Що не так зі створенням "Консультативної групи" у Мінську?
Отже, чому підписання протоколу з рішенням про створення Консультативної ради при Тристоронній консультативній групі у Мінську є поганим?
1. Це надання потужного міжнародного дискусійного майданчика окупаційним російським адміністраціям в ОРДЛО, а відтак – розбудова їх суб'єктності на міжнародній арені. Нагадаю, до майданчика хочуть долучити представників Німеччини та Франції, що дає такому майданчику високу легітимність.
2. Надання Росії підкресленої ролі спостерігача на такому майданчику (так само, як європейським країнам) допомагає просувати кремлівську брехню про "громадянський конфлікт на Сході України", створює пропагандистські передумови для перекладенні вини за жертви від російської агресії на Україну.
3. Рішення про створення такої Консультативної ради приймалося в цілковитій таємниці від українського суспільства і навіть від правлячої фракції у парламенті – у органі, у якому приймаються усі фінальні рішення щодо взяття Україною на себе будь-яких міжнародних зобов'язань. Така непрозора дипломатія – шлях до внутрішнього конфлікту між владою та народом, котрий – і це фіксує вся соціологія – зараз не готовий підтримати надання особливого статусу ОРДЛО, відтак будь-які дії у цьому напряму, тим більше, без широких консультацій х українською спільнотою, є провокуванням протистояння всередині країни.
Зеленському краще повернутися до своїх передвиборчих обіцянок і розпочати консультації з власним народом щодо того, що можна, а що не можна робити в перемовинах щодо російської агресії.
А не уповноважувати малокомпентних клерків свого апарату приймати рішен
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.