Ігор Луценко Народний депутат України, член комітету з питань запобігання і протидії корупції

Хто захищає Гонтарєву? (Діагноз)

20 жовтня 2016, 13:47

Закінчується пленарний тиждень. Протягом кожного дня у парламенті звучала констатація про те, що Нацбанк Гонтарєвої провалив завдання зберегти стабільність національної грошової одиниці, посприяв розвалу банківської системи, перетворився на залежну від політичної влади, корумповану та непрофесійну інституцію.

Можна вже підводити підсумки, які виглядають цікавіше, ніж очікувалося.

ЖОДЕН з українських банкірів не виступив на захист Гонтарєвої станом на зараз.

Крім багаторічного речника російського Альфа-банку Романа Шпека.Власник Альфа-Банку Фрідман вітається з Путіним. Кажуть, зараз стосунки поігршилися, але великий бізнес у Росії ще лишився, підтрмує податками агерсію

Роман Шпек опублікував заяву, де оцінив монетарну політику Національного банку України як "результативну та виважену, спрямовану на забезпечення цінової стабільності" (!).

Курсову стабільність, котра входить в зазначене у Конституції завдання Нацбанку з підтримки стабільності національної грошової одиниці, вирішили взагалі не згадувати.

Натомість майже 50% інфляції за попередній рік – це "результативна та виважена" політика.

Таку здатність називати чорне білим не варто списувати на загальні риси нинішнього російського менталітету. Альфа-банк – давні друзі Гонтарєвої, майже такий собі "тіньовий Нацбанк" з російською пропискою – там зараз готуються та обговорюються проекти нормативно-правових актів самого НБУ.Нещодавно Альфа отримав дозвіл Національного банку на придбання чергового банку в Україні – Укрсоцбанку. "І це під час війни з Росією", як часто зараз кажуть.

Альфа-банк, на жаль – це банк не тільки з номінальною приналежністю до російської бізнес-спільноти. Це глибоко путінський банк за своєю ментальністю. Найбільше скарг за незаконні дії щодо боржників в дусі буремних 90-х, на застосування сумнівних з точки зору закону практик.

Що ж крім аферистів із паспортами країни-агресора, у Гонтарєвої, схоже, в Україні не залишилося друзів. Симптоматично.

Наступний тиждень, коли парламент працюватиме на округах та у комітетах, я впевнений, ми зможемо почути кваліфікований голос бізнес-спільноти, котрий остаточно має переконати Порошенка, що Гонтарєва має піти.

powered by lun.ua
Aтака Путіна1186 Уряд реформ391 Корупція1287 Україна та Європа1064 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter