12 серпня 2010, 19:35

Музи проти подонків (1). Лист українських художників президенту України Януковичу: Хто і навіщо підставляє голову держави?

Відкритий лист художників творчого об'єднання "Лаврські майстерні"

з приводу виселення їх з майстерень на території

Національного заповідника "Києво-Печерська Лавра"



Шановний Президенте України!

Шановний Голово Верховної Ради України!

Шановний Прем'єр-міністре України!


До Вас звертаються з відкритим листом художники творчого об'єднання "Лаврські майстерні", члени Національної Спілки художників України. Тридцять чотири художники працюють тут чесно і віддано, продовжуючи традиції своїх попередників. Ми не шахраї і не стяжателі, як нас намагаються представити. Брудна лайка та наклепи на нас з боку насельників монастиря ("Гадючник!", "здають приміщення по 100$" та ін.) якось мало сумісні з православною етикою, і дивно використовуються як аргументи і спосіб позбавити нас законного права перебування у корпусі N30. Суміш бруду з риторикою про "історичну справедливість" – це з іншого лексикону, але розкриває істинну мету – "прихопити", інакше не можна сказати, корпус N30. Як кажуть, – "ціль виправдовує засоби". Готель для "паломників" кажуть буде на місці наших майстерень... Та годі, як кажуть, "Бог все бачить..."





Між тим нагадаємо, що більше як за сто років через цей заклад – "Іконописна та художня школа" – пройшли митці всіх видів творчості, імена яких склали славу нашої культури у світі. Реконструкцією Трапезної церкви керував академік Олексій Щусєв, розписи Трапезної та Всіхсвятської церков створював видатний баталіст Іван Їжакевич з учнями; тут працювала художня школа під керівництвом Миколи Мурашка та викладав деякий час Михайло Врубель; школа народних майстрів дала світові таких геніїв народної творчості як Катерина Білокур та Марія Приймаченко, багато інших майстрів ткацтва та кераміки...

Тут працювали відомі світові такі майстри, як Михайло Дерегус, Григорій Якутович, Микола Глущенко, Василь Бородай, Платон Білецький, зараз працюють учні академіка, Лауреата премії ім... Т.Г. Шевченка Миколи Стороженка, викладачі Академії Мистецтв та інших художніх закладів, іконописці, скульптори, графіки, живописці.

Запитання – "чому не можуть існувати поруч релігійні інституції з художниками" – не має раціональної відповіді, звичайно, крім демографічної риторики про "історичну справедливість", начебто вона належить комусь окремо, а всі інші поза неї...

Створена зараз штучна ситуація "справедливості" фактично зіштовхує людей, сіє ворожнечу, шантажує владу. "Ламати – не будувати!"

Вирвати з корінням культурне професійне надбання, напрацьоване десятиліттями, досить легко – треба лише прийняти "рішення". Це прикра помилка. Саме через культуру світ сприймає будь-яку державу, і в наш час обличчя України у світі так само сприймається через її представників культури та їх творчий рівень.

Атмосфера злагоди має бути замість "майнових намагань" під назвою "історична справедливість".

Віруючі мають молитись, музейники – зберігати і показувати людям духовні і творчі здобутки. Художники – творити мистецтво.

Ми впевнені – здоровий глузд стане історичною справедливістю для всіх. І ми залишимося у наших майстернях.

Художники творчого об'єднання "Лаврські майстерні", які працюють в майстернях лаврського корпусу N30:

1. Вандаловський Сергій

2. Кочубей Микола

3. Шейніс Юлій

4. Вандаловський Віктор

5. Стрельченко Людмила

6. Соловей Олесь

7. Смірнов Олександр

8. Сміян Сусанна

9. Хоменко Віталій

10. Мікропуло Владислав

11. Юхно Сергій

12. Пінчук Олег

13. Шелудько Володимир

14. Пилипенко Іван

15. Новицький Василь

16. Гаврилко Ніна

17. Гайовий Михайло

18. Ганжа Петро

19. Шаповалова Світлана

20. Шпак Василь

21. Копайгоренко Василь

22. Балікова Олена

23. Мітченко Людмила

24. Мітченко Віталій

25. Бородай Олександр

26. Бабенцова Олена

27. Ступаченко Ігор

28. Марчук Анатолій

29. Бондаренко Віталій

30. Давидов Сергій

31. Киянченко Дмитро

32. Загорна Людмила

33. Семенов Олександр

34. Коновал Віктор

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.