Ігор Луценко Народний депутат України, член комітету з питань запобігання і протидії корупції

Корупція в Мінмолодьспорту. "Шизофренія, як і було сказано"

23 серпня 2017, 09:21

Класичний приклад роздвоєння особистості становить собою міністр молоді та спорту Ігор Жданов, який ніколи в житті не стикався з тією галуззю, якою він керує, і який не усвідомлює, що саме він підписує.

І сміх, і гріх: 8 серпня 2017 року я розповів читачам "Української правди", що за моєю заявою Генеральна прокуратура України зареєструвала кримінальне провадження відносно Жданова.

Виявляється, пан міністр зобов'язав усіх спортсменів під загрозою недопущення до змагань вступати в псевдо-громадські організації, які діють при Мінмолодьспорт і які очолюють співробітники Мінмолодьспорт або їх довірені особи, зі сплатою "безповоротної фінансової допомоги, без ПДВ".

Як приклад я навів проведення Мінмолодьспорт у Харкові з 7 по 12 серпня 2017 року чемпіонату України з класичного парашутизму. В якості умови допуску до цих державних змагань Жданов встановив обов'язкове членство всіх спортсменів у громадській організації "Федерація парашутного спорту України", яку очолює екс-депутат Харківської обласної ради від Партії Регіонів Шаповалов.

Ця громадська організація, до речі, була зареєстрована по підроблених документах, ніколи не мала жодного відношення до спорту й відносно її керівників наразі розслідується кримінальне провадження N12014100100005419, внесене в ЄРДР 29.05.2014 за ознаками шахрайства.

На доказ того, що спортсмен вступив у цю псевдо-громадську організацію та сплачує їй гроші, він зобов'язаний був при реєстрації на змаганнях надати членський квиток – так зване "посвідчення/сертифікат парашутиста", переказати в цю організацію вступний і щорічний внесок, а також сплатити особі, уповноваженій Мінмолодьспорт на проведення цих державних змагань, 1600 грн. "на розвиток парашутного спорту".

Ось цей мій допис з цього приводу:

http://blogs.pravda.com.ua/authors/lutsenko/5989ac0d6448a/

Жданов вийшов з пафосною відповіддю, в якій категорично спростовував, що він примушує спортсменів вступати в якісь "федерації", а своє спростування озаглавив "Досить брехати! Відповідь Ігорю Луценку":

http://blogs.pravda.com.ua/authors/zhdanov/598afd5127d39/

Тоді я оприлюднив докази, а також нагадав Жданову, що особи, яких він уповноважив проводити ці змагання, вимагали сплатити їм по 1600 грн. "на розвиток парашутного спорту" не усно, а письмово – розіславши від імені Міністерства відповідні листи в спортивні організації:

http://blogs.pravda.com.ua/authors/lutsenko/59956db7a20ad/

І тут у голові Жданова відбувся тектонічний зсув. Півкулі помінялись місцями й він знову розмістив на УП свої просторікування на спортивну тему.

Але тепер Жданов, забувши, що лише кілька днів тому звинувачував мене в брехні й стверджував, що він ніколи не примушував спортсменів до вступу у "федерації", вже пише, що, дійсно, він зобов'язав спортсменів вступати в громадські організації, що діють при міністерстві, дійсно, заборонив допускати до участі в змаганнях тих спортсменів, які не хочуть цього робити й не платять членських внесків.

Але робить він це не через любов до грошей, а виключно заради торжества спортивних ідеалів, оскільки, зі слів Жданова, такою є міжнародна практика!

Ось, почитайте:

http://blogs.pravda.com.ua/authors/zhdanov/599b40f8eaf13/

Я не знаю, де пан міністр набрався подібних слів, не маючи жодного відношення до спорту й не уявляючи, чим займаються міжнародні федерації.

Але точно знаю, що така його діяльність прямо заборонена ч.4 ст.36 Конституції України, де сказано, що ніхто не може бути примушений до вступу в будь-яке об'єднання громадян чи обмежений у правах за належність чи неналежність до політичних партій або громадських організацій.

А відповідно до ч.1 ст. 5 Закону України "Про громадські об'єднання", "ніхто не може бути примушений до вступу у будь-яке громадське об'єднання. Належність чи неналежність до громадського об'єднання не може бути підставою для обмеження прав і свобод особи або для надання їй органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування будь-яких пільг і переваг".

Також я точно знаю, що за те, що коїть Жданов, примушуючи спортсменів вступати в свої кишенькові громадські організації, в Україні передбачена кримінальна відповідальність, встановлена ст. 364 КК України – зловживання службовим становищем на користь третіх осіб, і що цей злочин належить до підслідності НАБУ, оскільки є класичним прикладом корупції.

На особливий наголос заслуговує та обставина, що Жданов у своєму дописі підкреслює необхідність обов'язкового членства українських легкоатлетів у громадській організації "Федерація легкої атлетики України".

Але при цьому забуває сказати, хто саме очолює цю громадську організацію, на користь якої Жданов примушує спортсменів, тренерів і спортивних суддів платити "безповоротну фінансову допомогу". Це – перший заступник міністра молоді та спорту Ігор Євгенович Гоцул.

Саме так: Жданов не бачить ніякої незручності в тому, що він, брутально порушуючи закон, зобов'язав усіх спортсменів-легкоатлетів вступити в громадську організацію, яку очолює його перший заступник, і заборонив допускати до участі в державних спортивних заходах з легкої атлетики тих, хто не платить Гоцулу "членські внески".

Більш того, Жданов уклав зі своїм першим заступником Гоцулом договір, згідно з яким делегував громадській організації, яку очолює Гоцул, державні повноваження в галузі легкої атлетики, право проводити державні спортивні заходи від імені України й право розпоряджатись коштами державного бюджету, що передбачені на розвиток цього виду спорту.

При цьому контролювати дотримання законності при проведенні змагань та використанні бюджетних коштів громадською організацією, яку очолює Гоцул, має перший заступник міністра Гоцул!Виникає цілком природнє запитання – а чи повідомив Гоцул Жданову, як того вимагає антикорупційне законодавство, про конфлікт інтересів і що з цього приводу думає директор НАБУ Ситник та голова НАЗК Корчак?

Принаймні я, як народний депутат України, докладу всіх зусиль, щоби розбудити їх правосвідомість і звернути увагу на те, що коїться в Мінмолодьспорт. Сподіваюсь, що найближчим часом кримінальне провадження відносно Жданова зареєструє не тільки Генпрокуратура, але й Національне антикорупційне бюро України.

А спортсменам, тренерам і спортивним суддям я нагадую, що в Комітеті Верховної Ради України з питань запобігання й протидії корупції створено штаб, у який стікається інформація про те, що коять чиновники Мінмолодьспорт, та відкрито "гарячу лінію" для повідомлень про факти порушення законності в ході проведення державних спортивних заходів.

Повідомити про такі факти можна моєму помічникові за телефоном (044) 255-35-63 або електронною поштою на адресу: Lutsenko.Ihor@rada.gov.ua.

powered by lun.ua
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter