1 жовтня 2012, 02:05

Полтавська область-75, Партія регіонів та партизани, донецька співачка позабирала миргородські призи, передвиборчі перегони у вишиванках у Полтаві

Недавно Полтавской области исполнилось 75 лет со дня основания (до того большая часть Полтавщины пребывала в составе Харьковской области).

Жаль, что организаторы увеселительных мероприятий из ОДА упустили из виду тот факт, что в этом же году исполнилось и 210 лет со дня учреждения Полтавской губернии (в 1802 году Малороссийскую губернию разделили на Черниговскую и Полтавскую, при этом предполагалось центр губернии поместить и в Кременчуг, и в Лубны, но потом таки остановились на Полтаве).

Ниже – несколько эпизодических отблесков этого самого 75/210-летия.

________________________________

Этот блог был первым, который открыл человечеству интересную и талантливую певицу из Донецка Ольгу Акулову.

Теперь эта певица – гроза всех украинских фестивалей современной музыки, потому что приезжает, выступает, всех обаяет – и увозит призы и лауреатские звания.

Нечто подобное случилось и на фестивале "Осіннє рандеву" в Миргороде (организатор – известный композитор Марьян Гaденко), прошедшем несколько дней назад. Ольга получила первую премию, с чем этот блог ее и поздравляет.



________________________________

А в обласному центрі відбувся парад вишиванок: типу того, що за радянської влади ходили на 1 травня на 7 листопада, тільки не з серпастими прапорами, а з різноманітними симпатичними українськими штуками. І коли біля трибуни (сцени) проходили колони від шкіл, інститутів та різних фірм та державних установ, зі сцени урочисто оголошували – що то йде така-то колонна. Ну а на самій сцені пафосно стояли мер Мамай, кандидати до ВР від відомого депутата та олійного фабриканта Веревського та інші трохи менш пафосні персони.



Ще раз підкреслю і відзначу: маніфестація у вишиванках – дуже гарна креативна ідея. Можна використовувати і як провладний захід, і як опозиційний напівпартизанський флешмоб.

Ну і оригінальний спосіб заробити багато грошей: атракціон у вигляді звичайного турніка, тільки сама перекладина прокручується. Усім бажаючим дається можливість (за 10 грн.) заробити 200 грн. – треба усього лиш 2 хвилини провисіти. Здається – усього лиш дві!

Але насправді – це неможливо. Тож, як виявилось, бізнес суперрентабельний.



________________________________

А от у Котельві (райцентр, біля 70 км від Полтави на північ, недалеко од сумської Охтирки) був день партизанської слави – так називається день міста, бо звідти походить відомий Сидір Ковпак.



(посередині – голова райдержадміністраці, герой України Т.М. Корост)

На святі усі місцеві заклади, фірми та школи були представлені столами з нереально цікавими та смачними витворами української кухні.



Котелевський район відомий цікавим досвідом в галузі органічного землеробства.

А ще за пару кілометрів од Котельви починається неймовірне Більське городище! Вважається, що це й був легендарний античний Гелон, де відбувались діонісійські містерії.

Влада тут намагається бути лояльною – представлена Партією регіонів, хоча населення, як можна зрозуміти, переважно радикально інших настроїв – (не місцеву, а київську) ненавидять і концептуалізують її переважно в нецензурних категоріях.

Хоча якої лояльності можна чекати од земляків головного радянського партизана?





Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.