Тетяна Монтян Юрист

Земельні рейдери пиляють бізнес Аркадія Корнацького. ДОКУМЕНТИ

16 січня 2013, 12:11

Навздогін моєму позавчорашньому допису про те, як влада "віджимає" і знищує бізнес Аркадія Корнацького (кандидата від Об'єднаної опозиції у "славетному" Первомайському ВО N132) – публікую дуже цікаві документи. Це – задокументована схема рейдерського відбору землі.

Якщо коротко, фабула цієї історії така. Наприкінці 90-х років батьки Аркадія Корнацького придбали сертифікати на земельні частки (паї) в колишньому колгоспі "Шлях Леніна", що розформовувався. У повній відповідності з тодішнім земельним законодавством, земля батькам була передана у власність, відведена в натурі, а на місцевості встановлені межові знаки.Саме на цій землі вже понад десять років "Агрофірма Корнацьких" вирощує пшеницю та соняшник. Аж доки ця земля не впала в око сину генерального прокурора України Артему Пшонці. Як наслідок, восени минулого року голова Первомайської райдержадміністрації Демченко зобов'язав майже вісімсот співробітників бюджетної сфери підписати бланки заяв про виділення їм землі на території району. Звісно, ані лікарям, ані вчителям та земля не потрібна. Але вона потрібна Пшонці-молодшому.Бюджетники виконали розпорядження районного начальства, Демченко миттєво виписав на ім'я підставних осіб майже 800 дублікатів державних актів на землю, що насправді належить "Агрофірмі Корнацьких". До речі, красномовний нюанс – аферист-чиновник виписував дублікати держактів нібіто у зв'язку з втратою оригіналів (цей процес триває досі, бланк заяви, датованої 2013 роком, подано вище). Після чого людей, на ім'я яких ці дублікати були виписані, примусили підписати договори про передачу землі в оренду нікому не відомому ТОВ "Партнер-Агро", яке було спеціально зареєстровано під цю оборудку.

Про те, що ТОВ "Партнер-Агро" є підставною фірмою, свідчить не тільки та обставина, що воно було зареєстровано лише 7 липня 2012 року, а й те, що ніякою господарською діяльністю вона не займається і не має ані власних, ані позичених коштів на те, щоби оплачувати оренду землі. Власником і директором фірми є така собі Валешинська Оксана Сергіївна, на домашню адресу якої фірма й зареєстрована. Все було б нічого, але пані Валешинська, як виявилось, є адвокатом. Як розповіли мені колеги з Миколаєва, пані Валешинська адвокатом стала зовсім недавно, вже після того, як зареєструвала ТОВ "Партнер-Агро". Але юридичною діяльністю займається не перший рік, веде справи в господарських судах і, начебто, представляє інтереси в регіоні людей, близьких до Генерального прокурора України.Зрозуміло, що ці договори оренди чужої землі з юридичної точки зору не варті навіть паперу, на якому надруковані, оскільки спираються на фальшиві державні акти на землю. Однак доводити свою правоту у наших корумпованих судах – процес, м'яко кажучи, тривалий. І небезпечний. Не випадково Аркадій Корнацький ще кілька місяців тому вивіз свою родину за кордон.

А між тим дерибан одного з найуспішніших аграрних підприємств Миколаївщини триває...

Деякі коментарі, що виникають навіть при побіжному прочитанні тексту договору:

- п.12 формально передбачає можливість оплати оренди землі в тому числі сільгосппродукцією. Однак для цього потрібні "господарська можливість" і, головне, "згода" орендаря. При цьому ціна такої сільгосппродукції чи послуг передбачається договірною, тобто напрочуд вигідною для орендаря. Більше того – термін "може здійснюватись" означає, що може і не здійснюватись;) Для порівняння: "Агрофірма Корнацьких" багато років зі своїми орендодавцями розраховується сільгосппродукцією за її собівартістю або й взагалі безкоштовно.

- п. 13 передбачає практично довільне зменшення орендної плати за бажанням орендаря.

- п. 15 містить посилання на "договір поруки від 15.10.2012", укладений між орендодавцем і орендарем. Швидше за все, йдеться про те, що орендар зобов'язаний оплатити оформлення та видачу фальшивого Державного акту на землю. Таким чином, шахраї за будь-яких обставин зрубають бабла – якщо не з "Агрофірми Корнацьких", то хоча б з кількох сотень наївних і заляканих селян.

- п.18 – це чистий кримінал і доказ того, що фальшиві Державні акти на землю видані без виділення землі в натурі та проекту відведення земельних ділянок. Тобто той, хто видавав ці Держакти – вчинив службовий злочин.

- п. 19 – присвячений суборенді. Селяни передають землю в оренду ТОВ "Партнер-Агро" на 20 років, а воно одразу ж оформляє суборенду на одну чи кілька фірмочок вже на 50 років і пиши пропало. При цьому суборендар має зобов'язання лише перед орендарем, а на селян йому глибоко перпендикулярно. А оскільки п.9 цього Договору передбачає, що орендар платить орендодавцю "за кожен рік фактичного користування землею" – орендодавці НЕ ОТРИМАЮТЬ ВЗАГАЛІ НІЧОГО, оскільки фактично землею користуватиметься не орендар, а суборендар.

- п. 24 – ще одна схема "законного відбору грошей" з тих нещасних, що погодилися оформити на себе фальшиві Державні акти на землю, за якими тепер здають цю землю в оренду ТОВ "Партнер-Агро". Суть цієї схеми полягає у тому, що орендодавець змушений буде відшкодувати орендарю збитки, якщо не зможе передати тому земельну ділянку, або хоча б порушить терміни такої передачі. Чи хтось сумнівається, що шахраї отримання колосальних збитків зможуть довести через корумповані суди, а отже – обдеруть селян, як козел липку?

Як бачите, схема рейдерського наїзду на "Агрофірму Корнацьких" – масштабна і цинічна. І, до речі, можливою вона є саме тому, що в Україна пасе задніх у процесі формування відкритих реєстрів та кадастрів.

powered by lun.ua
Коментарі — 34
Тетяна Монтян _ 16.01.2013 13:28
IP: 94.154.238.---
902:
Таня ніхто не кинеться захищати землі Корнацького, тому що чи це землі Корнацького чи Пшонки, народу однаково, Ти от людина освічена а не можеш зрозуміти одного приватна власність на землі с-г призначення це питання антинародне.
Геніально. А чому лише питання власності на землю – антинародне, а на всі інші об'єкти права власності – ні?:)
ЗІ. Після смерті землі дістанеться всім порівну – 2 кв.м.
Бик Олексій _ 16.01.2013 13:26
IP: 193.164.130.---
LXNDR1:
а какому из перечисленных пунктов соответствует несовместимость адвокатской деятельности Велешинской?
LXNDR1:
Перепрошую, це непорозуміння виникло з моєї вини. Тетяна попросила мене за її відсутності додати цей текст на свій блог, а я не правильно зрозумів її коментар до тексту.
LXNDR1 _ 16.01.2013 13:16
IP: 217.77.220.---
faktis:
"ещё вопрос: сколько родителям Корнацкого стоили 500 паёв?" – 1 миллион долларов. После этого в интервью различным изданием Корнацкий стал называть Чаусово-2 "селом-миллионером".
я серьёзно спрашиваю, а вы если серьёзно отвечаете, приведите пожалуйста источник инфы
faktis _ 16.01.2013 13:13
IP: 217.77.222.---
"ещё вопрос: сколько родителям Корнацкого стоили 500 паёв?" – 1 миллион долларов. После этого в интервью различным изданием Корнацкий стал называть Чаусово-2 "селом-миллионером".
Denis Dadukevich _ 16.01.2013 13:08
IP: 178.94.40.---
902:
Ви коли-небудь працювали на землі? Може дайте можливість самим селянам висловити свою думку щодо того, чи варто вводити приватну власність на землю. І до речі. Ваша квартира у приватній власності? Як ви смієте тримати в приватній власності те, що має належати усьому народу України, якому і є власником землі, на якій ваш будинок побудований.
902 _ 16.01.2013 12:45
IP: 188.0.89.---
Таня ніхто не кинеться захищати землі Корнацького, тому що чи це землі Корнацького чи Пшонки, народу однаково, Ти от людина освічена а не можеш зрозуміти одного приватна власність на землі с-г призначення це питання антинародне. Земля згідно конституції належить народу України, і що саме головне і наступним поколінням. Кучма в угоду іноземцям злочинними указами її розпаював, Корнацький проявив "смекалку" і прогалинами в законі швидко її купив, а тепер уже цей ласий шматок не купуючи а використовуючи силу хоче прибрати до рук хтось інший. Зміниться влада і можливо ти вже будеш захищати сина Пшонки тому що у нього хтось більш сильніший буде відбирати землю. Тобі б твою енергію направити на захист України а не деяких особистостей, і зрозуміти що Земля нам надана Богом лише в тимчасове користування і ми її маємо передати наступним поколінням. Не можна ділити і продавати те до створення чого не прикладені людські руки. Це творіння Бога то що мають до цього той же Кучма,Корнацький ітд?
layman _ 16.01.2013 12:33
IP: 217.20.184.---
Я теж не зовсім догнав у чому несумісність. Хтось пояснить?
Ще сподобалось "розраховується сільгосппродукцією безкоштовно"
LXNDR1 _ 16.01.2013 12:23
IP: 217.77.220.---
ещё вопрос: сколько родителям Корнацкого стоили 500 паёв?
LXNDR1 _ 16.01.2013 12:22
IP: 217.77.220.---
а какому из перечисленных пунктов соответствует несовместимость адвокатской деятельности Велешинской?
Корупція1282 Україна та Європа1061 тітушки18 Aтака Путіна1181 Вибори-2014158
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter