Ігор Луценко Народний депутат України, член комітету з питань запобігання і протидії корупції

На Контрактовій – знову забудовний конфлікт. На рівному місці?

15 березня 2015, 23:29

Щойно повернувся у Київ, і першочергово оглянув Контрактову площу. Там вчора навколо скверу, що біля пам'ятника Петру Сагайдачному, поставили будівельний паркан без позначень та інформації. За той час, поки я був у дорозі, ситуація неочікувано драматизувалася. Паркан хтось сьогодні поваляв – кажуть, представники "Громадської варти Подільського району" – попри намагання голови райдержадміністрації Валентина Мондриївського з документами довести законність того, що відбувається. Інформація про це зараз складає основу інформаційного потоку у спільноті Збережи Старий Київ у ФБ.фото Lb.ua

Я поспілкувався за мером Києва Віталієм Кличком. Кличко був засмучений атакою на, як він сказав, його будівництво. "Ноги повідриваю" – повторював Віталій Володимирович.

За словами міського голови, він особисто знайшов інвестора, котрий готовий вкласти гроші у сквер, щоб відкрити його до Дня Києва.

Чесно кажучи, мені теж стало сумно. Ну як так можна?!

По-перше, якщо це такий масштабний проект – а за площею, яка опинилася за парканом, це декілька соток, де полюбляють збиратися кияни, де виступають вуличні артисти – то чому перед початком здійснення реконструкції не було широко проінформовано громадськість, не проведено всебічне обговорення проектної документації на профільних комісіях у Київраді?

Попередня розмова з компетентною громадськістю та депутатським корпусом Київради зняла б 90% ризику конфлікту. І навпаки, паркан і будівельні роботи без попереднього інформування – це майже гарантія проблем, причому – на рівному місці. На жаль, багаторічний досвід переконав киян у презумпції корупційності будь-якого непрозорого будівельного проекту в місті.

Шкодую, що страждають цілком добросовісні інвестори, через таку непрофесійність чиновників.

При цьому всьому, влада Києва в особі інших чиновників якраз демонструє абсолютно правильний підхід і розуміння демократичних процедур. Якраз з тим, щоб визначитися щодо майбутнього Контрактової площі, не далі як позавчора Павло Рябікін, зам Кличка в КМДА, анонсував фестиваль міських проектів, щоб зібрати думки громадськості щодо того, як площа має виглядати. Абсолютно правильна, цивілізована ініціатива – перед тим, як реконструювати чи будувати, ретельно радитися з містянами.Дивно інше – чому одні чиновники несподівано для громадськості починають реконструкцію Контрактової площі, в той час, як інші просять громадськість надати архітектурні ідеї щодо тієї самої Контрактової? Чи не суперечать дії одних заявам інших?

На моє переконання, така ситуація потребує пояснень.

Власне, простими та вчасними поясненнями можна уникнути усіх проблем.

Почати спілкуватися не пізно. Я впевнений, що професійно проведена презентація проекту реконструкції скверика та фонтану може зняти усі питання. Зараз ми маємо носити на руках будь-якого інвестора, що готовий чесно і прозоро працювати у нашому Місті. Тому достатньо лише представити киянам чіткі розрахунки – що ми даємо, і що ми отримуємо – і, я впевнений, напруга зникне.

Дуже сподіваюся, що Віталій Кличко і всі інші зацікавлені сторони знайдуть порозуміння.

powered by lun.ua
Коментарі — 41
Miki2 _ 17.03.2015 07:42
IP: 93.72.11.---
Індра: Вчора отримав два листа від його клерків: С. Целовальніка (головний архітектор) та заст. директора Відділу земельних ресурсів Ю. Мосійчуука (він написав за дорученням заст. голови Киїської міської державної адміністрації Рябікіна П.Б.). На ці з незаконні забудови відповідали мені і клерки часів папєрєдніков О. Омельченка, Л. Черновецького та О. Попова. Але такого нахабства, зверхності і презирства до мене, як корінного пересічного киянина, я ще не читав! Клерки Кличка – абсолютні негідники, а розмах затіяних ними будівництв по Києву – астрономічний!! І це після великого повстання людей проти бандитської влади, під час падіння економіки і під час війни!! Це ж який у них потужний насос смоктати кошти з державного бюджету на свої незаконні забудови!!! Як тут не згадати слова С. Петлюрии: "Нам не страшні московські воші, нам страшні українські гниди".
Індра, а чи не підставляють баксьора чиновники, яким грозить люстрація?
ПЭРДИМАНОКЛЬ _ 17.03.2015 03:59
IP: 93.73.107.---
Індра:
Приблизно місяць тому я написав розлогий лист війту Києва В. Кличко стосовно незаконних забудов навколо нашого будинку на Печерську. Вчора отримав два листа від його клерків: С. Целовальніка (головний архітектор) та заст. директора Відділу земельних ресурсів Ю. Мосійчуука (він написав за дорученням заст. голови Киїської міської державної адміністрації Рябікіна П.Б.). На ці з незаконні забудови відповідали мені і клерки часів папєрєдніков О. Омельченка, Л. Черновецького та О. Попова. Але такого нахабства, зверхності і презирства до мене, як корінного пересічного киянина, я ще не читав!
Странный ты, дядя... Ты написал письмо о "не законной стройке"... тебе ответили, что стройка законная... а ты по-новой талдычишь как попугай, что стройка "не законная". Наверное тебе лучше знать, что строят "законно", а что нет.

Кстати, коренной киевлянин называющий мэра города "війт" – больше похож на коренного жителя Чорткова, или Тэрэбовли:-)
Тимур Ибраимов _ 17.03.2015 00:43
IP: 94.158.68.---
Вся проблема в оголтелом и,более того, возрастающем рагулизме всей власти нашего государства ((
Індра _ 16.03.2015 20:43
IP: 94.76.81.---
Приблизно місяць тому я написав розлогий лист війту Києва В. Кличко стосовно незаконних забудов навколо нашого будинку на Печерську. Вчора отримав два листа від його клерків: С. Целовальніка (головний архітектор) та заст. директора Відділу земельних ресурсів Ю. Мосійчуука (він написав за дорученням заст. голови Киїської міської державної адміністрації Рябікіна П.Б.). На ці з незаконні забудови відповідали мені і клерки часів папєрєдніков О. Омельченка, Л. Черновецького та О. Попова. Але такого нахабства, зверхності і презирства до мене, як корінного пересічного киянина, я ще не читав! Клерки Кличка – абсолютні негідники, а розмах затіяних ними будівництв по Києву – астрономічний!! І це після великого повстання людей проти бандитської влади, під час падіння економіки і під час війни!! Це ж який у них потужний насос смоктати кошти з державного бюджету на свої незаконні забудови!!! Як тут не згадати слова С. Петлюрии: "Нам не страшні московські воші, нам страшні українські гниди".
Sasha Esk _ 16.03.2015 18:36
IP: 109.87.166.---
руслан49:
Скоти. Нічого в цій країні не змінилося. Хотіли побудувати вже безкоштовно, все рівно банда якогось депутата повалила вночі паркан.
А в ней ничего не измениться пока башка не заработает и не начнет делать нормальную революцию вместо дешевых переворотов!!!
Індра _ 16.03.2015 15:24
IP: 94.76.81.---
Шамиль Абдулахман:
Індра:
Це дурня! Все вирішує перспективний генплан міста... А громада оберає керівництво міста якому довіляє... Можливо термін має бути на 1 рік...
Прочитайте статтю "Висотні залізобетонні будинки нищать наш організм"
personal-plus. net / 498/9694. html
(приберіть три проміжки)
Spirito _ 16.03.2015 14:03
IP: 93.72.102.---
- Незамеченный визит Обамы в Донецк: оружия много,а хранить не умеют -
Страна, которая не может контролировать свою энергетику,не властна над своим будущим. -
trakt _ 16.03.2015 14:00
IP: 46.201.39.---
руслан49:
Скоти. Нічого в цій країні не змінилося. Хотіли побудувати вже безкоштовно, все рівно банда якогось депутата повалила вночі паркан.
Так що ж ви там хочете будувати?
руслан49 _ 16.03.2015 13:48
IP: 46.201.175.---
Скоти. Нічого в цій країні не змінилося. Хотіли побудувати вже безкоштовно, все рівно банда якогось депутата повалила вночі паркан.
trakt _ 16.03.2015 13:43
IP: 46.201.39.---
Сергей Папков:
Якщо все дійсно "скандал на порожньому місці", то чому важко було б хоча б на паркан прибити білборд з ескізом майбутньої реконструкції та реквізитами виконавця робіт, як зазвичай робиться при легальних будівництвах? І у людей не виникало б ніяких питань.
Будівництво то легальне. Але дозвіл на це будівництво, очевидно, був даний з порушенням закону. Я дивлюся, що на закони зараз зважають, ще менше ніж при Януковичу. Зараз влада захопилася люстрацією, а дотримання законів її не цікавить. Вони вже хочуть навіть узаконити бандитське захоплення Росією Донбасу, надавши бандитам на захопленій території якийсь особливий статус, щоб бандитська російська влада там стала легітимною.
Сергей Папков _ 16.03.2015 13:22
IP: 93.73.27.---
Якщо все дійсно "скандал на порожньому місці", то чому важко було б хоча б на паркан прибити білборд з ескізом майбутньої реконструкції та реквізитами виконавця робіт, як зазвичай робиться при легальних будівництвах? І у людей не виникало б ніяких питань.
Svyatoslav Pavlyuk _ 16.03.2015 12:43
IP: 95.133.103.---
Ігор, якщо Вас є прямий контакт з Кличком – добийтеся того, щоб проведення будь-яких будівельних робіт супроводжувалося встановленням інформаційної таблиці – хто, що робить, контакти виконавця, номер дозволу на початок робіт, телефон за яким його можна перевірити. тоді голова РДА не буде нічого пояснювати.
всі роботи без такої таблиці мають вважатися незаконними і міліція має таких будівельникв в'язати без пояснень.
Щодо того скверу – він перебував в нормальному стані, не треба там нічого міняти. Гостиний двір стоїть зруйнованим скелетом...
Александр Бабич _ 16.03.2015 11:48
IP: 74.125.18.---
Министрам иностранцам даем гражданство за день, а бойцам иностранцам, отдающим жизнь за Украину, с этим проблемы!!!!! Украина стала страной двойных стандартов!!!!!!
Слава богу 18.03.2015 уезжаю не в "АТО", а на фронт, задолбало это ВСЕ!!!!!!!!!!!
Higgs _ 16.03.2015 11:47
IP: 74.125.181.---
Кучка переплаченных провокаторов от конкурента разводит сброд дураков и бездельников. Классический сценарий.
руслан49 _ 16.03.2015 11:17
IP: 46.201.175.---
Шамиль Абдулахман:
руслан49:
Через ці банди, що руйнують паркани і вимагають відступних від забудовників, вартість одного квадратного метра житла в новобудовах Києва мінімум в півтора раза вища, ніж повинна бути.
В півтора?!... Мін в 3 рази!
В три рази вища зараз ціна одного квадратного метра новобудови в Києві, чим повинна бути, це якщо ще взяти "технагляд" за будівництвом прокуратури і інших дозвільних органів.
Iryna Lescop _ 16.03.2015 11:08
IP: 74.125.181.---
Той сквер не потребує ні ремонті,ні модифікації.

За оте "ноги повириваю" пана мера треба носаками котити під суд. А ще ж довбні хотіли його в Президенти.
Виставити паркан й не надати інформації про будівництво – то підсудна справа. В Європі таке навіть не можна уявити.
Шамиль Абдулахман _ 16.03.2015 11:04
IP: 93.126.73.---
руслан49:
Через ці банди, що руйнують паркани і вимагають відступних від забудовників, вартість одного квадратного метра житла в новобудовах Києва мінімум в півтора раза вища, ніж повинна бути.
В півтора?!... Мін в 3 рази!
Miki2 _ 16.03.2015 10:54
IP: 93.72.11.---
руслан49:
Через ці банди, що руйнують паркани і вимагають відступних від забудовників, вартість одного квадратного метра житла в новобудовах Києва мінімум в півтора раза вища, ніж повинна бути.
А хай забудовник, йому ж втрачати нічого, покаже публічно пальчиком кому з цієї банди віддав відступні, саму банду взяти в околоток і там кожен з цих шнурків під камерой ЗМІ в момент скаже хто він, скільки целкових і від кого особисто він отримав... дать срок, щоби вся країна знала... Оце і є простенькі, але дуже дієві кроки по боротьбі з тою ж корупцією.
Треба хоча б з цього починати і дєло пайдьот, як по маслу
руслан49 _ 16.03.2015 10:36
IP: 46.201.175.---
Через ці банди, що руйнують паркани і вимагають відступних від забудовників, вартість одного квадратного метра житла в новобудовах Києва мінімум в півтора раза вища, ніж повинна бути.
mykasiev _ 16.03.2015 10:22
IP: 80.64.82.---
Иларион Свиридюк:
Вчерашние активисты требовали имя инвестора чтобы предъявить ему "иск" на 150000$ и они уведут людей с площади
О представники "непублічного" інвестора підтягнулися – "катяткам" "забули" розповісти що замовником "реконструкції" є ті ж самі персонажі що миють грошенята під будівництво на Поштовій.

А по планам там замість сквера має бути "підземний паркінг" з вбудованими приміщеннями" для того ТРЦ що замість Гостинного двору мають збудувати
Иларион Свиридюк _ 16.03.2015 10:14
IP: 74.125.18.---
Вчерашние активисты требовали имя инвестора чтобы предъявить ему "иск" на 150000$ и они уведут людей с площади
Иларион Свиридюк _ 16.03.2015 10:11
IP: 74.125.18.---
umka:
Вчера мы видели какая там новая брусчатка. Поедете сами убедитесь. Может для села это и хорошо, но для центральной площади Подола дырки в брусчатке и провалы не есть хорошо
Иларион Свиридюк _ 16.03.2015 10:08
IP: 74.125.18.---
Федор Федорович:
17000 грн/м2 там стоит сейчас, 700$, по 3000$ нет цен реализации даже в Диманте и Грушевского 9а, где до войны цена была 20-25000$/м2
Miki2 _ 16.03.2015 09:32
IP: 93.72.11.---
"Дивно інше – чому одні чиновники несподівано для громадськості починають реконструкцію Контрактової площі, в той час, як інші просять громадськість надати архітектурні ідеї щодо тієї самої Контрактової? Чи не суперечать дії одних заявам інших?"
======================
п.Луценко, те, що Ви називаєте "громадськістю" в даному випадку повинно бути "організованою громадськістю", а ще конкретніше – теріторіальною громадою, без представників якої (як мінімум) ніякі подібного роду проекти не можуть вирішуватися владою ПО ВИЗНАЧЕННЮ!!!
Треба допомогти Кличку зрозуміти, що весь цивілізований світ живе не тільки прекрасно облаштованими боксерськими рингами, а і наявністю діючого, структурованого громадянського суспільства, тобто суспільства громадян. здатних впливати на ситуацію.
Невже в міськраді Києва до цього часу відсутні відповідні нормативні документи, які унеможливлюють подібні дії влади без контролю зі сторони громадських організацій?

Впірьод! Допоможемо.
umka _ 16.03.2015 09:16
IP: 134.249.240.---
Яка до біса реконструкція? Цей сквер – один із найдоглянутіших у Києві, бруківка нова та слугуватиме ще десятки років. Усі проблеми Києва вже вирішені? Нема куди закопати гроші?
Корупція1306 Зеленський3 Донбас5 Aтака Путіна1200 Україна та Європа1071
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter