17 лютого 2014, 16:39

Технології особистої безпеки під час Майдану та революції – від групи "Лісова Слобідка"

Прірва історичного небуття, над якою зависла Україна, дала нам усім можливість ще раз відчути – що означає справжня дружба, братерство, турбота один про одного. Під час буремних подій прийшло відчуття (і не до мене одного), що ідеалом майбутнього мусить стати країна, збудована на солідарістських принципах взаємної допомоги, коли суспільство – наче одна сім'я. Коли не буває чужих дітей та чужих людей. Коли всі люди доброї совісті – наче брати, пов'язані між собою взаємоповагою і взаємною довірою.

Будь-який народ стає непереможним, коли кожна людина може розраховувати на братську допомогу з боку будь-якого зі своїх друзів та співвітчизників. Належати до народу, всі притомні члени якого пов'язані між собою братськими відносинами, – велике щастя та конкурентна перевага.

В жорсткі часи, коли солідарність усіх людей доброї совісті є не просто ефективною технологією, а чи не єдиною можливістю вижити – у жорсткій боротьбі з деспотичною державою, такі слова наповнюються надзвичайно конкретним змістом. Як зробити так, аби не повторились жорсткі та трагічні історії, в які за останні тижні потрапили Тетяна Чорновіл, Ігор Луценко, Дмитро Булатов, Юрій Вербицький?

Людина, яка вчасно повідомила друзям місце свого знаходження, має більше шансів на порятунок, ніж та, в кого не було такої можливості.

Мої креативні друзі, група розробників "Лісова Слобідка", знайшли спосіб та розробили технологію – як збільшити рівень безпеки кожного з нас шляхом деяких електронних інновацій. Все це в цілому називається "ДОБРІ ВИНАХОДИ" ("ДОБРЫЕ ИЗОБРЕТЕНИЯ"). Підкреслю: не корисні, не правильні, не ефективні, не інноваційні, а саме ДОБРІ.

Серед кількох розроблених групою мобільних додатків до смартфонів особливу увагу викликає "SMS-SOS" та "Не хами!".

Для того, аби повідомити друзям про місце свого знаходження (з точними географічними координатами), слід лише струснути ваш смартфон (або торбу чи портфель, де він лежить), – і на вказані вами телефонні номери ваших близьких прийде СМС з заздалегідь набраним "тривожним" текстом та точними координатами вашого перебування, які визначає GPS (або з менш точними, визначеними за пілінгом, якщо GPS у вас відключено). (Підкреслю: йдеться не про шпіонаж, йдеться про порятунок в критичній ситуації. Програма аж ніяк не є шпигунською: усі її налаштування прозорі, підконтрольні користувачу.)

Або інша ситуація: стався скандал – на вас почали кричати. Свідків немає. Можливості включити диктофон – нема. Щось комусь довести потім – неможливо. Що робити? Але якщо на вас почали кричати, смартфон автоматично розпочне запис та передасть записаний файл на вказану вами електронну адресу.

А мобільний додаток "Смішні замочки" дуже розсмішить співробітників правоохоронних органів – якщо вони спробують перевірити зміст вашого мобільного телефону чи смартфону. Ступінь міліцейського здивування буде залежати лише від вашої фантазії (окрім звуків та фраз, запропонованих розробниками, кожен користувач може записати власні).

Програми працюють на платформах Android та iOS (для Apple), тобто окремо встановлюються на абсолютну більшість смартфонів та планшетних комп'ютерів, що поширені в Україні. Але на даний момент доступно лише на Android – на iOS те саме програмне забезпечення з'явиться невдовзі.

Проект є НЕКОМЕРЦІЙНИМ, а умовна ціна (менше 10 гривень за скачування) є, по-перше, необхідною умовою розповсюдження програмного продукту через Інтернет, а, по-друге, спрямована на часткове покриття витрат, які понесли розробники під час створення програм.

Якщо держава не здатна забезпечити своїм громадянам безпечне життя, якщо так звані "правоохоронці" переходять до тактики індивідуальних репресій щодо активних громадян (вихоплюють поодинці, натравлюють тітушок, відбирають автоправа, гамселять кийками, "пакують" у СІЗО), своєю безпекою повинні зайнятись самі громадяни, саме суспільство.

Якщо безпека кожного стане спільною проблемою, такий народ – непереможний!



ЯК СКАЧАТИ?

1. Потрібен мобільний телефон чи смартфон з операційною системою "Android" (але скоро все це буде доступним і для "iOS", яке встановлено на "iPhone"!).

2. Потрібна регістрація в Google (gmail.com), аби була можливість заходити на PlayMarket (googleplay.com).

3. Потрібно мати банківську картку системи VISA чи якоїсь іншої, що прив'язана до вашого акаунту та з якої можливий розрахунок в Інтернеті.

4. Потрібно з вашого смартфону зайти на PlayMarket – СЮДИ

5. В кого не получилось – ось інструкція щодо того, як орієнтуватись на PlayMarket – ТУТ та ТУТ

6. Описання програми СМС-СОС ТУТ

7. Відповідь розробників – навіщо потрібна програма СМС-СОС? – ТУТ

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.