Тетяна Монтян Юрист

У вас вже падають будинки? Ні? То ось-ось будуть...

15 вересня 2012, 16:03

Я ніколи не втомлююся повторювати мудре грузинське прислів'я: "Річ без господаря належить дияволу!". Причому, я ще не зустрічала нікого, хто б заперечив цю просту і очевидну істину – адже практично кожен пам'ятає радянську майнову систему з її основоположним принципом "спільне – значить нічиє". Адаптація цього правила під існуючий сьогодні в Україні печерний капіталізм додає нову опцію: "якщо нічиє – значить, можна вкрасти".

Власне, нема нічого дивного у тому, що серед українських політиків, експертів, а тим більше пересічних представників соціуму – вкрай рідко зустрічаються ті, хто здатен зрозуміти ці прописні істини. Десятиліття існування без майнових прав та обов'язків породили в українцях цілковиту безвідповідальність та безтурботність.

І якщо сьогодні вийти на вулицю і запитати у перехожих "кому належить ваша багатоповерхівка?" – більшість відповідатиме "державі", "мерії" або "ЖЕКу", і практично ніхто  - "мені та моїм сусідам".

Люди продовжують жити в світі ілюзій, адже це так зручно – вважати, що межі твоїх обов'язків закінчуються одразу ж за вхідними дверима твоєї квартири. І не треба відповідати за обісцяний бомжами ліфт чи припарковані на клумбі "лендкрузери". Коротше, менше знаєш – міцніше спиш.

Але з цього химерного світу вийти все-таки доведеться. І краще рано, аніж пізно.

10 червня у Луцьку завалився п'ятиповерховий будинок по вулиці Рівненській, 109. Руйнувань зазнали вісім квартир, двоє людей загинули, ще кілька отримали травми різного ступеню тяжкості.Потерпілі сьогодні шукають справедливості, стукаючи в усі двері. Ось що вони пишуть:

"10 червня 2012 року в місті Луцьку по вулиці Рівненській, 109 в п'ятиповерховому  житловому будинку (1971 року забудови) між першим і другим під'їздами відбулося руйнування несучих конструкцій з першого по п'ятий поверхи.  Повністю зруйновано 8 квартир.За результатами обстеження основних несучих конструкцій житлового будинку по вул. Рівненській, 109 в м. Луцьку, які були підписані та оприлюднені 5 липня 2012 року:

Житловий будинок по вул. Рівненській, 109 в м. Луцьку Волинської області знаходиться в аварійному стані.

Технічний стан будівельних конструкцій квартир між 1-им та 2-им під'їздами – аварійний (подальша їх експлуатація не допускається).

Разом з цим, слід зазначити, що у висновках нічого не говориться про гарантовану можливість експлуатації будинку після проведення ремонтно-відновлювальних робіт, а також не визначена причина втрати несучої здатності міжвіконного простінка 1-го поверху.

Кримінальна справа N31-064-12, що порушена щодо службових осіб ЖКП N7 та виконкому Луцької міської ради за ст. 367 ч.2 КК України ще не завершена, а отже, причини руйнування та можливість або неможливість подальшої експлуатації будинку не визначені.

Розпорядженням КМУ від 27 червня 2012р. N412-р Волинській облдержадміністрації було виділено 11 968,739 тис. гривень для проведення аварійно-відновлювальних робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, що сталася 10 червня 2012 року у м. Луцьку.

За словами  Голови Волинської обласної державної адміністрації Бориса Клімчука, ці кошти підуть на ремонтно-відновлювальні роботи  даного будинку. Однак ми вважаємо, що це є економічно не вигідно та невиправдано, так як  дешевшим для держави та безпечнішим для мешканців будинку буде рішення про перерозподіл цих коштів на придбання нового безпечного житла для мешканців квартир зруйнованого будинку. 

Квартири нашого будинку не відповідають діючим Державним санітарним та будівельним нормам, їх будівництво велося з грубими порушеннями ДБН, а отже проводити капітальний ремонт, а не повну перебудову нашого, вже напівзруйнованого будинку, вважаємо марним витрачанням державних коштів

Враховуючи, що опосередкована вартість спорудження житла у Волинській області становить 4659 грн. за 1 м² (Наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України N52 від 10 лютого 2012 року), економічна доцільність використання 12 млн. грн. на  укріплення будинку виглядає сумнівною, так як  цих коштів вистачило б на будівництво 2575 кв.м  нового житла, що рівноцінно 36-и новим квартирам. 

На даний час  без житла залишилися мешканці 20-ти квартир  першого та другого під'їздів, а мешканці 28-ми квартир третього та четвертого під'їздів змушені жити в аварійних квартирах.

Так як органи місцевої виконавчої  влади не хочуть прислухатися до наших доказів, посилаючись на те, що виділені розпорядженням КМУ від 27.06.2012р. кошти спрямовані на аварійно-відновлювальні роботи,  а не на придбання нових квартир, які б відповідали санітарним та будівельним нормам, та стали для нас по справжньому безпечним надійним житлом, ми змушені звернутися до Президента і до вищих органів нашої держави з проханням вирішити питання перерозподілу коштів, виділених розпорядженням КМУ від 27.06.2012р N412-р на придбання нових квартир мешканцям зруйнованого будинку.

    Ми, мешканці зруйнованого будинку N109 згідні передати у власність держави наші аварійні квартири за умови, що держава в особі місцевих органів влади надасть нам нове, безпечне для проживання житло."Які мега-наївні люди! Їхній будинок, який впав – це ж чудова нагода для купи бюджетних мародерів попиляти бабоси на їхньому горі!

Прокурори – паімєют купу бабосів з власників магазину "Ліга-Нова", чия бурхлива діяльність, власне, і призвела до руйнації будинку та загибелі людей, і при цьому зроблять стрілочниками якихось там ЖЕКівців... 

Кабмін, губернатор та пов'язані з ним будівельники – попилять гроші, про які пишуть нещасні люди, доля яких і досі перебуває в тумані владного кидалова...

Мешканці скаржаться на те, що їх навіть не запрошують на наради з приводу їхньої ж подальшої долі. А навіщо?

Адже якби ці люди хоч трохи цікавилися тим, що перебуває у їхній спільній власності – себто будинком як цілісним майновим комплексом – вони б ніколи не допустили перебування свого майна у аварійному стані. І ніколи б не дозволили відкриття на першому поверсі магазину меблів, а тим більше – знесення під його торговий зал несучої стіни.

Я не втомлююся повторювати: ніхто і ніколи не буде перейматися технічним станом багатоквартирних житлових будинків, окрім їх мешканців. Ви ще досі сумніваєтеся, сподіваючись, що випадок у Луцьку – це виняток? Окей, тоді наступний абзац – саме для вас.

5 травня в Одесі завалився будинок по вул. Княжій,1. На щастя, ніхто не постраждав. 9 травня у Харкові завалився двоповерховий будинок по вул. Жовтневої революції, 5 – загинула людина. 25 травня – впав балкон багатоквартирного будинку в Донецьку. 10 липня впав будинок в центрі Львова по вул. Січових Стрільців, 8, внаслідок чого загинуло двоє людей.  17 липня у Коломиї обвалився карниз та частина стіни будинку – а потім ще раз, вдруге, але вже нещодавно – 4 вересня. 20 липня обвалився будинок у Трускавці по вул. Дрогобицькій, 23. 25 липня – у місті Антрацит, що на Луганщині. А 8 серпня – у Кременчуці.

Вражаюча статистика, чи не так? І це – далеко не усі випадки, що сталися менш як за останні півроку. І я навіть більше скажу: ЦЕ ТІЛЬКИ ПОЧАТОК. Надалі кількість таких випадків буде тільки зростати. Чому? Бо більшість житлового фонду в Україні належить до 60-70-х років забудови, і усі можливі терміни їх експлуатації минули ще бозна-коли. А чи варто нагадувати, що жодних капітальних ремонтів цим будинкам ніхто і ніколи не робив? І що з часом їхні стіни і дахи не молодшають? 

Сприймайте це як спробу налякати вас – якщо вже достукатися до здорового глузду неможливо.

Як бачите, житловий фонд, що дістався українцям у спадок від СРСР, давно перебуває у стані "пацієнт швидше мертвий, аніж живий". Ця проблема стосується усіх без винятку регіонів України – географія нещасних випадків показує, що небезпека загрожує як жителям Донбасу, так і правдивим львівським панянкам.

Можна тішити себе наївною вірою у те, що цей уряд проффесіоналів (чи, зрештою, будь-який інший) вольовим зусиллям відірветься від корита і щедрою рукою відвалить кількасот мільярдів гривень не на свої офшорні рахунки, а на ремонт житлового фонду. Якщо дуже хочеться – вірте. Ну, бувають же такі, що вірять у русалок, барабашок, лисих котів – контактерів з космосом, ворожок – чи там в пакращєння життя вже сьогодні. То чом би й ні?

Ви можете вірити в те, що вам належить лише квартира, в якій ви мешкаєте. І що усе інше вас не стосується. Але пам'ятайте: будинок, який падає та забирає з собою на той світ вас, ваших близьких чи ваших сусідів – плювати хотів на вашу віру.

І якщо ви добровільно відмовляєтесь від участі в управлінні власним майном – і, відповідно, капіталом – чи варто дивуватись, що хтось робить це за вас? Чи варто жалітися на корупцію і зловживання влади? Адже люди, нездатні спільно навести лад у себе вдома, тим більш неспроможні навести його в масштабах цілої країни...

P.S. Хто знає інші адреси будинків, у яких відбулися техногенні катастрофи – пишіть у коментах.

powered by lun.ua
Коментарі — 136
Femtoz _ 18.09.2012 13:16
IP: 46.98.110.---
Тетяна Монтян:
Выборы покажут кто идиот.:)))
Тетяна Монтян _ 18.09.2012 12:50
IP: 89.252.16.---
Femtoz:
Тетяна Монтян:
Femtoz:
А говорить что панацея убитых домов в ОСББ – это обманывать людей.
Цікаво, ви ідіот чи просто троль? Я багато років криком кричу, яке лайно ОСББ в його сучасному вигляді; написала купу законопроектів, аби зробити ОСББ зручним та легким механізмом прийняття колективних рішень замість того небезпечного одоробла, яким воно є зараз, а ви з впертістю маніяка пишете оголтілу брєдятіну.
Ну наконец, наконец таки САМА МОНТЯН признала, цитирую: "Яке лайно ОСББ в його сучасному вигляді"
А раз лайно – то не нужно парить людям мозги с бредовыми идеями, пока эти идеи не будут до совершенства доведены.
Благодаря таким как Вы Татьяна, люди уже сейчас попадают в безвыходное положение с Вашим, так сказать, лайном – ОСББ.
И не думаю что именно сейчас нужны депутаты которые сперва говорят и делают, а потом думают чего они там придумали.
Удачи Вам в борьбе с Мельником и Тедеевым...:)))
Ви таки безнадійний ідіот. Так, ОСББ – це лайно, але з ним є хоч якісь шанси при вмілому використанні, що і доводять люди, які створили успішні ОСББ. А ЖЕК – це повна безнадія, беззаконність та руїна. Ферштейн?
Femtoz _ 18.09.2012 12:17
IP: 46.98.110.---
Тетяна Монтян:
Femtoz:
А говорить что панацея убитых домов в ОСББ – это обманывать людей.
Цікаво, ви ідіот чи просто троль? Я багато років криком кричу, яке лайно ОСББ в його сучасному вигляді; написала купу законопроектів, аби зробити ОСББ зручним та легким механізмом прийняття колективних рішень замість того небезпечного одоробла, яким воно є зараз, а ви з впертістю маніяка пишете оголтілу брєдятіну.
Ну наконец, наконец таки САМА МОНТЯН признала, цитирую: "Яке лайно ОСББ в його сучасному вигляді"
А раз лайно – то не нужно парить людям мозги с бредовыми идеями, пока эти идеи не будут до совершенства доведены.
Благодаря таким как Вы Татьяна, люди уже сейчас попадают в безвыходное положение с Вашим, так сказать, лайном – ОСББ.
И не думаю что именно сейчас нужны депутаты которые сперва говорят и делают, а потом думают чего они там придумали.
Удачи Вам в борьбе с Мельником и Тедеевым...:)))
Тетяна Монтян _ 18.09.2012 06:00
IP: 89.252.16.---
Femtoz:
А говорить что панацея убитых домов в ОСББ – это обманывать людей.
Цікаво, ви ідіот чи просто троль? Я багато років криком кричу, яке лайно ОСББ в його сучасному вигляді; написала купу законопроектів, аби зробити ОСББ зручним та легким механізмом прийняття колективних рішень замість того небезпечного одоробла, яким воно є зараз, а ви з впертістю маніяка пишете оголтілу брєдятіну.
Femtoz _ 18.09.2012 01:53
IP: 46.98.101.---
А говорить что панацея убитых домов в ОСББ – это обманывать людей.
Femtoz _ 18.09.2012 01:51
IP: 46.98.101.---
Femtoz:
когда новое всё
то оплата на отвод стоков и уборку только будет уходит
заложенный процент в оплату будет на счёте копиться (и на трубу, и на крышу и т.д.)
а когда не новое?
вот подсчитайте, а потом говорите.
всё.
тут не только я спрашивал: Как быть когда не новое?
Если ОСББ это панацея только для НОВОГО жилища, то с этим никто по моему и не спорил.
А если плевать? То вопросов нет.:)))
Femtoz _ 18.09.2012 01:48
IP: 46.98.101.---
когда новое всё
то оплата на отвод стоков и уборку только будет уходит
заложенный процент в оплату будет на счёте копиться (и на трубу, и на крышу и т.д.)
а когда не новое?
вот подсчитайте, а потом говорите.
всё.
levoved _ 18.09.2012 01:43
IP: 94.100.218.---
Ну прекрасно. Пусть обратно к ЖЭКу вернуться и с трубой все станет хорошо. Потом она епнет как-нибуть и снесет подъезд или два. После жильцам дадут новые квартиры в новом доме и все будет заепись.
Адье. Я тоже подустал.
Femtoz _ 18.09.2012 01:35
IP: 46.98.101.---
levoved:
всё я устал если честно:))
без обил, но реальность такова, что в Луганске по моему (могу и ошибаться но в новостях есть) одному ОСББ газ отключили из за спора с газовой конторой о состоянии трубы и её принадлежности
вобщем хотите газ – меняйте трубу, долгов за газ у них нет...
пока спорят...
а на поменять трубу у людей бабла не хватит даже если в ломбард снесут всё добро
там сумма около 300 штук вроде
levoved _ 18.09.2012 01:33
IP: 94.100.218.---
Femtoz:
levoved:
плевать???
ну тады товарисч исходи из реальности
бери, ПЕРЕД ТЕМ КАК ЧТО ТО ПИСАТЬ, считай на бумажке карандашом, как угодно считай, хорошенько считай...
а если тебе повезло жить в новом доме то не забывай что 80% населения ЖИВУТ НЕ В НОВЫХ ДОМАХ
а ещё 25 – 30 % льготники и подкоректируй свои расчёты
а если с тобой рядом не живут пенсионеры, то не забывай что они всё таки где то живут
без обид
Ну опять же. Что это меняет и того, что было мною сказано?:) Я как раз о реальности и твержу. В моих первых постах реальность очень подробно описана (это не говоря уже о том, что мы тут обсуждаем заметку автора о реальности).
levoved _ 18.09.2012 01:30
IP: 94.100.218.---
Не правильно.:) Я совсем о другом говорил все это время...
Femtoz _ 18.09.2012 01:29
IP: 46.98.101.---
levoved:
плевать???
ну тады товарисч исходи из реальности
бери, ПЕРЕД ТЕМ КАК ЧТО ТО ПИСАТЬ, считай на бумажке карандашом, как угодно считай, хорошенько считай...
а если тебе повезло жить в новом доме то не забывай что 80% населения ЖИВУТ НЕ В НОВЫХ ДОМАХ
а ещё 25 – 30 % льготники и подкоректируй свои расчёты
а если с тобой рядом не живут пенсионеры, то не забывай что они всё таки где то живут
без обид
Femtoz _ 18.09.2012 01:25
IP: 46.98.101.---
у вас ведь ОСББ я правильно понял?
levoved _ 18.09.2012 01:24
IP: 94.100.218.---
Femtoz:
levoved:
не ёрничайте пожалуйста, вы ведь понимаете о чём я рассуждаю
Да нет. Я просто пытаюсь донести до Вас простую мысль о чем вообще идет разговор.
Femtoz _ 18.09.2012 01:24
IP: 46.98.101.---
levoved:
конкретно спрашиваю:) Вас – сколько у Вас расход на это всё (уборка территории, муор и т.д.) уходит?
я Вам отвечу по плечу будет тем людям с которыми я рядом живу.
levoved _ 18.09.2012 01:23
IP: 94.100.218.---
Поворюсь... Ну и что? Что это меняет?
Речь же не о том, как сделать, чтоб всем стало заедись, а том как обстоят дела сейчас. И все. А дальше каждый делает выводы и принимает решения сам.
Так что все на самом деле плевать на ваши проблемы с износом инфраструктуры.
Без обид...
Femtoz _ 18.09.2012 01:20
IP: 46.98.101.---
levoved:
не ёрничайте пожалуйста, вы ведь понимаете о чём я рассуждаю
Femtoz _ 18.09.2012 01:18
IP: 46.98.101.---
у нас в Днепродзержинске 15 лет это точно нет вабще горячего водоснабжения по городу
я даже сомневаюсь что трубы остались:))
представляете степень износа нашей инфраструктуры?
и не нужно вилять, что некоторые люди спецом типо даже при нынешних тарифах не платят.
дешевле не будет это точно
а население наше богаче не становится
levoved _ 18.09.2012 01:14
IP: 94.100.218.---
Ну и? Что из этих рассуждений следует, что вы не собственники своих домов?
Все действительно не просто и не дешево, но какое это имеет отношение к теме?
Femtoz _ 18.09.2012 01:13
IP: 46.98.101.---
Я говорю что когда оно в нормальном состоянии то не вопрос.
А когда в ненормальном состоянии, и НЕ ТАК КАК У ВАС, а когда льготники есть?
Femtoz _ 18.09.2012 01:10
IP: 46.98.101.---
из ГОСТЕХ надзора за лифты сразу прицепятся
санэпидем станция вправе и до чердаков с подвалами прицепиться
потом не понятно брать персонал (дворники, электрики, лифтеры, и т.д.) или пользоваться услугой???
председатель будет вести сам бухгалтерию и отчитываться:)))??? или надо будет бухгалтера привлекать???
вобщем даже по минимуму нифига не выйдет, у нас регулярно во дворе за зиму 3-4 раза кпают и прорывы устраняют... а знаете сколько стоит такое удовольствие? а сколько стоит удовольствие заменить? а учитывай что 90% износа – это уже требуха...
levoved _ 18.09.2012 01:08
IP: 94.100.218.---
Femtoz:
ок ок ок
конкретно
в моём подъезде 36 квартир
1/3 льготная категория
дом из 5ти подъездов и население по льготности такое же (1/3, ну харашо суть дела не меняет 1/4 льгоники)
считайте пожалуйста
Что?
levoved _ 18.09.2012 01:08
IP: 94.100.218.---
Femtoz:
громада – это и мы с вами и наши с вами чиновники – это население
Ну и? Если вы в своем доме не можете договориться, то как Вы хотите целой громадой кого-то контролировать и отчета требовать?
Потренируйтесь сначала на кошечках.
levoved _ 18.09.2012 01:04
IP: 94.100.218.---
Femtoz:
А многоэтажные жилые районы – микрорайоны – это уже совершенно другая инфраструктура. И подходы в организации жизни нашей с вами будут совершенно разные.
Ведь по сути ничего не меняется, даже в случае ОСББ нужно будет выбирать управляющего (директор ЖЭКа тот же) и контролировать его.:)))
Так может проще контролировать уже сейчас директора ЖЭКа и т.д.?
Нет не проще. Между Вами и ЖЭКом стоят коммунальные чиновники как минимум. Между ОССБ и его управляющим никого нет при этом ОССБ это не внешний субъект, а просто механизм построения отношений между сособственниками.
И еще к инфраструктуре ЖЭКи имеют не так много отношения. Основная инфраструктура у поставщиков коммунальных услуг. Повторюсь – ЖЭК это ненужный посредник, "нужный" сейчас только потому, что люди не могут организоваться сами. Вот их принудительно и организовывают чиновники, как могут и как им выгодно.
Femtoz _ 18.09.2012 01:03
IP: 46.98.101.---
или скока вам там домов нужно???
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter