Окара: Європа не зробить Мєдвєдєва Лукашенком
На думку експерта, Євросоюз не запровадить жорстких санкцій проти РФ, як це пропонує зробити Польща
Київ/Москва, 01.09.2008., 13:05
http://tsn.ua/svit/okara-yevropa-ne-zrobit-myedvyedyeva-lukashenkom.html
Родіон Комаров
Саміт Європейського Союзу в Брюсселі не ухвалить рішення про запровадження жорстких санкцій проти Росії у зв'язку з військовим конфліктом на території Грузії.
Таку думку в коментарі ТСН.ua висловив російський політолог Андрій Окара. На його думку, санкціям проти РФ завадить, серед іншого, неоднорідність ЄС.
"ЄС – це структура дуже неоднорідна. В ній є ядро, Стара Європа, яка більш лояльна у російському напрямі, і в якої є певна конкуренція зі Сполученими Штатами. З іншого боку, бачимо так звану Нову Європу, це Центральна Європа. Ця Європа, яка раніше входила до Варшавського договору та радянського табору, більш лояльна до американських інтересів і жорстко контрастна щодо російських", – пояснив експерт.
Крім того він впевнений, що Європа не зможе піти на економічні обмеження щодо РФ. "Росія – дуже велика країна. Це країна, яку неможливо об'їхати, обійти та ігнорувати, тому що вона має ресурси, від яких залежать усі. Зокрема, Польща (яка ініціює жорсткі санкції – ТСН.ua) на сто відсотків залежить від російського газу. Бачимо переформатування світового балансу у чотириполюсний, в якому один із полюсів – Америка, другий – Китай, третій – ЄС, четвертий – Росія. Поки що Стара Європа націлена на співпрацю з Росією і не хоче загострювати з нею відносини. Ніяких серйозних санкцій для Росії за білоруським зразком бути не може. Білоруський зразок – це дуже жорсткі санкції, які обмежують в'їзд еліти (до Європи – ТСН.ua), арешт рахунків", – наголосив Окара.
Політолог також вважає, що "якщо у частини російських політиків і олігархів будуть заарештовані рахунки на Заході, це в цілому оздоровить російську політичну ситуацію і економіку". "Але не думаю, що західні країни та ЄС зацікавлені арештовувати рахунки російських олігархів і політиків. Ці гроші значною мірою працюють на їхні економіки", – у той же час впевнений він.
За словами Окари, у разі, якщо санкції проти РФ таки будуть запроваджені, російською відповіддю можуть стати кроки в газовій сфері. "Росія може відповісти, в першу чергу, "Газпромом". Газ – це те, чим може Росія впливати на Європу, і цього дуже боїться Європа. Є низка факторів, але я не думаю, що дійде до того, що їх доведеться включати", – наголосив експерт. Він також зробив припущення, що максимум, на що може піти ЄС, – те, що "лідери Німеччини та Франції погодяться на вступ України до НАТО".
"Не думаю., що буде конфронтація. Думаю, буде моральне засудження і не більше того. Коли був розпал війни, був дуже сильний емоційний чинник. Зараз війна завершена, вже мова йде не про емоції, а про тверезий геополітичний і, найголовніше, геоекономічний розрахунок. Тому якихось жорстких наслідків для Росії не передбачаю. Реальних наслідків буде менше, ніж розмов", – додав Андрій Окара.
Нагадаємо, Польща пропонує ЄС ухвалити рішення про запровадження жорстких фінансово-економічних санкцій проти Росії. Натомість інший проект санкцій, внесений Італією, передбачає лише моральне засудження дій РФ проти Грузії.
Верховний комісар ЄС із питань зовнішньої політики Хав'єр Солана заявив, що питання про запровадження санкцій проти Росії на сьогоднішньому саміті не розглядається.
За матеріалами: ТСН.ua / Родіон Комаров
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.