23 травня 2017, 01:34

Як заробляють на Пейзажці

Пейзажна алея – територія, відвойована у забудовників зусиллями киян. Це – одна з таких характерних для Києва точок, де міська суцільна забудова раптом переходить у відкритий простір з видноколами, зеленими пагорбами та золотом церковних бань.

Щодня цією місциною можуть гуляти тисячі людей, і більшість із них навіть не здогадується, чого коштувало їхнє право вільно бачити неспотворену київську красу, і хто зупинив те спотворення.

Утім, ділкам все одно нейметься. На сьогодні це проявляється у тому, що процесу подальшого розширення та розбудови публічного простору навколо Пейзажки заважають нерадиві чиновники КМДА, сенсом життя котрих є перетравлення міських бюджетів.

Історія ця стосується славнозвісних східців з Пейзажної алеї, котрі ведуть до урочища Гончарі-Кожум'яки.

Взагалі, у районі Пейзажки та Андріївського узвозу є уже один прекрасний прецедент реновації східців – дерев'яну конструкцію було оновлено компанією Еста-холдинг, за сприяння громади і київської влади.

Так само логічно було б і оновити згадані сходи – до речі, цим сходам щонайменше 4 сторіччя, і весь час вони були легкою дерев'яною конструкцією. На громадських засадах вирішили зробити проект дерев'яних, легких східців. Бюджет проекту склав 12 млн грн.



Але київська влада натомість, не радячись ні з ким, хто поклав стільки зусиль (а дехто і здоров'я) на те, щоб захистити цю територію, вирішила будувати "по-богатому". І придумала проект важкої бетонної конструкції.

Інтерес чиновників тут очевидний: більше конструкція – більше ціна – більше можна вкрасти. Вийшло, що треба вже не 12, а усіх 30 млн. Ну і, звісно, неоковирний бетон замість природного та приємного, та історично гармонійного дерева.



Використовуючи цю інтернет-трибуну, закликаю міську владу не лізти зі своїм бетонним удавом туди, де уже стільки років працюють художники та ландшафтні дизайнери, поважаючи історію та дух місця.

Пане Кличко, чекайте на наші депутатські звернення, прочитайте їх і зупиніть своїх ненажер.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Удар, який мали завдати ми, а не РФ

Вночі ворог завдав удару дронами-камікадзе по пункту постійної дислокації моєї бригади. Я там був лише раз у житті, але, принаймні, знаю, як виглядають ці древні будівлі...

Чи стане Україна криптомайнінговим тигром?

Іван Полтавець, керуючий партнер Fipra Ukraine Ігор Луценко, нардеп 8 скликання Заворушення у Казахстані дають Україні унікальний шанс залучити іноземні інвестиції...

До теми результатів Укрзалізниці

На межі 2021 і 2022 виникла дискусія щодо результатів роботи Укрзалізниці (я раніше неодноразово критикував цю компанію за дивні рішення)...

Чому податкова в Києві захищена від дронів, а ЗСУ під Широкіно – ні?

Читаю дослівно новину і охрінєваю: "В районі населеного пункту Широкине противник задіяв безпілотний літальний апарат, за допомогою якого скинув постріл ВОГ-17"...

А давайте все ж обговоримо нову версію законопроекту про столицю?

Шановні кияни, а також люди, котрі співчувають столиці! Як відомо, уже понад 2 роки триває епопея чинної влади по законодавчому облаштуванню нашої столиці...

Новий законопроект про Столицю України

Шановні кияни, а також люди, котрі співчувають столиці! Як відомо, уже понад 2 роки триває епопея чинної влади по законодавчому облаштуванню нашої столиці...