спільноті. І опиратися вживленню в бюджет неправильних і тим більше відверто корупційних рішень їм на порядок легше.
Натомість під час підготовки бюджету максимум, що пропонується – це участь народних депутатів. Це гарно, але на якій підставі на робочі групи не допускають масово профільних фахівців з незалежних громадських інституцій? В чому сенс такої дискримінації?
Мабуть, тому що хочуть підверстати бюджет під свої потреби – економічні, політичні, корупційні.
Резюмучи, вимогами до бюджетного процесу зараз є:
1. Залучення незалежних експертів до розробки бюджету. Моя фракція, "Батьківщина", може миттєво надати список тих професійних людей, котрі бажають брати участь у роботі відповідних груп.
2. Бюджет (та відповідне законодавство), після того, як буде НАРЕШТІ офіційно зареєстровано у парламенті, повинен мати розумний строк для обговорення в суспільстві. Голосувати через дві доби за пакет бюджетних законопроектів після його подання – це означає грубо порушити демократичність процедури.
Гласність, перебудова, ефективність;)
(З відповідною пропозицією звертаюсь до прем'єра також офіційним листом.)
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.