8 січня 2010, 18:17

Звернення Андрія Окари до кандидатів на посаду Президента України (З УТОЧНЕННЯМ: коментарів не буде!)

Дякую усім розумним та небайдужим читачам, хто відгукнувся на мій заклик і надіслав свої проекти щодо розвитку України! Після виборів найцікавіші з надісланих можу виставити на блозі (з тих, які мені дозволили виставляти) – гадаю, буде цікаво їх обговорити.

ОТЖЕ, вдруге публікую своє звернення до майбутніх президентів України, але з суттєвим уточненням: готовий виставити Ваші матеріали на цьому блозі І ОБІЦЯЮ УТРИМАТИСЯ ВІД КОМЕНТУВАННЯ ТА КРИТИКИ!


АО.



_______________________________

До уваги панів та паней:

1. Богословської Інни Германівни,

2. Бродського Михайла Юрійовича,

3. Гриценка Анатолія Степановича,

4. Костенка Юрія Івановича,

5. Литвина Володимира Михайловича,

6. Мороза Олександра Олександровича,

7. Пабата Олександра Вікторовича,

8. Противсіха Василя Васильовича,

9. Ратушняка Сергія Миколайовича,

10. Рябоконя Олега Васильовича,

11. Симоненка Петра Миколайовича,

12. Супрун Людмили Павлівни,

13. Тимошенко Юлії Володимирівни,

14. Тігіпка Сергія Леонідовича,

15. Тягнибока Олега Ярославовича,

16. Ющенка Віктора Андрійовича,

17. Януковича Віктора Федоровича,

18. Яценюка Арсенія Петровича.


До уваги керівників та провідних співробітників передвиборчих штабів кандидатів на посаду Президента України.

Шановні друзі!



Я, Андрій Окара, веду персональний блог на сайті громадсько-політичного видання "Українська правда", є співзасновником експертно-аналітичного порталу "Strategium" (strateger.net) і займаюсь розробкою програм стратегічного розвитку України, маю нагоду ЗВЕРНУТИСЯ ДО ВАС З ПРОПОЗИЦІЄЮ.

Читачами цього блогу на сайті "Української правди" є переважно інтелектуальні, розумні, освічені, "просунуті" люди, які є лідерами громадської думки в Україні та частково у Росії.

Серед них дуже багато політичних журналістів, політологів та суспільно активних блогерів, тож вплив на їхню думку може підвисити Вашу електоральну підтримку.

Специфіка цього ресурсу (блогу) така, що кількість читачів тут менша, ніж у "попсових" ЗМІ ("жовтої" преси, порносайтів, гламурних журналів), але їхній інтелектуальний потенціал надзвичайно високий – схоже, він вищий, ніж сукупний інтелектуальний потенціал читацької аудиторії деяких газет з мільйонними тиражами чи глядачів провідних телеканалів. Не виключено, він вищій навіть за сукупний інтелектуальний потенціал депутатів Верховної Ради України (якби це було не так, життя в Україні було б кращим).

Пострадянські країни позичили з Заходу інститут виборів на конкурентних засадах – у тому числі, глави держави. Але якщо на Заході тенденція така, що змагаються, насамперед, ідеї – різні стратегії розвитку держави та окремих галузей суспільного життя, а політтехнологічні засоби (іміджі політиків, слогани, білборди, телезвернення) є засобами, що покликані доносити суть змістовних аспектів, то на пострадянському просторі все чітко навпаки. Тому українцям пропонується обирати не ту чи іншу МОДЕЛЬ розвитку, не ту чи іншу стратегію порятунку та модернізації України, а ту чи іншу красиву або жахливу МОРДЕЛЬ, той чи інший імідж – переконливий чи не дуже.

Тому українським виборцям пропонується обирати серцем або душею, але не розумом. Тому українські вибори проходять приблизно за тими самими законами жанру, що й конкурси краси, кастінги в бордель або шоу "А ну-ка, девушки!".

Я гадаю, що це хибна практика, від якої треба відходити.

Тому пропоную ВАМ безкоштовну рекламу серед цільової інтелектуальної аудиторії Ваших розумних ідей, які, на Вашу думку, сприятимуть розвитку України після Вашого обрання на президентську посаду.

Я не питаю, що Ви думаєте про перспективи статусу російської літературної мови в Україні, про вступ чи не вступ до ЄС, НАТО, ЄврАзЕС, ОДКБ та Союзу Росії й Білорусі, не питаю, що Ви думаєте про перспективи українсько-російських, українсько-американских чи українсько-ЄСівських відносин, не питаю, що Ви думаєте про скасування депутатської недоторканості та зменшення неадекватно розкішного державного утримання найвищих посадовців, оскільки, як усім нам добре відомо, передвиборча риторика з подібних тем не є змістовною – це кон'юнктура, маркетинг та пропаганда. За словами на ці теми в сучасній Україні не стоїть геть НІЧОГІСІНЬКО.



МОЇ ЗАПИТАННЯ ТАКІ:


1. Виразником чи прихильником якої політичної ідеології Ви себе вважаєте? (Можливі варіанти: консерватизм, консервативна революція, лібералізм, соціал-демократія, анархізм, лібертаризм, щось інше.)

2. Виразником чи прихильником якої економічної стратегії Ви себе вважаєте?

3. Роль держави в економічному та соціальному розвитку сучасної України повинна, на Вашу думку, зростати чи зменшуватися?

4. Вища освіта та медична допомога в Україні, на Вашу думку, повинні бути для споживачів безкоштовними чи платними? Якщо безкоштовними, то як, хто і з яких ресурсів мусить їх фінансувати?

5. Які галузі української економіки повинні стати домінантними в українському розвитку за Вашого президентства?

6. Яким чином повинна проходити соціально-політична та економічна модернізація в Україні?

7. Хто є реальним суб'єктом соціально-економічних перетворень в країні, яку Ви хочете очолити? Бізнесмени, олігархи, середній клас, науковці, інтелігенція, журналісти, політики, пенсіонери, студенти? На який клас, групу чи соціальний прошарок Ви збираєтеся спиратися в разі Вашого обрання?

8. Які видатні політичні діячі, політичні мислителі та економічні теоретики є для Вас зразком у розбудові держави? (Наприклад, українські, російські, західноєвропейські, американські, китайські, арабські та ін.)

9. Оптимальною формою української держави є, на Вашу думку:

(1) з точки зору форми державного правління: монархія / президентська республіка / парламентська республіка / змішана республіка / щось інше;

(2) з точки зору форми державного устрою: унітарна централізована держава / унітарна держава з великим рівнем автономії адміністративних суб'єктів / федерація;

(3) з точки зору політичного режиму: поліархія з великим впливом позаелітних прошарків (народу) / олігократія з реальною конкуренцією провідних фінансово-промислово-політичних кланів / олігократія без реальної конкуренції кланів / авторитарний режим "сильної руки". Якщо Ви вважаєте доцільною стратегію "сильної руки" та "закручування гайок", чи Ви самі готові стати цією "рукою"? На які еліти, політичні сили та соціальні прошарки Ви станете спиратися?

10. Які саме засоби (дипломатичні, геополітичні, військові) слід використовувати для захисту суверенітету України?

11. З Вашої точки зору, для сучасної України є більш актуальною парадигма РОЗВИТКУ чи ПОРЯДКУ та СТАБІЛЬНОСТІ? Як та чи інша парадигма проявлена у Вашій передвиборчій програмі?

12. Вільне питання – питання, на яке б Ви самі хотіли відповісти.

ТАКОЖ МОЖНА ДОДАТИ ДО ВІДПОВІДЕЙ ВАШУ (ВАШОГО КАНДИДАТА) ПЕРЕДВИБОРЧУ ПРОГРАМУ (до 8 тисяч знаків) – особливо ту її частину, що стосується стратегії виводу України з тої кризи, де вона зараз є.

Отже, я готовий розмістити на моєму блозі на "Українські правді" та на експертно-аналітичному порталі "Strategium" (strateger.net):

1. Відповіді на мої питання.

2. Ваш (Вашого кандидата) програмний матеріал (до 8 тис. знаків).

3. 1-3 виразні Ваші (Вашого кандидата) фотографії.

Зі свого боку я обіцяю при розміщенні:

1. За Вашого бажання, у публікації на блозі "Української правди" я можу заблокувати можливість читацьких коментарів.

2. При цьому зобов'язуюся НІЯК НЕ КОМЕНТУВАТИ НАДАНІ ТЕКСТИ ТА ФОТОГРАФІЇ.

3. (ВИЛУЧЕНО.)

Сподіваюся, що Ваші на наші спільні інтелектуальні, політичні та організаційні зусилля щодо розвитку України слугуватимуть виходу її з кризи та перетворенню на абсолютно реальну сучасну, розвинуту, модернізовану країну нашої мрії.

Щиро ВАШ,

Андрій Окара

ЗВ'ЯЗОК:

andokaraСОБАКАyaКРАПКАru

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.