Тетяна Монтян Юрист

Про те, як і що відкрили у реєстрах

15 жовтня 2014, 13:30Це записка, яку я запхала в Стіну Плачу 3 жовтня. Ходіння "колами пекла" серед нашої жадібних і недалекоглядних еліт з метою переконати їх відкрити інформацію про всю власність у країні, навіть атеїстку Монтян змусили прохати бога.

Повернулась додому, і за тиждень, неначе на останньому випускному іспиті, Верховна рада прийняла серед іншого і закон про відкриття реєстрів. Тож мене вже просто завалили питаннями, що ж я думаю з приводу ухваленого вчора законопроекту N5114 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів". Відповідаю.

Від прекрасного законопроекту N4728, який наша експертна група "вилизала" практично до блиску і який у квітні парламент провалив з тріском, залишилися жалюгідні ошмьотки. Їх Віталій Шабунін&Cотовріщі в останній момент запхали в проголосований вчора проект.

Хоча формально реєстри таки відкрили – так... Але є "малесенька", але суттєва для впровадження проблемка. В поточному стані реєстр є фактично пустим. Там є лише поточні реєстрації – новозбудовані об'єкти та об'єкти, які відчужувалися протягом останніх пари років. Тому практичної користі від такого "відкриття", якщо зовсім чесно, як рибі від трусів.

А якщо замість спорадичної реєстрації "за бажанням" в Україні не буде проголошено тотальну та обов'язкову реєстрацію, реєстри майнових прав ще ду-у-у-же довго залишатимуться практично порожніми.

Також наразі невідомо, наскільки бадьоро займатиметься імплементацією ухваленого законопроекту 26-річний керівник профільного департаменту у Мінюсті – по сумісництву син генпрокурора на поруці у президента.

Підсумок: як передвиборний піар ухвалення законопроекту, який начебто відкриває інформацію про власність і власників, – прекрасно. І взагалі-то прекрасно – суто концептуально те, що ідея відкритості інформації про всі майнові права таки перемогла, і на ній хоча би почали напередодні виборів піариться.

Я штовхала цю ідею з 1999 року, але лише пару років назад вона почала ставати трендовою.

Ну а втілення... Будемо пробивати далі. Нарешті в нас внесення змін до законів не лімітовано ані часом, ані кількістю. Може, й доживемо.

Наразі балотуюсь до Верховної ради, тож, якщо я якимось чином на своєму 212-му окрузі таки переможу адмінресурс і "гречку"... Ну ви розумієте, почну працювати і з групами, й індивідуально, аби дотиснути повноцінне відкриття реєстрів, щоб суспільство при бажанні могло дізнатися про усю власність усіх власників в країні. Чомусь мені здається, що бажаючих виявиться більш, ніж вдосталь.

Яхве зробив для нас все можливе на даний час. Подякуємо і надалі пробиваємо мур жадібності наших еліт і патерналізм українців.

ЗІ. На жаль, не маю часу на каменти, тому запрошую бажаючих поспілкуватись на свою сторінку у ФБ

powered by lun.ua
Україна та Європа1032 Корупція1262 Уряд реформ376 Aтака Путіна1171 тітушки14
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter