Труднощі коаліціяди
Зважаючи на тисячу однотипних, але, звісно, доречних запитань журналістів, маю назвати головну складність коаліційного процесу.
Ця складність полягає у тому, що будь-який член опозиції (а зараз там Радикальна партія, Батьківщина та Самопоміч) – якщо він починає переговори з владною мегафракцією БПП-НФ, ризикує сповна пізнати невдячність цієї справи. Бо, як не парадоксально, саме його захочуть звинуватити у... зриві процесу створення нової коаліції.
Саме це зараз я спостерігаю з "Батьківщиною", котра минулого тижня офіційно оголосила перелік законопроектів, які слід прийняти, щоб фракція стала частиною коаліції і взяла на себе політичну відповідальність.
Причому,співавторами цих законопроектів нерідко є в тому числі і представники владних фракцій – тобто це пропозиція реалізувати колись започатковані, але зараз чомусь "забуті" ініціативи. Коротко їх нагадаю:
Обмеження продажу землі сільгосппризначення (3748-1, 3754, 1599)
Іноваційне аникорупційне законодавство (1098, 1165)
Оптимізація тарифів (2832, 3216, 2835)
Справедлива індексація соціальних виплат (2682 та ін...)
Підтримка малого та середнього бізнесу (1256, 2534, 3766, 1626, 4197)
Станом на п'ятницю минулого тижня, це була єдина пропозиція до коаліційної угоди, котра базувалася на конкретних законопроектах, а не загальних вимогах чи запитах на портфелі в уряді.
Станом на сьогодні "Батьківщина" – єдина фракція, котра бере участь у процесі створення коаліції, з точки зору сформульованих нею інтересів суспільства, а не з позиції класичного перерозподілу хлібних посад.
Але хазяї політичних тролів дали їм команду звинувачувати саме "Батьківщину" у зриві коаліційного процесу.
Мимоволі, спадає на думку питання.
А може, владі просто не потрібне відкрите політичне партнерство, засноване на чітких принципах та відкритих домовленостях? Можливо, їм вигідніше такі члени коаліції, котрим простіше дати хабара – грошима чи портфелями?
Не хотілося б побачити погано замасковану "ширку".
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.