Тетяна Монтян Юрист

Як створити ОСББ: ми зробили це! Досвід ОСББ ''Срібне коло''

05 січня 2011, 20:23

Чесно кажучи, до того, як ми з чоловіком придбали квартиру в нашому будинку, я не сильно цікавилась питаннями ЖКГ. Можливо, не цікавилася б і далі, але цинічний шантаж забудовника – ЗАТ "Познякижитлобуд"- змусив мене замислитись над тим, що "что-то тут нєчісто". Ну, не може така тіпо серйозна кантора на рівному місці шантажувати власних покупців- "інвесторів" невидачею правовстановчих документів, якщо вони не підпишуть з їхньою фірмою "Рада" Договір "Про участь у витратах на утримання будинку"!

"Добре, – сказав мій чоловік. – Я підпишу, але... заплачу вам хоч копійку лише за виконавчим листом. Якщо ви його колись отримаєте, звісно". Як неважко здогадатись, жодної копійчини наш ЖЕК від нас з чоловіком за майже 11 років так і не отримав. Сюрприз, Сюрприз! Зате причини шантажу виявилися простими, як господарське мило – за нашими з сусідами непрямими (бо хто ж нас допустить до бухгалтерії?) підрахунками, наш приватний ЖЕК витрачав на утримання нашого будинку приблизно в ШІСТЬ!!! разів менше, ніж збирав з мешканців по квитанціях.

Договір з ЖЕКом ми з чоловіком розірвали при першій же можливості. Так само вчинили й багато інших сусідів, але ЖЕК вперто продовжує позиватись до нас, посилаючись саме на цей договір. Бєдняжки – і це незважаючи на те, що тіпо обслуговує будинок тепер інша контора – "Рада 2", яка самовільно, шляхом "одностороннього правонаступництва", перебрала на себе наш будинок. Ресурс з кріпаками-людішками, ага.

Протягом всіх цих десяти років я не припиняла спроб об'єднати своїх сусідів, співвласників нашого багатоквартирного будинку. Я ніколи не заплатила жодної копійчини приватному ЖЕК-у, фактичним власником якого є народний депутат України від Партії регіонів Нвер Мхітарян, зовсім не тому, що я принципово не бажаю оплачувати спожиті мною послуги, а тому, що я вважаю: платити слід тільки за ті послуги, які реально надавалися. Причому, рівно стільки, скільки ці послуги коштують.

Сусіди спочатку не слухали мене взагалі. Адже суми в квитанціях приватного ЖЕК-у були незначними, і цікавитись деталями у них не було ніякого бажання. Однак, мало-помалу сусіди змінювали свою думку, оскільки безконтрольний ЖЕК цілком та повністю збайдужів до обслуговування нашого будинку. Люди нарікали, були незадоволені, але не вірили в те, що вдасться щось змінити.

Лише в 2004-му році Конституційний Суд України нарешті спромігся сформулювати цілком природну концепцію щодо того, що багатоквартирний будинок є цілісним майновим комплексом, який належить на праві співвласності всім тим, у кого у власності наявні приміщення в цьому будинку.

Але ця концепція надзвичайно важко проникала до розуміння навіть тих людей, які спромоглися купити далеко не найдешевші квартири в нашому новому будинку, а не отримати задарма та приватизувати. Людям важко звикнути до думки, що весь будинок є їхньою співвласністю, а зовсім не належить ЖЕК-у.

Тим не менше, десь році у 2006-му було здійснено першу спробу створити ОСББ. Зі спроби нічого не вийшло, оскільки ідіотська норма поточного закону "один власник = один голос" не давала нам шансів. Хоча бажаючі створити ОСББ вже тоді мали у власності по площі аж ⅔ будинку.

Наступні роки країна перебувала на економічному підйомі. Люди, хоча й були, як і раніше, страшенно не задоволені ЖЕК-ом, не мали мотивацій розпочинати створення ОСББ. Однак, вони дійшли в своїх протестах до того, що припинили платити ЖЕК-у за ненадані послуги.

І так би воно все тривало й надалі, але почалася криза. Мхітарян, за чутками, втратив неймовірну кількість бабла в Дубаях, плюс – деякі будинки, такі, як наш, таки створили ОСББ, прогнали його подалі і позбавили можливості качати бабло, нічого не даючи взамін. Наші сусіди повільно дозрівали.

І раптом влітку нам шалено пощастило – у нашому будинку почав протікати дах! Деякі сусіди з числа тих, які не розірвали договори з ЖЕКом, написали туди листа, вимагаючи його відремонтувати. Але у відповідь отримали (великого болта) хамського листа з відмовою. Це нарешті переповнило чашу терпіння.

Мешканці мого під'їзду зібралися на збори. Вирішили відремонтувати дах власними силами та за власний кошт. Вийшло по 300 гривень з квартири – причому, збирали з запасом. Деякі мешканці, звісно, не здали цих грошей, але більшість на це особливо не зважала, і поставилася до цього факту спокійно.

Після успішного ремонту даху (всі кошториси та чеки були вивішені на загальний огляд), сусіди вирішили відремонтувати також і ґанок, об який десять років поспіль ламали ноги, а ЖЕК це абсолютно не хвилювало. Цього разу скинулися по 200 гривень, причому, деякі сусіди не лише здали усі гроші, але й доздали ті 300 гривень, які не здали для ремонту даху. Після цього я остаточно зрозуміла, що крига скресла.

У ЖЕКа почалася істерика. Начальниця спробувала завадити найнятим нами роботягам класти плитку на ґанку, верещала, що ЖЕК сам все зробить, але почула у відповідь: "Пізно пити "Боржом", коли нирки в трусах! Йди геть, не заважай". Вона не здалася, приперлася з якимось мужиком, який спробував також пошугати роботяг, погрожуючи їм... відповідальністю за самоуправство! Мої малі близнюки, Чемпіони України з боксу, підішли до нього з двох боків та ніжно сказали: "Слиш, дядя! Ти тіше будь!"

У мене були однодумці і в інших під'їздах, у яких підтримка ідеї створення ОСББ була меншою, але всіх прибічників разом нам мало вистачити для кворуму. Після серйозної підготовки та запрошення представників Райдержадміністрації – 4 грудня 2010 року нарешті відбулися установчі збори. Процедура зборів фіксувалася на відеокамеру – про всяк випадок, якщо Мхітарянівським прихвосням таки спаде на думку оскаржити наше Свідоцтво про реєстрацію, протокол зборів, тощо.

Зі зворушливою промовою на зборах виступили заступниця начальника управління Дарницької РДА Ірина Демашкань та голова Дарницької спілки власників житла Галина Ревенко. Звісно ж, виступали і мешканці-співвласники, і я – в тому числі. Ми всі говорили про те, що ми – не малі діти, аби дозволяти стороннім людям керувати нашим спільним ресурсом – прекрасним новим будинком, який приватний ЖЕК, не зацікавлений ні в чому, крім тупого збивання з мешканців бабла, примудрився довести до далеко не блискучого стану. А також про те, що, попри всі проблеми, які ми прекрасно розуміємо, ми аж ніяк не дурніші від ЖЕК-у ім. Н.М.Мхітаряна, і цілком впораємся з власним будинком.

На наш подив, провокаторів від ЖЕК-у було мало – всього двоє. Але їхніх воплів вже ніхто не слухав. "За" рішення створити ОСББ проголосувала 121 особа, при двох "проти" та двох, які "утрималися".

Ми висловлюємо велику вдячність в.о. начальника відділу Державної реєстрації, державному реєстратору Недбайло Олегу Андрійовичу, який зареєстрував наше ОСББ швидко і без проблем. Не всі чиновникі однакові, да.Зрозуміло, що попереду у нас – важка праця. Не кажучи вже про те, що Мхітарян, звісно ж, битиметься за цей ресурс з усією пролетарською ненавистю. І я можу собі тільки уявити, чого нам коштуватиме забрати наш ресурс у Мхітаряна фізично. І справа не в тому, аби викинути ЖЕКівців з належних ОСББ приміщень (це ми зробимо швидко та без проблем – у всіх сусідів давно вже сверблять руки), а в тому, аби отримати всю документацію та провести інвентаризацію.

Про всі подальші події я, звісно ж, інформуватиму громадськість – з метою надихнути всіх українців стати справжніми власниками свого майна – спершу будинків, а далі – всього майна територіальних громад та всієї держави. І, нарешті, я – як і решта моїх сусідів – З ЗАДОВОЛЕННЯМ платитиму свою частку коштів на утримання будинку.

І – персонально моє звернення до Юрія Шпака, який написав істеричну статтю на "ЕП".

В його статті є фраза про те, що "ОСББ – це ярмо!", і при цьому дається посилання на мою статтю з абсолютно протилежним змістом!!!

Шановний Юрій (та інші противники ОСББ)! ОСББ – це інституція, і буде вона виключно такою, якою її створять самі люди. Сама по собі інституція не може бути ані хорошою, ані поганою. Без інституцій суспільство існувати не може, тому що суспільство без інституцій – це атомарне збіговисько бандерлогів. А тому, Юрію, якщо наступного разу агітуватимете проти ОСББ – не посилайтесь на мене, бо це – навіть не смішно.

А ще краще – ознайомтесь з матчастиною та спробуйте зрозумійти, що альтернативи ОСББ – просто немає. Ми з сусідами своє ОСББ збираємося зробити абсолютно зразковим, і готові для цього практично на все.

Бо це – НАШ будинок. НАШ.

powered by lun.ua
Коментарі — 132
1 из 46 мільйонів власників України _ 12.06.2013 08:06
IP: 178.94.52.---
що Українцям взагалі не потрібні політичні партії вони сами почнуть висувати кандидатів і пропадуть впорошутісти та стане в державі все на своє місце оскільки з'явиться Власник всого що є в україні, а у тих хто вкрав національне багатство держави з'явиться клопіт бо в них немає на те вкрадене майно документів бо вони приватизували все у відсутність власника тобто Територіальної громади яка за конституцією та законами є власником всього...
вони нам навмисно вигадали ОСББ бо воно іми не загрожує хай кращє люди сидять там ніж будут приймати безпосередньо у часть у вирішенні питань мисцевого значення!!!!!
жилец _ 05.02.2011 18:10
IP: 94.179.143.---
Уважаемая Татьяна Монтян! Мы создали свое ОСББ еще в 2005г...У нас дом небольшой,всего один подьезд и 9 квартир. Дом,хоть и старый,но добротный.Конечно коммуникации надо менять,но до этого еще не дошла очередь. Мы все это время боремся за часть своего подвала.Пытались взять на баланс-дают только без этой части.Куда мы только не обращались.В 2007году были на приеме у тогдашнего министра ЖКХ-Попова,нынешнего градоначальника г.Киева.Он нас поддержал,направил письмо,была комисся,но по проплаченной экспертизе часть подвала -нежилое помещение и решение конст.суда уже не работает. Но мы продолжаем бороться и по новой экспертизе уже выиграли первый суд. Но горсовет подал на апеляцию.При нашей судовой системе ожидать можно всего.Если можно посоветуйте как быть дальше...
Bovikin _ 19.01.2011 15:12
IP: 91.124.172.---
Уважаемая Таня! Что делать если жители пятиэтажного дома не желают создавать ОСББ при этом услуг не дают – люди боятся! А я перестав платить в 2006 году, даже не имея Договора на обслуживание, попал под пресс фальсификаций! Подложили договор якобы заключенный в 1994 году без печати того коммунального предприятия с которым якобы должен был заключить договор, потом поняв, что это не правильно поставили на него печать уже свою (это предприятие по квартплате)! Суд признал этот договор действительным и таким, что заключался! И еще обязали заключить договор на обслуживание! Теперь еще и пеня! Мои письменные доказательства – письменные свидетельства соседей об отсутствии услуг, справка самого коммунального предприятия о том, что за определенный период у меня отсутствует долг, видео и фото материалы не возымели никакого действия! вот такое у нас правосудие! а в Ровенском апелляционном суде судья Гордийчук постоянно отписывается и Верховном тоже – что делать?
Перлина72 _ 10.01.2011 11:10
IP: 83.170.92.---
Пробачте що не в тему. Потрібна порада і допомога. Які кроки порадите зробити для зупинки вирубки парку у Чернігові.
http://val.ua/crime/events/209578.html
pektoral _ 09.01.2011 12:38
IP: 95.109.149.---
Vjacheslav:
согласна на все 100 %. это интересный момент, с учетом того, что в самом ЖЕКе может бОльшей части документации не быть...
pektoral _ 09.01.2011 11:25
IP: 95.109.149.---
Мое отношение к ОСМД. Сам факт существования ЗУ "ПРО ОСББ" отлично, только лишь\ по тому, что позволяет на юридическом уровне консолидировать интересы совладельцев и совладельцам выступать в качестве юр.лица. Но... на практике зачастую это получается типа "лебедь-рак-щука", особенно этот эффект увеличивается с увеличением кол-ва собственников в многоквартирном доме. Опыт совместного владения списан с "заграницы", где ментальность людей другая, да и быт немного:-) другой. + Сам ЗУ "ПРО ОСББ" по сути. Вот и получается ОСМД как безрукое-безногое создание, в дела которого никто извне не вмешивается (когда удобно!) или дела которого полностью подконтрольны определенному человеку (группе людей), порой даже не являющемуся (щимся) совладельцами объекта. А идея оформления совместного владения в ОСМД не так уж плоха сама по себе! И снова возвращаемся к конкретному опыту. Есть ОСМД с положительным опытом, есть с негативным (мягко говоря)...
pektoral _ 09.01.2011 11:16
IP: 95.109.149.---
Еще один конкретный пример.
цитата из статьи автора:
"Зі спроби нічого не вийшло, оскільки ідіотська норма поточного закону "один власник = один голос" не давала нам шансів. Хоча бажаючі створити ОСББ вже тоді мали у власності по площі аж ⅔ будинку."
Я не считаю эту норму "идиотской", потому, что в противном случае застройщик, который построил наш дом, организовал ОСМД, передал дом сам себе (фактически – в одних и тех же лицах!) на баланс, имел бы подавляющее кол-во голосов (по непроданным квартирах). Поэтому "1 голос – 1 собственник" вполне оправданная норма. От количества квадратных метров сущность права собственности не изменяется. Иначе было бы дивным проявление чувства собственничества (в хоршем смысле слова!) от собственника 40-метровой однушки в доме, где 60% непроданных квартир (!). Правда?
pektoral _ 09.01.2011 11:05
IP: 95.109.149.---
Конкретный пример. Возраст нашего дома составляет от 0,5 года до 2 лет (дом секционный, сдавался в порядке очереди). ОСМД создал застройщик, фиктивно, без проведения учредительного собрания, но с оформлением всех формальностей, в том числе и с оформлением протокола учредительного собрания. По факту дом не обслуживается никем. Любая экстренная ситуация решается самими совладельцами. При этом попытки "мирно" разойтись с застройщиком (путем переизбрания правления) закончились ничем: документы, надлежащие к передаче, переданы не были. На сегодняшний день решением общего собрания СОВЛАДЕЛЬЦЕВ решено создать обслуживающий кооператив и сделать его управителем нашего дома. Сейчас занимаемся регистрацией данного юр.лица. Столкнулись с коррупционной системой нашего государства, которой невыгодно (!) защищать интересы истинных совладельцев, а выгодно (!) представлять интересы "кормящих" лиц...
pektoral _ 09.01.2011 10:58
IP: 95.109.149.---
Еще раз убеждаюсь в том, что дело не в названии институции, а в том, кто за ней стоит, кем она организована и какие цели преследует. И ОСМД (по-украински ОСББ) может быть гнилым прикрытием интересов отдельно стоящих лиц, которые хотят "поживиться" за счет совладельцев, и ЖЕК, частный скорее, чем гсоударственный, может быть вполне приемлемой обслуживающей организацией. Но... самым главным и приоритетным в ЖКУ-отношениях есть именно СОБСТВЕННИК. Он и должен интересоваться и переживать за содержание СВОЕГО имущества, в т.ч. и общего неделимого. И это не пустое сотрясание воздуха, а действительно логически и юридически правомерные вещи. Каким образом содержать СВОЕ имущество должен решать сам СОБСТВЕННИК. В каждом случае это может быть принципиально разное решение, потому как каждый случай индивидуален, как и сам собственник. В статье я увидела опыт собственников одного из домов Украины. Этот опыт заставляет думать, но не в коем случае не призывает: копируйте меня в чистом виде...
slv19 _ 08.01.2011 12:17
IP: 80.93.118.---
Ситуация: РЭС, Водопровод, Газовщики- требуют заключения договоров на поставку/оказание услуг напрямую с ОСМД, а не с каждым жильцом. Государство, естественно, эту инициативу поддержит. Естественно платят не все,и не вовремя. Вы готовы платить за соседа?! Я -нет. В моем городе уже РЭС требует установки общего счетчика электроэнергии на дом ОСМД, и оплату по этому прибору учета. А потери во внутридомовых сетях – проблемы ОСМД. Не знаю как в Киеве, в моем городе ежемесячно председателей ОСМД собирает городская власть и накачивает по поводу заключения договоров на вывоз мусора, травлю тараканов, грызунов и т.д... ОСМД – это ЯРМО для хрущевок, многоэтажек. Этот опыт оправдан только для небольших новостроек на 6-12 квартир
Буба Касторский _ 07.01.2011 22:10
IP: 94.230.200.---
ОСББ-это промежуточная ступень к новым ЖЕКам.Почему?Да потому что содержание его в виде объединения жильцов ОДНОГО дома при существующих нормах дело ох как недешёвое. Про коммуникации,лифты,страхование уже говорили – там суммы действительно немалые, а ведь есть ещё и ЛЮДИ.Нет не те которые "жильцы",а люди-специалисты – если электричество – то не просто электрик,а ещё и инженер-электрик со всеми допусками,если водоснабжение-то не просто сантехник, а ещё и инженер по эксплуатации всего этого и т.д. и т.п., а если у вас котельня отдельная то ещё и авансовые платежи за газ и всякие загрязнения атмосферы. Ясное дело,что все эти специалисты станут ещё более дорогими.Поэтому следующий шаг – укрупнение этих ОСББ для того, чтобы инженер-электрик обслуживал не один дом, а сотню, инженер по водо...ит.п. не один дом, а сотню; бухгалтер- не один дом, а сотню... Ничего не напоминает?Правильно – будет опять ЖЭК, только уже не обременённый проблемами предшественников.
klesch _ 07.01.2011 12:18
IP: 95.169.27.---
kvm:Я живу в городе "голодного детства" Остапа Бендера. Поэтому местное учреждение нет смысла называть. Наберите в поисковике: незалежна будівельно-технична експертиза. Отфильтруйте по региону. В Киеве, например, выдаёт целую кучу контактов. Хотя, если у вас есть " АКТ, составленный самой Теплосетью", то надо бы добить эту тему для начала. Если есть минимальные навыки, то самостоятельно. Нет – с помощью адвоката. В Сети вон форумов профильных предостаточно. Отстаивать свои права надо хотя бы пытаться. Пофиг в каком году.
Тетяна Монтян _ 07.01.2011 11:48
IP: 89.252.16.---
ziemlia:
Паны Тетяно!
Я завжди уважно читаю Ваші пости і вважаю, що треба не пропускати нагоди збирати однодумців. Якось Ви писали, що не надаєтесь на майданних бійців. Та у спільній справі і фаховий юрист знайде місце. Запрошую Вас на сайт нової ініціативи, одним з наріжних каменів якої є саме розширення сітки ОСББ. http://e-democracy.in.ua/
Ну і де там на вашому сайті про ОСББ?
kvm _ 07.01.2011 10:40
IP: 93.127.39.---
klesch:
kvm: Я ещё в 2004 сделал "обрезание". Теплоноситель транзитом идёт с третьего этажа на первый. Сделал это сам, без разрешений и проектов (самое забавное, что технически тут без вариантов). Облэнерго кочевряжилось, продолжали начислять оплату. Вызвал независимого эксперта, который выдал заключение об отсутствии в квартире ЦО. Копию направил "киприотам". Они повоняли немного, судом грозили за незаконное отключение от теплопостачання, но начислять перестали. С даты, указанной в эксперном заключении.
klesch:
Убедительно прошу назвать наименование учреждения, откуда можно вызвать независимого эксперта. Но У МЕНЯ ЕСТЬ АКТ, составленный самой Теплосетью! Уверена, что этого было бы достаточно для 2008 или 2009 годов, но в сейчас, когда идет грабеж народа, мне будут насчитывать...
kvm _ 07.01.2011 10:37
IP: 93.127.39.---
klesch:
Убедительно прошу назвать наименование учреждения, откуда можно вызвать независимого эксперта. Но У МЕНЯ ЕСТЬ АКТ, составленный самой Теплосетью! Уверена, что этого было бы достаточно для 2008 или 2009 годов, но в сейчас, когда идет грабеж народа, мне будут насчитывать...
iip _ 06.01.2011 21:03
IP: 95.133.88.---
Тетяна Монтян:
Шановна пані Тетяно!
Ваші тапочки мають бути неабиякими гумористами, та такими випадами не прикриєш власне невігластво та нерозуміння проблеми. Не відповідайте – читати не буду. Для інших відвідувачів блогу (і Автору) – не займайтесь шапкозакидуванням не розібравшись у проблемі. На сьогодні ОСББ – шулерський захід влади по "скиду" проблем комунальної сфери на жителів будинків. При цьому у якості прикладів беруться випадки, котрі за особливими обставинами не можуть бути тиражовані масово. Пам'ятаєте – показові колгоспи у СРСР в оточенні розвалених господарств. Уясніть собі хоч би термін "відновна вартість основних фондів" і потім розберіться у економіці будинку, ЖЕКу, у "тонкощах" бюджетного фінансування комунальної сфери, круто замішаних на корупціїї та шахрайстві. Ваші "два" сценарія – міф. Для більшості будинків сценарій лише один – "...повна руйнація будинку..." з ЖЕКами чи з ОСББ. ОСББ для більшості будинків Киева – як мертвому припарка.
ziemlia _ 06.01.2011 19:18
IP: 93.73.206.---
Паны Тетяно!
Я завжди уважно читаю Ваші пости і вважаю, що треба не пропускати нагоди збирати однодумців. Якось Ви писали, що не надаєтесь на майданних бійців. Та у спільній справі і фаховий юрист знайде місце. Запрошую Вас на сайт нової ініціативи, одним з наріжних каменів якої є саме розширення сітки ОСББ. http://e-democracy.in.ua/
skeptik111 _ 06.01.2011 16:28
IP: 93.72.221.---
Тетяна Монтян:
passer-by:
Тетяна Монтян:
Ніхто, нікому, і нічого- не винен. Змиритись
А позов до ЖЕКу про стягнення на користь ОСББ сплачених за...дцять років комунальних платежів в частині, що мала бути використана на капітальний ремонт? Ну чисто із спортивного інтересу?
Це перше, що я зроблю, як тільки наше ОСББ відкриє рахунок в банку та отримає печатку. Треба поспішати, похи Мхітарян не банкрутнув всій ЖЕК.
======================================================

Сделайте, сделайте...Заодно не забудьте им заплатить квартплату за 11 лет. Или даже её 1/6 часть
Иначе всё это будет смотреться как обычное жлобство. 11 лет жить за счёт соседей... якобы -из принципа! А потом воспользоваться ситуацией и занять место одиозного Мхиторяна и собирать деньги с соседей.
Вот интересно, а у вашего ОСББ будут тарифы В ШЕСТЬ раз ниже "мхиторяновских"?)).
skeptik111 _ 06.01.2011 16:00
IP: 93.72.221.---
Тетяна Монтян:
Тетяна Монтян _ 06.01.2011 15:30
IP: 89.252.16.---
passer-by:
Тетяна Монтян:
Ніхто, нікому, і нічого- не винен. Змиритись
А позов до ЖЕКу про стягнення на користь ОСББ сплачених за...дцять років комунальних платежів в частині, що мала бути використана на капітальний ремонт? Ну чисто із спортивного інтересу?
Це перше, що я зроблю, як тільки наше ОСББ відкриє рахунок в банку та отримає печатку. Треба поспішати, похи Мхітарян не банкрутнув всій ЖЕК.
Enki _ 06.01.2011 14:37
IP: 94.244.5.---
passer-by:
Тетяна Монтян:
Ніхто, нікому, і нічого- не винен. Змиритись
А позов до ЖЕКу про стягнення на користь ОСББ сплачених за...дцять років комунальних платежів в частині, що мала бути використана на капітальний ремонт? Ну чисто із спортивного інтересу?
Ну, вы наивняк. На "позов до ЖЕКу про стягнення на користь..." Монтян не подписывалась. Хотя если б она была порядочным человеком, то это первое, что она должна была бы посоветовать людям. Мол, так и так, граждане, поскольку власть в свойственной ей манере в очередной раз решила вас нае... объегорить, есть способ, как не дать ей это сделать, или как стянуть с нее выплаченные вами за много лет суммы. И далее – типовой образчик искового заявления в суд от имени жильцов на родной ЖЭК. Дескать, вот наш ответ Чемберлену. Но Монтян по заданию партии и правительства занимается тут совсем другим – ОНЕ ведут разъяснительную работу о пользе ОСББ и о том, что теперь никто никому ничего не должен.
passer-by _ 06.01.2011 14:17
IP: 95.133.237.---
Тетяна Монтян:
Ніхто, нікому, і нічого- не винен. Змиритись
А позов до ЖЕКу про стягнення на користь ОСББ сплачених за...дцять років комунальних платежів в частині, що мала бути використана на капітальний ремонт? Ну чисто із спортивного інтересу?
Huvjoti _ 06.01.2011 13:47
IP: 95.133.89.---
простая логика – ваше жилище

Да, но почему-то это наше жилище вдруг стало нашим,
когда с него были сняты все всевозможные сливки,
и, когда оно больше ни на что, как на утилизацию, не годится.
его решили отдать нам.

Пример.
На придомовой территории нашего дома возвели многоэтажку.
И что теперь? Сносить?
Ведь это – НАША территория.
Или этот дом за нарушение закона будет нам пожизненно платить неустойку,
(или за аренду НАШЕЙ территории)
что мы можем дальше не работать?

Правда, смешно?
Но ведь кто-то, возводя незаконно дом, положил НАШИ миллионы себе в карман?
А мы с этого поимели только то, что электропитание (нового) дома шло через наш,
и, если мощности не хватало,
наш дом от света отключали, а в том доме был свет. (!!!)

Так в новом законе понятие придомовой территории вообще не прописано.
Иначе тот дом надо просто сносить.

Опять же, капремонты.
Пусть нам за них вернут деньги.
Ведь это НАШ дом.
А ремонта не было.
А люди деньги заплатили.
Критикан-2 _ 06.01.2011 13:20
IP: 46.30.167.---
Ясно, что к ОСББ придём все, однако нужно чётко уяснить, что тогда надо будет платить больше. Все дома, построенные при СССР, требуют поголовной замены всех инженерных сетей.а это миллионы. Взять только электросети, которые делались в расчёте не на нынешнее потребление. Надо менять проводку, аппаратуру, кабеля от ТРП, а потом и трансформаторы. Все эти расходы однозначно свалятся на ОСББ – на кого же ещё? То же самое и по воде. Величайшая глупость надеяться на власть, ей на это насрать с высокой колокольни. Да и простая логика говорит о том же – ваше жилище, вы и ремонтируйте за свои бабулесы!
Vittoria _ 06.01.2011 13:19
IP: 193.110.17.---
Там кто-то шарахнул новость про самолёт.
НОМЕР РЕЙСА 6760.
Пожалуйста теперь ваши привязочки, экстрасексорчики.
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter