Роман Маселко

Маленька брехня для прикриття великого обману?

31 грудня 2017, 15:33

"Маленька брехня громадських активістів – все заради ПІАРу?" – під таким заголовком у переддень Нового Року з'явилась новина... Ні, не на типових "зливних бачках", а на офіційній сторінці та сайті Вищої ради правосуддя.Що ж змусило працівників ВРП відірватись від нарізки новорічного олів'є та писати такі гостроти проти активістів? Виявилося, що це було відповіддю на мій пост, де я згадав навіть не саму Вищу раду правосуддя, а обіцянку Президента, дану у 2015 році під час програмного інтерв'ю Першому національному.

Тоді Президент сказав: "Я не приймаю, коли судді-хабарники, коли судді, які засуджували автомайданівців, судді які засуджували політичних лідерів опозиції через кругову поруку, будуть думати, що їм це мине. Вони будуть у в'язниці".

Я згадав ці слова, бо саме 29 грудня 2017 року, акурат на 4-ту річницю поїздки автомайдану до Межигір'я, Петро Порошенко підписав Указ про призначення суддями Світлани Захарчук, Марини Антонюк та Марії Зелінської. Це саме ті судді, які в часи Революції Гідності засуджували невинних за поїздку до резиденції Януковича. Отже, Президент обіцяв їм в'язницю, а натомість надав право безстроково носити суддівську мантію та здійснювати "правосуддя".

Одразу відповім тим, хто нагадує про повноваження Президента: мовляв, він не може не призначити суддів, на яких внесено подання Вищої ради правосуддя. І взагалі – не Президент проводить відбір, призначення і звільнення суддів. Так, але хіба Президент садить у в'язницю? Чому тоді він стверджував, що ці судді будуть там? Мова не про безпосередні дії Президента, а про вектори руху, які безумовно визначає саме Президент. Тому говорити "при чому тут Президент", коли саме він ініціював реформу, яка призводить до таких результатів, це те ж саме, що говорити – "при чому тут Янукович, він же ж не розстрілював Небесну Сотню і не уповноважений керувати беркутами".

Вочевидь саме нагадування про невиконані обіцянки Президента змусило Вищу раду правосуддя так бурхливо реагувати і зробити звинувачення щодо мене, яке елементарно спростувати.

Я заявив, що ці судді "засуджували автомайданівців". І вони таки засуджували. Невинних. За неіснуючі порушення. На підставі сфальшованих документів. Усі троє.

Для прикладу, ось рішення судді С. Захарчук

Марина Антонюк позбавляла автомайданівців прав керування транспортними засобами, а Марія Зелінська штрафувала абсолютно невинних водіїв за поїздку до Межигіря.

Дійсно, ні Вища рада правосуддя, ні Вища кваліфікаційна комісія суддів не визнала ці факти достатніми, щоб не призначати цих суддів. Але чи такі рішення є обгрунтованими та справедливими?

Нагадую, що відповідно до п. 48 Перехідних положень Закону "Про судоустрій та статус суддів" ВРП має право не вносити подання про призначення судді при наявності обставин, які можуть негативно вплинути на суспільну довіру до судової влади у зв'язку з таким призначенням. Чи призначення "суддів Майдану" на посади безстровоко позитивно вплине на і так лежачу довіру до суду? Отож.

Давайте більш детально проаналізуємо, які рішення виносили ці судді і чи справді не було підстав для їх непризначення.

Суддя Подільського районного суду м.Києва Світлана Захарчук.

Ця суддя розглядала три справи, що мали стосунок до поїздки до Межигір'я 29.12.13. В одній із справ вона чітко для себе ідентифікувала, що власник автомобіля дійсно не мав жодного стосунку до акцій протестів. До цього водія вона не застосувала санкції та закрила провадження.

Зате інших двох, які не заперечували свою причетність до Євромайдану, вона позбавила прав керування транспортними засобами, незважаючи на те, що водії надавали докази їхньої невинуватості і у справі не було жодних доказів їхньої вини. Один з водіїв (Олександр Катруша), взагалі у той час, коли його начебто зупиняли працівники ДАІ, був у зовсім іншому місці на тренуванні з волейболу. На суд він привів 3-ох свідків та просив витребувати дані з камер відеоспостереження, але суддя Захарчук відкинула усі клопотання та докази та визнала його винним. До речі, на її засіданні були спостерігачі, яким вона забороняла робити будь-яку фіксацію судового процесу. Але вони таки зробили аудіозапис і те, як Захарчук вела цю справу можна послухати тут .

Ще одне рішення про позбавлення прав вона винесла щодо Дробота О.П.

Обидва рішення судді С.Захарчук були визнані Апеляційним судом м.Києва незаконними та скасовані у звязку з відсутністю події правопорушення. Одне з рішень виносив діючий член ВРП – М.Худик

Тимчасова спеціальна комісія рішенням від 19 травня 2015 року N31/02-15 визнала у діях Захарчук порушення присяги і рекомендувала її звільнити. Однак Вища рада юстиції (як тоді називалася ВРП) хоча і встановила порушення у її діях, вирішила, що підстав для звільнення немає та направила цю справу у Вищу кваліфікаційну комісію суддів. Я був одним з адвокатів Олександра Катруші і ми навели аргументів, чому С.Захарчук порушила присягу, однак Вища рада юстиції повністю їх проігнорувала і навіть не згадала про них у своєму рішенні. Але член ВРП Андрій Бойко написав окрему думку, де чітко вказав, що дії С.Захарчук заслуговують на її звільненняРішення С. Захарчук нічим не відрізняється від рішень, за які ВРП звільняла інших суддів, але вона уникла звільнення завдяки прецеденту "Чауса-Бенедисюка". Тоді ВРЮ потрібно було зберегти на посаді суддю Чауса, який виніс "потрібне" рішення по справі Корбана. Внаслідок цього був створений прецедент – одне неправосудне рішення не є підставою для звільнення. Завдяки цьому багато суддів Майдану уникли відповідальності, у т.ч. Захарчук. І саме ВРП є відповідальним за створення такого правила.

До речі, доповідачем по справі С.Захарчук була член Вищої ради правосуддя та переможець конкурсу до Верховного Суду Алла Лесько. Її дії як члена ВРП при розгляді даної справи стали однією з підстав винесення Громадською радою доброчесності висновку про невідповідність Алли Лесько критеріям доброчесності.

Ви не знайдете у відкритому доступі Рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів по судді С.Захарчук. І тільки з допису ВРП ми дізнаємось, що ВККС взагалі не знайшла у діях Захарчук жодних порушень.

ВРП декілька раз переносила розгляд питання, щодо С.Захарчук, але 07 листопада 2017 року таки внесла подання про призначення її безстроково, незважаючи на звернення від громадських організацій, що це вкрай негативно вплине на довіру до судової влади.

Суддя Шевченківського районного суду м.Києва Марина Антонюк.

Ця суддя не лише виносила рішення стосовно учасників поїздки до Межигір'я, але на пряме питання просто брехала членам ВРП, що не виносила таких рішень. Однак вона винесла, як мінімум, дві постанови про позбавлення прав керування, повязаних з поїздкою до Межигіря (справа N761/47/14-п та N761/2801/14-п). Таку ж неправду М.Антонюк вказала у Декларації доброчесності.

Звертаю увагу, що суддя ретельно приховує факт винесення цих рішень і до сих пір ви не знайдете рішень Антонюк щодо автомайданівців у Реєстрі судових рішень.

А уникла вона покарання разом з відомим суддею О.Лінником, який нещодавно виніс знущально м'який вирок тітушководу Юрію Крисіну. У серпні 2014 року за скаргою Павла Петренка стосовно Лінника та Антонюк було порушено дисциплінарну справу. Ця справа лежала у ВККС і вже чинний склад ВККС, який очолює Сергій Козьяков протягом року нічого не робив, а потім припинив провадження щодо неї ... у зв'язку із пропуском строку притягнення до відповідальності.Окрім справ Майдану вона засвітилась у дуже цікавій справі одеського сепаратиста Антона Давидченка. Завдяки зміні реального строку на умовний він втік до Росії, де в ефірі заявив, що йому вдалось виїхати з України завдяки корумпованості українських судів.

Але усе це не завадило їй отримати подання від Вищої ради правосуддя на безстрокове суддівство.

Суддя Соломянського районного суду м.Києва Марія Зелінська.

Ця суддя категорично заперечує, що вона позбавляла когось прав керування транспортними засобами. І це дійсно правда. Я ніколи не стверджував, що вона це робила. Але ця суддя у часи Майдану притягнула, як мінімум, трьох учасників поїздки до Межигір'я до відповідальності у вигляді штрафу (справа 1, справа 2, справа 3) [/URL]. Водіїв під час суду не було, у матеріалах не було підтвердження їхньої вини, рапорти були сфальшовані. Але суддя вирішила, що вони винні.Одна з цих водіїв – Юля Волкова, чий автомобіль 23 січня 2014 року на пров. Кріпосному було вщент розбито беркутівцями. Вона навіть не знала, що її судили за ту поїздку.

І суддя явно лукавить, коли стверджує, що не знала про засудження автомайданівців, бо сама ж скасувала свою постанову на підставі спеціального Закону "Про недопущення переслідування...". Тобто вона сама їх ідентифікувала як учасників акцій протесту.

До речі, М.Зелінська відповідно до п. 13 ч. 2 ст. 3 Закону "Про очищення влади" підлягає люстрації і має бути звільнена за сам факт винесення таких рішень. Департамент люстрації Мінюсту подавав такі звернення, але ВРП відмовилась звільняти суддів. Наразі справа знаходиться у суді.

Рішення усіх трьох суддів є аналогічними сотням інших рішень, які виносились з метою переслідувань учасників акцій протестів, базувались на фальсифікованих документах та неіснуючих порушеннях, а також містять очевидні ознаки неправосудності. Ці рішення є предметом розслідування у рамках кримінального провадження, що здійснюється Департаментом спеціальних розслідувань ГПУ. Окрім того є дані, які засвідчують що вони виносились на підставі вказівок з Адміністрації Президента Януковича. Про такі вказівки дала покази одна з членів ВРП – Ірина Мамонтова. Також є дані, що у Шевченківському суді такі рішення виносились під тиском колишньої голови цього суду – Мєлєшак О.В. Тобто усі ці рішення не були результатом помилки, а на виконання вказівок з метою переслідування учасників протестів.

Таким чином, жодної неправди стосовно суддів у моєму пості не було, а брехнею є заголовок новини ВРП про "маленьку брехню активістів".

Кілька слів про інші аргументи у дописі ВРП.

"Сам по собі факт розгляду певної категорії справ не є і не може бути підставою для звільнення судді" – пишуть високооплачувані спеціалісти з ВРП. Але чомусь забувають, що є Закон "Про очищення влади" (т.зв. люстрацію), відповідно до якого підставою для звільнення суддів є сам факт притягнення ними до адмінвідповідальності осіб, звільнених у подальшому від відповідальності за спеціальним законом "Про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань, та визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України" від 21.02.2014 N743-VII. Тому таке твердження ВРП, користуючись термінологію самоє ВРП, є брехнею.

Ще ВРП наводить дуже цікаву статистику – "166 суддів були звільнені за скоєння істотного дисциплінарного проступку у період з 1.01.2017 по 1.12.2017. Таких масових звільнень в системі не було за весь період діяльності Ради." Я навіть заскріню це твердження.Це викликає щире здивування, бо за даними сайту ВРП за весь 2017 рік Радою було прийнято рішення про притягнення до відповідальності усього 96 суддів, з яких лише 56 – про звільнення На даний момент 6 рішень про звільнення вже скасовано самою ВРП. Тобто максимум 50 суддів звільнено за порушення. А загалом за 2,5 роки діяльності цього складу ВРП звільнено лише 10 % від загального числа "суддів Майдану". Тобто 166 звільнених суддів – чергова "маленька брехня".

Але хочу звернути увагу на найважливіший момент. ВРП обґрунтовує свою позицію тим, що і ВРП, і ВККС належно перевірили усі наведені факти щодо суддів і дійшли висновку, що цих суддів не можна звільняти. При цьому вказують недостовірну інформацію. Зокрема, стверджується, що "рішення та мотиви їх прийняття оприлюднені". Однак це неправда – рішення ВККС щодо цих суддів, не є публічними, їх немає на сайті ВККС і ніхто не може ознайомитися з ними.

І цей меседж найстрашніший. Бо для "оновлених" ВРП та ВККС, які відповідають за реалізацію судової реформи і які постійно хвалить Президент засудження невинного не є перешкодою для призначення такого судді безстроково, а що вже говорити про покарання. Байдуже цим органам і на очікування суспільства, яке вимагає очищення від таких "суддів". Байдуже і на довіру до суду, яка за таких призначень не має жодних шансів зрости. Очевидно, що і ВРП і ВККС мають іншу мету

За таких обставин обіцянки Президента, щодо результатів судової реформи матимуть долю обіцянки про покарання суддів, які засуджували автомайданівців.

Брехнею ВРП намагаються приховати черговий великий обман усього суспільства в його очікуванні на справедливі та чесні суди.

І саме ці рішення ВРП, ВККС, Президента, а не тривожні пости активістів провокують ненависть до суддів і недовіру до судів та судової реформи.

Коментарі — 133
Orest Jj _ 31.12.2017 18:58
IP: 104.155.29.---
Можно в Новый 2018 Год немного набраться русского мужества и провозгласить период американского падения влияния в мире, но сразу скажу, что я не имею только победу России над этим мировым злом. Мир многогранен: Китай, Турция, Саудовская Аравия, Индия то же хотят вгрызться в мировой пирог управления миром. В этих странах сильно развивается экономика, они уже влияют на экономику мира и мировые потоки финансов и сырья.Но наша Россия, сильна не только ресурсами, а теперь мы видим и политическим весом, военным паритетом с США и сильным духом нашего самосознания.
Мы победим этого трёхголового Змея Горыныча!
Алекс Правен _ 31.12.2017 18:56
IP: 35.187.76.---
пауза затянулась. По ходу судья Джунь ищет свою честь, чтобы извиниться.
Орест Клименко _ 31.12.2017 18:50
IP: 176.36.235.---
Igor Ovchar:
Ознайомтесь з Законами і документами. Чи запитайте у Маселко правда це чи ні.
seloiludy _ 31.12.2017 18:50
IP: 185.11.31.---
Orest Jj:

"Должен высказать свой печальный взгляд на русского человека – он имеет такую слабую мозговую систему, что не способен воспринимать действительность как таковую. Для него существуют только слова. Его условные рефлексы координированы не с действиями, а со словами". – Aкaдeмик Павлов. О русском уме. 1932 год.
Орест Клименко _ 31.12.2017 18:45
IP: 176.36.235.---
Де рішення про притягнення цих суддів до відповідальності? Де скарги на всіх з 2014 року? Що порушила суддя призначив мінімальний штраф особі яка не прийшла в суд по викликам? І чому не написано,що індефікувала як автомайдан прокуратура так як справи закривали за їх поданням? Де весь матеріал справи,щоб взагалі про це говрити чи оцінювати дії.Все вирвано з контексту.
Алекс Правен _ 31.12.2017 18:27
IP: 35.195.176.---
Вячеслав Джунь:
Алекс Правен:
Брехливий профіль... навіть творчо брехати не можешь... повторюєшь зади дурнів...
==========
в чем я сбрехал? скажите конкретно.
Orest Jj _ 31.12.2017 18:23
IP: 104.155.117.---
За что же украинцы не любят Россию!?

"1. Россия создала государство Украина, собрав ее по кусочкам – как
пазл. Одарила ее землями, просторами, сформировала и укрепила.
2. Россия всегда чтила и уважала Украину, называла ее житницей,
здравницей, матушкой.
3. Россия обустраивала Украину. Вкладывала в нее сердце и душу, не
говоря уже о деньгах. Россия же отстроила украинские города после столь
ныне любимого ими Гитлера – "освободителя", который от "неньки" камня на
камне не оставил.
4. Когда Украина захотела самостоятельности – Россия приняла на себя все
ее долги. И продолжала содержать Украину.
5. Когда украинским гражданам стало негде работать – Россия принимала их
у себя, отдавая им рабочие места и зарплаты СВОИХ граждан.
6. Когда Украина майданила – Россия призывала опомниться. И продолжала
содержать и кормить всю эту шайку-лейку неблагодарную. А им все было
мало. Жадная свора все не унималась, и все прибеднялась. А Россия давала
еще и еще – как в прорву ненасытну
Алекс Правен _ 31.12.2017 18:19
IP: 104.155.61.---
Вячеслав Джунь:
Алекс Правен:
Брехливий профіль... навіть творчо брехати не можешь... повторюєшь зади дурнів...
===========
если нечего ответить по сути вопроса и переходите на личности и оскорбления, то это и есть лучшее подтверждение правильности моих слов
Ірина Коляденко _ 31.12.2017 18:18
IP: 46.119.50.---
Orest Jj:
Orest Jj:
Так, росія давала нам. Кулі в голову. Більше від росії нічого хорошого не було
Ірина Коляденко _ 31.12.2017 18:17
IP: 46.119.50.---
Поділяю обурення Маселко. Нам потрібно дуже ретльно перевіряти суддів і не допускати тих хто скомпрометував себе перед посполитими до відповідальних посад.
Вячеслав Джунь _ 31.12.2017 18:17
IP: 178.95.99.---
Алекс Правен:
Брехливий профіль... навіть творчо брехати не можешь... повторюєшь зади дурнів...
Igor Ovchar _ 31.12.2017 18:16
IP: 109.229.25.---
Орест Клименко:
Ваша фраза "наскільки мені відомо" – не переважає над документами та посиланнями на них пана Маселка в своїй публікації. Отже "Спробуйте ще!" (с):)
Вячеслав Джунь _ 31.12.2017 18:15
IP: 178.95.99.---
Orest Jj:
Брешеш за методологією Шарашка Путін ТВ...
Алекс Правен _ 31.12.2017 18:14
IP: 104.155.61.---
Маселко, и хватит уже впихать невпихуемой с расстредом Небесной сотни. Кто руководил снайперами из гостиницы Укранина и консерватория? Если Парасюк говорит, что общество пока не говотово это знать, то явно не Янукович
Вячеслав Джунь _ 31.12.2017 18:13
IP: 178.95.99.---
Барижній владі потрібні не незалежні судді, а слухняні мантієносці... ВРП як інструмент барижної влади виконав замовлення...Що прикрити сором вдалися до брехні... Методи старі, йдуть від режиму Януковича...Тому й кінець барижної влади буде в однаковий спосіб...
Орест Клименко _ 31.12.2017 18:08
IP: 176.36.235.---
Маселко Р все продовжує брехати і лукавити. Наскільки мені відомо,то справи закривались за поданням прокурора і це вони,а не судді визначали які мають відношення до вашого Автомайдану. Жодного разу не відповів на запитання,яка відповідальність судді за це? Ознайомившись з його схемами і висновками можно побачити ту кількість рішень де було покарання штраф, але про жодну суддя окрім однієї він не пише (на відео з мовою взагалі велика проблема,дуже дивно,що адвокат не вміє говорити). Р.Маселка за грантовські гроші цікавлять лише окремі судді,так це що, помста чи замовлення? 3 судді до в"язниці і Роман стане Президентом України і заживемо ми так гарно,що аж страшно. Брехлива гидота!!!
Алекс Правен _ 31.12.2017 18:08
IP: 104.155.29.---
korupciya.com/znovu-revolyutsiya-avtomaydan-znovu-zbiratimetsya-prichina-stosuyetsya-kozhnogo-ukrayintsya/
kirilo _ 31.12.2017 18:07
IP: 195.78.246.---
Тоже согласен с Маселко и тоже возмущен. Презик назначил судьями самый мусор. Например, Одесса, Киевский районный суд. снова судья Салтан Л.В. – клейма негде ставить. Отсиделась 2 года на зарплате, а теперь снова принимает заказы на оплаченные решения. Сколько на нее жаловались, фильмы снимали о ее образе жизни – все до фени. Ну не выживет наша судебная система без этой б**ди.
Алекс Правен _ 31.12.2017 18:05
IP: 35.195.88.---
ну а если в самом деле водитель автомобиля с симвоикой "Автомайд" совершил административное правопорушення за которое надо лишать прав? такой вариант не рассматривается? Если автомайдан то вне подозрений?
Орест Клименко _ 31.12.2017 18:03
IP: 176.36.235.---
Маселко Р все продовжує брехати і лукавити. Наскільки мені відомо,то справи закривались за поданням прокурора і це вони,а не судді визначали які мають відношення до вашого Автомайдану. Жодного разу не відповів на запитання,яка відповідальність судді за це? Ознайомившись з його схемами і висновками можно побачити ту кількість рішень де було покарання штраф, але про жодну суддя окрім однієї він не пише (на відео з мовою взагалі велика проблема,дуже дивно,що адвокат не вміє говорити). Р.Маселка за грантовські гроші цікавлять лише окремі судді,так це що, помста чи замовлення? 3 судді до в"язниці і Роман стане Президентом України і заживемо ми так гарно,що аж страшно. Брехлива гидота!!!
Vasil Galan _ 31.12.2017 17:59
IP: 93.73.123.---
Владі потрібні послушні судді. А нинішня влада ні чим не відрізняється від попередньої, а в окремих питаннях вона навіть більш загрозлива, бо під прикриттям українських вишиванок у вищих ешелонах влади діють вороги української державності, особи для яких Україна є об'єктом накопичення своїх капіталів і в разі загострення обстановки вони як щурі із корабля повтікають в давно облюбовані маєтки за кордоном.
Orest Jj _ 31.12.2017 17:58
IP: 35.195.88.---
За что украинцы не любят Россию!?

"1. Россия создала государство Украина, собрав её по кусочкам – как
пазл. Одарила её землями, просторами, сформировала и укрепила.
2. Россия всегда чтила и уважала Украину, называла её житницей,
здравницей, матушкой.
3. Россия обустраивала Украину. Вкладывала в неё сердце и душу, не
говоря уже о деньгах. Россия же отстроила украинские города после столь
ныне любимого ими Гитлера – "освободителя", который от "неньки" камня на
камне не оставил.
4. Когда Украина захотела самостоятельности – Россия приняла на себя все
её долги. И продолжала содержать Украину.
5. Когда украинским гражданам стало негде работать – Россия принимала их
у себя, отдавая им рабочие места и зарплаты СВОИХ граждан.
6. Когда Украина майданила – Россия призывала опомниться. И продолжала
содержать, и кормить всю эту шайку-лейку неблагодарную. А им всё было
мало. Жадная свора всё не унималась, и всё прибеднялась. А Россия давала
ещё и ещё – как в прорву ненасытную.
руслан49 _ 31.12.2017 17:56
IP: 95.135.212.---
braterstvo:
руслан49:
Ви теж ніби не в окопах.
Я ж не збираю архіви і не розказую, які всі навколо неправильні. Якщо Маселко говорить, що хтось поганий, то хай покаже приклад, яким треба бути.
Володимир Іванюк _ 31.12.2017 17:49
IP: 91.206.253.---
навіть під новий рік... коли всі святкують ви гниди маселки поливаєте жовчю всіх і вся...знову про зради...про все пропало... але нічо не пропало... то ваша буйна фантазія і ваша ненависть до всього розумного в державі... до всього думаючого...правильно вас питають тут...а чому ти маселко не на фронті...диванний горе-патріот... і суд у нас буде чесний. незважаючи на ваші соплі!!!
Fedor Kulikov _ 31.12.2017 17:42
IP: 93.127.113.---
Очевидно, цитата Верховного Главноторгующего от пятнадцатого года была неполной и в оригинале она звучала "...это им не сойдёт. Они будут сидеть в тюрьме. Если не присягнут служить мне")))
Благодарю автора за твёрдую гражданскую позицию!
Слава Украине без барыг и балаболов!
Корупція1117 Свобода слова546 Україна та Європа932 Уряд реформ316 Aтака Путіна1114
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter