"Культурно-світоглядний вибір України"
Відверто кажучи, мене трохи засмутило, що проблематика пошуку української державної та національної ідеї, проблематика розбудови України на якісно нових підставах, викладена мною в статті "Інтелігенція у пошуках країни. Країна у пошуках інтелігенції", не стала актуальною в середовищі української інтелігенції, що більшість людей з цього кола, з ким за останні два місяці доводилося спілкуватися, навіть не помітили цієї дискусії (зовсім протилежна картина спостерігалася в Москві, де ця проблематика зачепила багатьох моїх знайомих, які, як не дивно, не мають ніякого відношення до України).
Але раптом в Інтернеті випадково натрапив на сайт "Українська християнська культура", де було ось яке повідомлення:
===========================================
Запрошуємо до круглого столу "Культуро-світоглядний вибір України"
13.05.2008 / Актуальне
25 травня о 18 год. в приміщенні Св.-Катеринівської парафії і Центру богословських досліджень відбудеться круглий стіл на тему: "Культуро-світоглядний вибір України" (в контексті дискусії І. Дзюби та А. Окари).
Основні теми для обговорення (поставлені А. Окарою в його статті в газеті "День" 27 березня 2008 року) такі:
Яка місія, надзавдання, роль України в глобальній історії людства?
Заради яких великих історичних і метафізичних смислів існує Україна?
Чи може Україна обійтися без місій і надзавдань і обмежитися суто утилітарними цілями побудови держави з високим рівнем споживання і життєвого комфорту громадян?
Яким має бути вектор розвитку нової української ідеї?
У чому полягає унікальність української культури?
Чи є ідеологічна база для перетворення України на суб'єкт світових політичних процесів? Чи українська інтеліґенція здатна сформувати суб'єктне позиціонування та самопочуття України?
Чи здатна Україна стати ґенератором нових універсальних культурних і світопобудовних смислів? Чи українська доля – залишатися вічним реципієнтом, вічною культурною провінцією?
Запрошуємо до участи в круглому столі всіх бажаючих.
Для компетентної участи в діялозі рекомендуємо ознайомитися з поглядами І. Дзюби ("День" N204, 5 листопада 2005 р.,http://www.day.kiev.ua/151959/) та А. Окари http://blogs.pravda.com.ua/authors/okara/47ee093b23417/pagecommentslist42144_2/
===================================
http://www.christian-culture.in.ua/
http://christian-culture.in.ua/content/view/89/32/
Оскільки я не маю честі знати особисто організаторів дискусії, оскільки я не маю честі бути запрошеним на неї, я також не маю морального права і запрошувати на неї інших людей: а раптом там щось в організаторів у планах змінилося? І т.ін.
Але сам факт, що є зацікавлені в серйозних інтелектуальних темах (а не пустих теревенях), мене тішить і дає змогу сподіватись, що Україна ще не кончена країна і що потенціал розвитку в неї є.
Тож бажаю цим людям успіху!
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.