Мустафа Найем народний депутат України

Коррупция и малодушие руководства страны превращают нас в вассалов (ПОЛНЫЙ ПЕРЕВОД ПИСЬМА МВФ)

15 січня 2018, 14:44

МВФ назвал неприемлемым и не соответствующим требованиям Венецианской комиссии законопроекта президента об Антикоррупционному суде. Секрет полишинеля в том, что аргументы МВФ – это элементарный здравый смысл, который ранее миллионы раз озвучивался украинскими экспертами, народными депутатами Украины и представителями гражданского общества в самой Украине.

Но чтобы этот голос был услышан, почему-то обязательно нужен внешний кнут. И на самом деле не имеет значения, откуда этот голос звучит – из Вашингтона, Брюсселяя или Москвы. С точки зрения государственности и то, и другое – это взращивание комплекса неполноценности у собственных граждан, разрушение их доверия, дискредитация политических институций и как следствие – потеря суверенитета.

Потому что нельзя считать собственных граждан настолько глупыми, и надеяться, что никто не поймет, как из гарантов независимого отбора судей делают свадебных генералов. Также как невозможно притворяться, что с нетерпением ждешь Антикорсуда, и при этом указать такие критерии отбора судей, чтобы растянуть создание суда на несколько лет. А юрисдикцию суда прописать так, чтобы потом легко завалить его всевозможными производствами.

Очень надеюсь, что уже совсем скоро в первых кабинетах окажутся политики, которые будут принимать решения исходя из логики, здравого смысла и требований собственных граждан, а не по указке извне.

ПОЛНЫЙ ПЕРЕВОД ПИСЬМА МВФ, ОПУБЛИКОВАННОГО "Европейской правдой".

_________________________________________________________

МІЖНАРОДНИЙ ВАЛЮТНИЙ ФОНД – ВАШИНГТОН, D.C. 20431

11 січня 2018 р

Пану Ігорю Райніну

Голови Адміністрації Президента України Київ, Україна

Шановний пан Райнін

Як зазначалося у нещодавньому листі нашого керуючого директора та президента Світового банку до Президента Порошенка, створення надійних та незалежних антикорупційних установ є однією з найважливіших реформ для покращення економічних перспектив України та забезпечення прозорості та підзвітності громадян України вимога їх державних службовців.

Очікується, що подання Президентом проекту закону про Вищий антикорупційний суд (ВАС, проект 7440) буде позитивним кроком у цьому напрямку. Проте, ми маємо серйозну стурбованість з приводу законопроекту, який був поданий до Парламенту 22 грудня, оскільки деякі положення не узгоджуються з зобов'язаннями влади за програмою підтримки МВФ в Україні та рекомендаціями Венеціанської комісії Ради Європи. Ми спеціально хочемо звернути вашу увагу на наступні питання:

1. Кілька положень законопроекту стосовно процесу відбору, відповідності, вимоги та безпека не сприяють незалежності ВАС та прозорому призначенню компетентних та надійних антикорупційних суддів:

- Роль Громадської ради міжнародних експертів (PCIE) у виборі суддів ВАС має стати вирішальною, а не лише консультативною. Законопроект дозволяє Вищій кваліфікаційній комісії суддів (HQCJ) перевизначити рішення PCIE щодо неприйнятних кандидатів для суддів ВАС. Однак це суттєво підірве довіру до суду з самого початку. Для забезпечення того, щоб вибір суддів ВАС з бездоганною репутацією та цілістю був визнаний незалежним та заслуговує на довіру громадськості, кандидати, які вважаються неприйнятними для ВПСП, не повинні бути призначені для ВАС Головним комітетом Верховної Ради. Негативне рішення стосовно кандидата від PCIE повинно бути обов'язковим для HQCJ.

- Для забезпечення широкої та широкої участі експертів, як міжнародні організації, так і донори повинні мати можливість рекомендувати членів PCIE відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії.

Необхідно підтримувати участь Ради з доброчесності громадськості у виборі суддів ВАС у відповідності з механізмом для інших суддів відповідно до Закону про судоустрій.

- Необхідність компетентних суддів ВАС не повинна призводити до нав'язування нереалістичних вимог щодо прийнятності. Кандидати на посаду суддів ВАС повинні мати бездоганну репутацію, мати високі професійні якості та мати відповідні спеціальні навички, необхідні для розгляду кримінальних справ, пов'язаних з корупцією. Проте вимога законопроекту щодо кандидатів, які також мають значний досвід боротьби з корупцією в органах іноземної юрисдикції або міжнародних судових інституціях, є надто обмеженим і суттєво обмежує коло кандидатів. Заборона посадовим особам, які раніше служили в органах правопорядку або прокуратурі протягом останніх десяти років, і використання поліграфів також є надмірними, і їх слід вилучити.

- ВАС повинна бути забезпечена незалежним підрозділом безпеки під його контролем, а його штаб-квартира повинна бути розташована в Києві в окремому і підходящому приміщенні.

2. Законопроект відкриває можливості для додаткових затримок у створенні ВАС:

- Законопроект насправді не буде достатнім для реалізації ВАС, всупереч попереднім зобов'язанням. Натомість додатковий закон, який буде поданий Президентом на більш пізньому етапі, все ж таки повинен бути прийнятий для його встановлення. Зобов'язання за програмою, підтриманою МВФ, будуть вважатися виконаними тільки після того, як будуть вжиті всі законодавчі заходи, щоб забезпечити можливість функціонування ВАС.

- Мінімальна кількість призначених суддів ВАС повинна бути чітко визначена в цьому законі. Законопроект делегував до Державної судової адміністрації визначення кількості суддів ВАС та призначив початок діяльності HАСС після призначення двох третин цього числа. Для забезпечення швидкого створення та функціонування ВАС, мінімальна кількість суддів ВАС повинна бути зазначена в законі. Для початку роботи повинно бути щонайменше 50 суддів першої інстанції та апеляційних судів. Необхідно передбачити положення, що дозволятимуть додаткових суддів ВАС понад мінімального числа, оскільки кількість випадків навантаження ВАС зростатиме у майбутньому.

3. Юрисдикція суду, передбачена проектом закону, є недостатньою та включає необґрунтовані відступлення для деяких вищих посадових осіб:

- Юрисдикція ВАС повинна узгоджуватися з слідчою юрисдикцією NABU та SAPO. Важливою складовою нової антикорупційної інфраструктури в Україні є важливість того, що зусилля ВАС спрямовані виключно на випадки, пов'язані з корупцією. Введення в систему ВАС інші кримінальні справи, які не розслідуються або не переслідуються NABU чи SAPO, будуть засмічувати свій реєстр та переорієнтувати обмежені ресурси на свій основний судовий мандат. Крім того, слід встановити чіткі правила у разі конфлікту юрисдикції між ВАС та іншими судами.

- Всі випадки, пов'язані з корупцією, пов'язаними з вищими посадовими особами, повинні розглядатися ВАС, і пропоновані виключення з юрисдикції ВАС повинні бути скасовані.

Загалом, створення та функціонування ВАС є ключовим елементом антикорупційної програми в Україні. З народу України є велика надія на те, що вона є оперативною та ефективне функціонування ВАС (доповнюючи зусилля NABU та SAPO) сприятимуть забезпеченню більшої підзвітності старших посадових осіб. Однак у нинішній формі ми не зможемо підтримати законопроект ВАС. У цьому плані співробітники МВФ готові підтримати Адміністрацію Президента для перегляду законопроекту відповідно до зобов'язань влади за програмою, підтриманою МВФ, та рекомендаціями Венеціанської комісії.

копії також отримали:

Володимир Гройсман, Прем'єр-міністр України

Андрій Парубій, Голова Верховної Ради України

Руслан Князевич, Голова Комітету Верховної Ради з питань правової політики і правосуддя

Юрій Савчук, виконуючий обов'язки Голови Комітету Верховної Ради України з питань корупції

Павло Петренко, Міністр юстиції України

Олександр Данилюк, Міністр фінансів України

Олексій Філатов, заступник голови Адміністрації Президента України

Дмитро Шимків, заступник голови Адміністрації Президента України

Ентоні де Ланой, виконавчий директор Міжнародного валютного фонду

Владислав Рашкован, виконавчий директор Альянсу МВФ

Коментарі — 47
Petr Kaschenko _ 18.01.2018 16:59
IP: 130.0.43.---
Мишу Саакашвили нужно двигать на Премьера, а Мустафу на Спикера Рады. вмесет они свалять с трона проворовавшихся прохиндеев
Олександр Миколайович _ 16.01.2018 23:56
IP: 35.189.235.---
Великодушний ви наш, Мустафа Найем, не вам говорити, на що перетворює керівництво країни її громадян власною бездіяльністю, бо ваша бездіяльність не менша. Як керівництву України, так і вам добре відома стаття, яку можна знайти в Інтернеті за словами "КОРУПЦІЯ В УКРАЇНІ ТА ШЛЯХИ ЇЇ ПОДОЛАННЯ СОЦІОЛОГІЯ У". В тій статті зазначені витоки корупції і засоби припинення їх діяльності. Вам залишилася не складна робота за помітну депутата ВРУ подати до неї відповідні законопроекти та докласти зусиль до перетворення тих законопроектів в чинні закони. А ви замість цього вишукуєте виправдань власній бездіяльності.
Володимир Руденко _ 16.01.2018 10:47
IP: 193.34.92.---
Лидеры которых мы выбрали после Революции Достоинства, находясь рядом с её идеалами, убеждают нас в том, что они тоже идеальны. Для этого они искоренили внутри страны всякое инакомыслие. Высказывание утверждающее, что у власти воры и вруны, автоматически делает его носителя, "рукой москвы", через подконтрольные СМИ. Создать фактически недееспособные атникоррупционные органы (судя по результатам) внутри страны – это власть может. А вот уничтожить здравомыслие западных партнёров не получается. И для Олега Соколенко, результат Революции Достоинства в том, что мы поняли, что наша власть достоинство украинцев защищать не способна, нас лучше защитят чужие люди которым мы верим больше.
Володимир Руденко _ 16.01.2018 10:27
IP: 193.34.92.---
Лидеры которых мы выбрали после Революции Достоинства, находясь рядом с её идеалами, убеждают нас в том, что они тоже идеальны. Для этого они искоренили внутри страны всякое инакомыслие. Высказывание утверждающее, что у власти воры и вруны, автоматически делает его носителя, "рукой москвы", через подконтрольные СМИ. Создать фактически недееспособные атникоррупционные органы (судя по результатам) внутри страны – это власть может. А вот уничтожить здравомыслие западных партнёров не получается. И для Олега Соколенко, результат Революции Достоинства в том, что мы поняли, что наша власть достоинство украинцев защищать не способна, нас лучше защитят чужие люди которым мы верим больше.
руслан49 _ 16.01.2018 10:03
IP: 37.52.22.---
Владимир Иванов:
Позорище!!! Эти глупые Существа пытались надуть Спонсоров!! Клоуны.!!!
Грантососи і різні найеми і лєщенки послідовно проводять тезу, що з однієї сторони є злодійкуватий український народ, який вибирає таку саму злодійкувату владу, а з іншої сторони є племя кристально чесних і компетентних грантососів, які наводять порядок у недорозвитій Україні.
hrim _ 15.01.2018 22:39
IP: 35.205.22.---
Мустафа Найем "... аргументы МВФ – это элементарный здравый смысл, который ранее миллионы раз озвучивался украинскими экспертами, народными депутатами Украины и представителями гражданского общества в самой Украине. Но чтобы этот голос был услышан, почему-то обязательно нужен внешний кнут..."
...

А тому, що ефективно не працює внутрішній батіг – належний тиск парламентарів, суспільства.
Євро-Атлантична "ІНТЕРВЕНЦІЯ" демократичних стандартів в Україну – це єдиний ефектиний на сьогодні варіант нашого поступу. На жаль.
Orest Jj _ 15.01.2018 22:24
IP: 77.52.81.---
Главой Госслужбы по делам ветеранов АТО стал экс-боец "ПС" Манько.

В 2015 году заместитель командира "Правого сектора" Манько был замешан в скандале. Как сообщали СМИ, на пресс-конференции он выступил с обвинениями в адрес Геннадия Корбана.

В СМИ была опубликована информация о том, что свои тексты выступлений против Корбана Манько согласовывал с первым заместителем председателя фракции "Блока Петра Порошенко" Игорем Кононенко. Так, в интернете были опубликованы фрагменты их переписки, которые обнародовал нардеп Андрей Денисенко. Из переписки следует, что Манько, находясь за границей, согласовывал с Кононенко свой приезд в Украину с тем, чтобы обнародовать информацию о якобы преступлениях Геннадия Корбана. За это он якобы получил личные гарантии от Кононенко относительно того, что он будет освобожден от уголовных преследований.
В заявлении "Укропа" также отмечалось, что Манько 12 ноября, в день переписки, сняли с международного розыска.
Иван Спасоненко _ 15.01.2018 22:14
IP: 93.72.106.---
Vadym Kotlyar:
Это логично, т.к. те, кого Россия угнетала, жили богаче русских, а те, кому америкосы помогают – все беднее по отношению к США.
kren _ 15.01.2018 20:56
IP: 188.0.104.---
valsh01:
руслан49:
Які ви, бютораси, мерзенні. За кредит МВФ переводите Україну під зовнішнє управління.
Забавно)) Сегодня кредиты от МВФ выпрашивает и получает команда Петра Алексеевича. И она же – сначала соглашается, а потом и выполняет требования кредитора-МВФ. А виноваты в этом, оказывается, бютовцы и Юля))
Поистине, дружить с головой и логикой – это не для последователей секты покращення от Порошенко-Гройсмана-Гонтаревой))))))))
...воістину,комуно-регіонал залишається комуно-регіоналом,у кого б він не рядився.
valsh01 _ 15.01.2018 20:50
IP: 62.16.1.---
руслан49:
Які ви, бютораси, мерзенні. За кредит МВФ переводите Україну під зовнішнє управління.
Забавно)) Сегодня кредиты от МВФ выпрашивает и получает команда Петра Алексеевича. И она же – сначала соглашается, а потом и выполняет требования кредитора-МВФ. А виноваты в этом, оказывается, бютовцы и Юля))
Поистине, дружить с головой и логикой – это не для последователей секты покращення от Порошенко-Гройсмана-Гонтаревой))))))))
valsh01 _ 15.01.2018 20:43
IP: 62.16.1.---
Схема такая – иностр. кредиторы не дают нам денег и выставляют условия для их получения (оставим за скобками истинные мотивы). Наша власть жизненно заинтересована в кредитах. Но она пытается имитировать выполнение требований кредиторов, вместо их выполнения. Вопрос – почему нужно ругать кредиторов или называть их господами, сеньорами (поскольку мы тут названы вассалами, слугами)? Не лучше ли назвать всё своими именами? Что те, кто платят Украине, требуют за это выполнения ряда условий. И независимость страны, народа, нации, государства проявляется не в умении скрутить независимую дулю в кармане, а в том, чтоб страна стала экономически (прежде всего) и политически независимой и военно подготовленной. А если этого нет, точнее, пока этого нет, страна будет враскорячку выпрашивать деньги, оружие, гуманитарную помощь, планы Маршала.
Поэтому, Мустафа, не то вы требуете от правительства и президента)) Требуйте отчета и анализа по изменениям в экономике и политике. Тут не ошибетесь))
Orest Jj _ 15.01.2018 20:39
IP: 77.52.81.---
руслан49:
Olexandr Chiba:
Дійсно, можна погодитися, з тим що МВФ декого "ставить в стойло". Гроші МВФ потрібні владі. Тільки тут треба попрацювати нашим дипломатичним службам. Щоб перевести Україну із статусу зовнішнього управління, коли відомі країни не беруть на себе відповідальність за те, що робиться в Україні, в статус колонії. Це на сьогодні вища ступінь для України. А в статусі колонії Україна вже може розраховувати від метрополії на захист від зовнішніх ворогів.
Остаточно упоровся рошеном)) Пакуйте валізи і на мацкву, бо барига як буде тікати про шісток і не згадає.
Які ви, бютораси, мерзенні. За кредит МВФ переводите Україну під зовнішнє управління.
методички Медведчука в життя?
руслан49 _ 15.01.2018 20:06
IP: 37.52.22.---
Olexandr Chiba:
Дійсно, можна погодитися, з тим що МВФ декого "ставить в стойло". Гроші МВФ потрібні владі. Тільки тут треба попрацювати нашим дипломатичним службам. Щоб перевести Україну із статусу зовнішнього управління, коли відомі країни не беруть на себе відповідальність за те, що робиться в Україні, в статус колонії. Це на сьогодні вища ступінь для України. А в статусі колонії Україна вже може розраховувати від метрополії на захист від зовнішніх ворогів.
Остаточно упоровся рошеном)) Пакуйте валізи і на мацкву, бо барига як буде тікати про шісток і не згадає.
Які ви, бютораси, мерзенні. За кредит МВФ переводите Україну під зовнішнє управління.
volodymyr45 _ 15.01.2018 19:47
IP: 35.195.88.---
Светулёк:
Андрей Владимирович Чернов:
Светулёк:
На Западе не понимают что суть не в количестве антикоррупционных органов? Сколько антикор. суд будет стоить украинцам?
Аргументація даунів або для даунів. У нас вже існують окремі спеціалізовані суди. Хто вам методички пише? Плюньте йому в пику. Попросіть його написати чому вже існуючий спецаальний господарський суд більш потрібен за спеціальний антикорупційний суд.Чому вас не хвилює що на нього витрати зараз більші ніж будуть на антикорупційний суд?
"Умник", никто мне ничего не пишет. Достаточно создать один антикоррупционный орган и проявить политическую волю. Ещё финразведку планируют создать...
Сама собі заперечуєш.Звідки в бариги політична воля?
Orest Jj _ 15.01.2018 18:59
IP: 35.205.33.---
Украина трусливо отменила санкции против одного из поставщиков угля на Украину.!
- а что на это скажут европейцы, которые из за Украины, потеряли миллиарды долларов доходов в России?
- стыдно Господа – стыдно!
pulsar_1981 _ 15.01.2018 18:33
IP: 193.26.13.---
А ось і Мустафа прокинувсся.Ну майже Капітан Очевидність.
Andrey Kononenko _ 15.01.2018 18:32
IP: 188.163.73.---
руслан49:
Andrey Kononenko:
Муся, не смеши про вассалов. Украину может спасти только увеличение внешнего давления.
Хто тільки не давить. Польша давить, Угорщина давить, Румунія давить, Росія давить. Мабуть спасуть.
Слишком слабое давление.
Vadym Kotlyar _ 15.01.2018 18:22
IP: 92.113.213.---
Иван Спасоненко:
Ти ж не Спасоненко,а Спасонов, бо тільки кацапи американців називають" америкосами", виключно з заздрощів, бо американці змогли побудувати свою країну могутньою і багатою,а московити свою величезну країну зробили звичайною занедбаною бензоколонкою з мерзотними пакосниками
Андрей Владимирович Чернов _ 15.01.2018 18:11
IP: 35.195.105.---
боти забіігали. МФВ в інтересах росії, всі в інтересах росії окрім наших рідних олігархів діють. Мабуть патріотична реклама бензину від Коломойскього по 1+1 має гіпнотичний ефект.
Олег Соколенко _ 15.01.2018 18:08
IP: 35.196.96.---
Порошенко молодец. Делает то, что считает нужным, а не исполняет вказивки извне, как Наем. Наем, иностранный агент – сдавай мандат украинского депутата.
Андрей Владимирович Чернов _ 15.01.2018 18:08
IP: 35.189.235.---
Светулёк:
На Западе не понимают что суть не в количестве антикоррупционных органов? Сколько антикор. суд будет стоить украинцам?
Аргументація даунів або для даунів. У нас вже існують окремі спеціалізовані суди. Хто вам методички пише? Плюньте йому в пику. Попросіть його написати чому вже існуючий спецаальний господарський суд більш потрібен за спеціальний антикорупційний суд.Чому вас не хвилює що на нього витрати зараз більші ніж будуть на антикорупційний суд?
Orest Jj _ 15.01.2018 17:46
IP: 35.195.91.---
руслан49:
Andrey Kononenko:
Муся, не смеши про вассалов. Украину может спасти только увеличение внешнего давления.
Хто тільки не давить. Польша давить, Угорщина давить, Румунія давить, Росія давить. Мабуть спасуть.
Россия не давит, а только играется!
руслан49 _ 15.01.2018 17:19
IP: 37.52.22.---
Andrey Kononenko:
Муся, не смеши про вассалов. Украину может спасти только увеличение внешнего давления.
Хто тільки не давить. Польша давить, Угорщина давить, Румунія давить, Росія давить. Мабуть спасуть.
Иван Спасоненко _ 15.01.2018 17:19
IP: 93.72.106.---
Ой! Оказывается, такое предписание МВФ, как: "- Роль Громадської ради міжнародних експертів (PCIE) у виборі суддів ВАС має стати вирішальною, а не лише консультативною" не разговор барина с холопом, а высшее уважение прав граждан Украины самим отбирать себе судей и правителей!
На самом деле у нас нет и не будет законных методов борьбы с воровством законодателей, так что антикоррупционеры за американские деньги будут бороться с этим противозаконно, в чем их поддержат ЕС и США в целях установления полного подчинения укр. власти своим интересам, а не народным. Править у нас будут деятели, вроде "папы Дока" в Гаити, но пока они будут продавать спонсорам революции чернозем и лес Карпат, америкосы не будут замечать ни нищеты народа, ни экологической катастрофы, ни властного бандитизма. Гаити – наше светлое будущее, там америкосы правят 100лет, у нас того же добьются быстрей. СУГС!
Andrey Kononenko _ 15.01.2018 17:15
IP: 46.133.238.---
Муся, не смеши про вассалов. Украину может спасти только увеличение внешнего давления.
Корупція1155 Уряд реформ337 Україна та Європа955 Aтака Путіна1123 Свобода слова550
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter