Тетяна Монтян Юрист

Земельні рейдери пиляють бізнес Аркадія Корнацького. ДОКУМЕНТИ

16 січня 2013, 12:11

Навздогін моєму позавчорашньому допису про те, як влада "віджимає" і знищує бізнес Аркадія Корнацького (кандидата від Об'єднаної опозиції у "славетному" Первомайському ВО N132) – публікую дуже цікаві документи. Це – задокументована схема рейдерського відбору землі.

Якщо коротко, фабула цієї історії така. Наприкінці 90-х років батьки Аркадія Корнацького придбали сертифікати на земельні частки (паї) в колишньому колгоспі "Шлях Леніна", що розформовувався. У повній відповідності з тодішнім земельним законодавством, земля батькам була передана у власність, відведена в натурі, а на місцевості встановлені межові знаки.Саме на цій землі вже понад десять років "Агрофірма Корнацьких" вирощує пшеницю та соняшник. Аж доки ця земля не впала в око сину генерального прокурора України Артему Пшонці. Як наслідок, восени минулого року голова Первомайської райдержадміністрації Демченко зобов'язав майже вісімсот співробітників бюджетної сфери підписати бланки заяв про виділення їм землі на території району. Звісно, ані лікарям, ані вчителям та земля не потрібна. Але вона потрібна Пшонці-молодшому.Бюджетники виконали розпорядження районного начальства, Демченко миттєво виписав на ім'я підставних осіб майже 800 дублікатів державних актів на землю, що насправді належить "Агрофірмі Корнацьких". До речі, красномовний нюанс – аферист-чиновник виписував дублікати держактів нібіто у зв'язку з втратою оригіналів (цей процес триває досі, бланк заяви, датованої 2013 роком, подано вище). Після чого людей, на ім'я яких ці дублікати були виписані, примусили підписати договори про передачу землі в оренду нікому не відомому ТОВ "Партнер-Агро", яке було спеціально зареєстровано під цю оборудку.

Про те, що ТОВ "Партнер-Агро" є підставною фірмою, свідчить не тільки та обставина, що воно було зареєстровано лише 7 липня 2012 року, а й те, що ніякою господарською діяльністю вона не займається і не має ані власних, ані позичених коштів на те, щоби оплачувати оренду землі. Власником і директором фірми є така собі Валешинська Оксана Сергіївна, на домашню адресу якої фірма й зареєстрована. Все було б нічого, але пані Валешинська, як виявилось, є адвокатом. Як розповіли мені колеги з Миколаєва, пані Валешинська адвокатом стала зовсім недавно, вже після того, як зареєструвала ТОВ "Партнер-Агро". Але юридичною діяльністю займається не перший рік, веде справи в господарських судах і, начебто, представляє інтереси в регіоні людей, близьких до Генерального прокурора України.Зрозуміло, що ці договори оренди чужої землі з юридичної точки зору не варті навіть паперу, на якому надруковані, оскільки спираються на фальшиві державні акти на землю. Однак доводити свою правоту у наших корумпованих судах – процес, м'яко кажучи, тривалий. І небезпечний. Не випадково Аркадій Корнацький ще кілька місяців тому вивіз свою родину за кордон.

А між тим дерибан одного з найуспішніших аграрних підприємств Миколаївщини триває...

Деякі коментарі, що виникають навіть при побіжному прочитанні тексту договору:

- п.12 формально передбачає можливість оплати оренди землі в тому числі сільгосппродукцією. Однак для цього потрібні "господарська можливість" і, головне, "згода" орендаря. При цьому ціна такої сільгосппродукції чи послуг передбачається договірною, тобто напрочуд вигідною для орендаря. Більше того – термін "може здійснюватись" означає, що може і не здійснюватись;) Для порівняння: "Агрофірма Корнацьких" багато років зі своїми орендодавцями розраховується сільгосппродукцією за її собівартістю або й взагалі безкоштовно.

- п. 13 передбачає практично довільне зменшення орендної плати за бажанням орендаря.

- п. 15 містить посилання на "договір поруки від 15.10.2012", укладений між орендодавцем і орендарем. Швидше за все, йдеться про те, що орендар зобов'язаний оплатити оформлення та видачу фальшивого Державного акту на землю. Таким чином, шахраї за будь-яких обставин зрубають бабла – якщо не з "Агрофірми Корнацьких", то хоча б з кількох сотень наївних і заляканих селян.

- п.18 – це чистий кримінал і доказ того, що фальшиві Державні акти на землю видані без виділення землі в натурі та проекту відведення земельних ділянок. Тобто той, хто видавав ці Держакти – вчинив службовий злочин.

- п. 19 – присвячений суборенді. Селяни передають землю в оренду ТОВ "Партнер-Агро" на 20 років, а воно одразу ж оформляє суборенду на одну чи кілька фірмочок вже на 50 років і пиши пропало. При цьому суборендар має зобов'язання лише перед орендарем, а на селян йому глибоко перпендикулярно. А оскільки п.9 цього Договору передбачає, що орендар платить орендодавцю "за кожен рік фактичного користування землею" – орендодавці НЕ ОТРИМАЮТЬ ВЗАГАЛІ НІЧОГО, оскільки фактично землею користуватиметься не орендар, а суборендар.

- п. 24 – ще одна схема "законного відбору грошей" з тих нещасних, що погодилися оформити на себе фальшиві Державні акти на землю, за якими тепер здають цю землю в оренду ТОВ "Партнер-Агро". Суть цієї схеми полягає у тому, що орендодавець змушений буде відшкодувати орендарю збитки, якщо не зможе передати тому земельну ділянку, або хоча б порушить терміни такої передачі. Чи хтось сумнівається, що шахраї отримання колосальних збитків зможуть довести через корумповані суди, а отже – обдеруть селян, як козел липку?

Як бачите, схема рейдерського наїзду на "Агрофірму Корнацьких" – масштабна і цинічна. І, до речі, можливою вона є саме тому, що в Україна пасе задніх у процесі формування відкритих реєстрів та кадастрів.

powered by lun.ua
Коментарі — 34
Wizard _ 19.06.2013 01:39
IP: 216.154.144.---
Власть банды уже потеряла страх.Рубикон пройден.На банду работают суды и милиция.Милиция в штатском уже вооружает огнестрельным оружием гопоту и идёт в рейдерскую атаку.В какой стране мира генпрокурор занимается бандитизмом,в США,в Германии, может в Россие.? 14 лет агрофирма работала, платила налоги, а тут вдруг сыночку земли захотелось или урожай в глаз попал?.Всё паразиты разворовали,за крестьян принялись.Будет тебе земля 1.5х2 метра.Всему свой срок,погань воровская.
Тетяна Монтян _ 25.01.2013 15:39
IP: 94.154.238.---
Елена Жмарева:
Рудьковский не взял вас на содержание, так вы теперь к оппозиционеру прилепиться хотите. Позор!!!!!!!!!!!!!!!
Слиш, пришиблене. Я ніколи в житті не мала ніякого відношення до Рудьковського, і тим більше ніколи його не захищала. Піди проспись.
Ось єдина стаття, яку я колись писала про нього – infocorn.org.ua/materials/articles/Zhaga_samoznishchennya_abo_chomu_Rudkovskiy_zaperechue_ochevidne/45884
Алла Бердышева _ 22.01.2013 17:32
IP: 79.143.39.---
Адже юридичний нігілізм – наслідок нігілізму змістовного. Адже не лише в очах оточуючих, але й за своєю суттю ми монстри, для яких "закон не писаний", люди з іншого виміру, на яких законі нормального життя не поширюються. Як це не прикро визнавати, переважна більшість наших людей веде, так би мовити, напівсвідоме існування, обумовлене своєрідним ставленням до дійсності і навіть наші діти обирають "Лемурію", як стверджують соціологи.Ніякі аргументи на користь переваг життя, узгодженого з природними законами ("універсальною конституцією"), не можуть бути сприйняті адекватно, поки існує багатовікове підсвідоме упередження: "Нужда закон змінює", сформульоване ще славнозвісним кошовим І. Сірком. Ми намагаємось апелювати до здорового глузду, якого (в бажаному намвигляді) в народі просто не існує. Адже апеляція до совісті, це, по-суті, апеляція до здорового глузду. І якшо в суспільстві немає переконання, що "жити чесно – найкраща соціальна стратегія", ніякі реєстри та кадастри не допомож.
Алла Бердышева _ 22.01.2013 17:19
IP: 79.143.39.---
Согласна с комментаторами, которые не видят панацеи в реестрах и кадастрах. Я, к сожалению, не юрист, но понимаю, что в основе права собственности, как и любого другого права лежит правосознание. В свою очередь, в основе нормального правосознания лежит вера в СПРАВЕДЛИВОСТЬ как таковую. Именно отсутствием НОРМАЛЬНОГО ПРАВОСОЗНАНИЯ славились восточно-славянские народы, и это вовсе не исключительно наследие "совка", как нам часто пытаются это преподнести. Ведь мы без конца тарахтим о гражданском обществе, а ведь в основе западноевропейского мировоззрения (гражданского общества) лежат представления о свободном индивидууме и разумно устроенном мире. А ментальность восточно-славянских народов зиждется на противоположных постулатах. Ведь "совесть – орган смысла" (по Франклу). Жить по-совести, это по-сути, жить в соответствии с разумом, логикой. А уж если с этим не сложилось (с умом, логикой, следовательно, совестью) не сложилось – живем по лжи, а значит, по праву сильного.
Елена Жмарева _ 22.01.2013 15:51
IP: 92.49.199.---
50/50:
Ось юрист Тетяна Монтян намагається мовою законів довести правоту однієї сторони і неправоту іншої. Але фішка в тому, що в неправовій державі закони є лише ширмою для оброрудок тих, в кого сила. За великим рахунком, юристи в цій державі можуть бути ефективними лише тоді, коли треба мочити на замовлення влади, але якщо треба захищати від влади, то їхня ефективність близька до нульової. Я це пишу не для того, що образити Тетяну (навпаки, висловлюю їй респект), а для того, щоб люди дарма не сподівалися.
Важко буде образити захисницю пройдисвіта Рудьковського.
Елена Жмарева _ 22.01.2013 15:50
IP: 92.49.199.---
Рудьковский не взял вас на содержание, так вы теперь к оппозиционеру прилепиться хотите. Позор!!!!!!!!!!!!!!!
Vladimir1702 _ 18.01.2013 14:59
IP: 46.63.96.---
Тетяна Монтян:
Snick:
Татьяна, а скажите, а какая между ними разница?
Родители миллионера чтоли тяжким трудом заработали миллионы и купили землю? Или дедушка пиратсвовали в теплых странах собрал капитал?
Что власть, что фигурант кидаловом занимаются. Так что разницы ну совсем никакой.
Яким кидаловом займався Корнацький? Він повернувся в Україну з Росії та інвестував зароблені гроші в рідну країну. На відміну від покидьків, які його зараз грабують.
Не на Украину вернулся а из России сбежал, чувствуете разницу? А? Как гражданин России мог перевезти налом миллионы на территорию Украины? А?
АндрійВікторович _ 17.01.2013 18:38
IP: 46.149.176.---
Я би продав бізнес або найняв кілерів
ytkr _ 17.01.2013 08:18
IP: 95.111.195.---
Шановна п. Тетяно.Спасибі.Дуже цікава інформація.Але цікаво й те, що такі оборудки здійснюються владою по всій Україні не тільки з приватною землею, але й з землею, що належить держпідприємствам.
Сергей Решетник _ 17.01.2013 00:58
IP: 5.248.23.---
Тетяно, скажіть, невже не можливо розробити дієвий механізм по притягненню до відповідальності судей за неправосудні рішення у міжнародній правовій площині, на тій підставі, що вони коять злочини проти правосуддя та несуть загрозу міжнародній спільноті? В більшості ж випадків і особливих доказів не потрібно – достатньо самих текстів цих так званих актів правосуддя. Ну, наприклад, людина подає в якій-небудь європейській (або іншій – цивілізованій) країні заяву про злочин, що його скоїли проти неї прокурор та суддя, бажано в тій, де в цього судді діточки вчаться, або куди прокурор полюбляє на відпочинок їздити. При цьому не обов'язково їм в'їзд забороняти, в'їхати дозволити, а виїхати – лише після свідчень у кримінальній справі. Як іще легально боротися з ОПГ під назвою "судоустрій України" та ГПУ.
Юрій Шеляженко _ 16.01.2013 22:41
IP: 93.72.124.---
Відсутність відкритих реєстрів та кадастрів – це важлива проблема України, але перед нею мільйон інших: для початку, відсутність відкритого суспільства, всюди кастовість, елітарність, приховування інформації та агресія проти усіх неприхованих проявів відкритої свідомості людини; далі – відсутність відкритої влади; зокрема, судової, а це вже повний відстій; закони, до речі, теж не відкриті – написано одне, а правозастосування інше; і, звісно, відсутність відкритої інформації про все суттєве в суспільному житті, точніше, за доступ до інформації треба неспівмірно дорого платити. Не думаю, що для подолання всього цього першорядною точкою опори є реєстри та кадастри. Але бажаю успіху у захисті приватної власності в країні, де практично всі зневажають власність і обожнюють грубе домінування (владою це безумство назвати язик не повертається).
Тетяна Монтян _ 16.01.2013 19:58
IP: 94.154.238.---
Snick:
Татьяна, а скажите, а какая между ними разница?
Родители миллионера чтоли тяжким трудом заработали миллионы и купили землю? Или дедушка пиратсвовали в теплых странах собрал капитал?
Что власть, что фигурант кидаловом занимаются. Так что разницы ну совсем никакой.
Яким кидаловом займався Корнацький? Він повернувся в Україну з Росії та інвестував зароблені гроші в рідну країну. На відміну від покидьків, які його зараз грабують.
Fight2011 _ 16.01.2013 16:04
IP: 200.114.177.---
50/50:
Pavel Kachura _ 16.01.2013 15:30IP: 213.154.199.--

+++++

LXNDR1 _ 16.01.2013 15:49
IP: 217.77.220.---
faktis:
а я серьезно отвечаю, источник – Weekly.ua, 03.03.2011
благодарю, прочитал

для интересующихся

weekly. ua / pulse / interview / 2011 / 03 / 03 /132453. html
50/50 _ 16.01.2013 15:31
IP: 195.177.126.---
Ось юрист Тетяна Монтян намагається мовою законів довести правоту однієї сторони і неправоту іншої. Але фішка в тому, що в неправовій державі закони є лише ширмою для оброрудок тих, в кого сила. За великим рахунком, юристи в цій державі можуть бути ефективними лише тоді, коли треба мочити на замовлення влади, але якщо треба захищати від влади, то їхня ефективність близька до нульової. Я це пишу не для того, що образити Тетяну (навпаки, висловлюю їй респект), а для того, щоб люди дарма не сподівалися.
Pavel Kachura _ 16.01.2013 15:30
IP: 213.154.199.---
Никакие рэестры и кадастры мафию не остановят.Не пишите глупостей. В конституции записано что голосование в ВР ведётся персонально. Открыто,на глазах всего мирового сообщества,его нагло нарушают и,в большинстве своём,общество это нарушение принимает вполне нормально.В нашем сознании,на уровне генов,нет понятия выполнять закон.Закон лишь орудие в борьбу бандитских группировок.И народ к этому относится с пониманием.
alexa71 _ 16.01.2013 15:30
IP: 95.135.5.---
agosto:
А чому селяни не беруть вила в руки і разом з Ляшком не біжать захищати свого благодійника Корнацького?
faktis _ 16.01.2013 15:27
IP: 217.77.222.---
"LXNDR1 _ 16.01.2013 13:16
IP: 217.77.220.--
faktis:
"ещё вопрос: сколько родителям Корнацкого стоили 500 паёв?" – 1 миллион долларов. После этого в интервью различным изданием Корнацкий стал называть Чаусово-2 "селом-миллионером".
я серьёзно спрашиваю, а вы если серьёзно отвечаете, приведите пожалуйста источник инфы" –

а я серьезно отвечаю, источник – Weekly.ua, 03.03.2011
agosto _ 16.01.2013 14:12
IP: 92.112.82.---
alexa71:
А чим відрізняється бізнес депутата від ОО від бізнесу депутата не від ОО? Щоб все кинути і бігти рятувати бізнес Корнацького.
Дело не в ОО и не в ОО, а в том., что завтра точно так же могут поступить с любым, чей лакомый кусочек понравится. Хотя ж для тебя главное ОО или не ОО:))
902 _ 16.01.2013 14:04
IP: 188.0.89.---
Тетяна Монтян:
Тетяна Монтян:
902:

Таня Ви ніяк не хочете зрозуміти, що землі с-г призначення, а я впершу чергу лишу за них, створені природою, Богом, але аж ніяк не людськими руками і тому їх переділ, продажа буде завжди супроводжуватись ось тим що є, а тим більше в наш час. Земпя повинна належати громаді а бажаючі можуть її арендувати сплачуючи громаді за аренду, тоді і буде формуватись знизу бюджет, будуть гроші у місцевих бюджетів, зменшиться корупція. Землю в питаннях приватизації чи продажі аж ніяк не можна ставити в один ряд з будівлями чи автомобілями.
alexa71 _ 16.01.2013 13:53
IP: 95.135.5.---
А чим відрізняється бізнес депутата від ОО від бізнесу депутата не від ОО? Щоб все кинути і бігти рятувати бізнес Корнацького.
LXNDR1 _ 16.01.2013 13:41
IP: 217.77.220.---
LXNDR1:
чтобы сформировать своё отношение к Корнацкому и его бизнесу надо понять происхождение его права (или его родителей) собственности на землю

судя по интервью довольно толковый мужик с хорошо поставленной речью и ясным изложением мысли
но как понятно это ничего не говорит о сути человека
поправка: не права собственности на землю, а право владения паями
LXNDR1 _ 16.01.2013 13:39
IP: 217.77.220.---
чтобы сформировать своё отношение к Корнацкому и его бизнесу надо понять происхождение его права (или его родителей) собственности на землю

судя по интервью довольно толковый мужик с хорошо поставленной речью и ясным изложением мысли
но как понятно это ничего не говорит о сути человека
starui _ 16.01.2013 13:30
IP: 92.242.122.---
да, с генеральным прокурором не потягаешься в нынешней стране.
Тетяна Монтян _ 16.01.2013 13:29
IP: 94.154.238.---
LXNDR1:
а какому из перечисленных пунктов соответствует несовместимость адвокатской деятельности Велешинской?
Ніякому – тому я і навела цитату з закону, але той, хто вішав текст, неправильно мене зрозумів.
Україна та Європа1061 тітушки18 Aтака Путіна1181 Вибори-2014158 Уряд реформ386
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter