Святослав Олійник Народний депутат України п'ятого та шостого скликань, Голова підкомітету з питань кримінально-процесуального законодавства Комітету Верховної Ради України з питань правосуддя.

Так що у нас з Генпрокурором?

14 лютого 2008, 14:35

Вчора Комітет Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності не підтримав (відео) проект постанови про висловлення недовіри Генеральному прокуророві. Причому у такому рішенні депутати були майже одностайні. Тільки один член комітету – Володимир Стретович – висловив протилежну точку зору. Не підтримали ідею недовіри навіть ті депутати, чиї підписи стоять під проектом постанови. В чому ж причина такої несподіваної зміни вектору?

Для відповіді на це питання відтворимо та проаналізуємо хронологію подій. А за основу аналізу візьмемо окремі політичні факти, які не мали або не мають зрозумілого публічного пояснення. Тож, розглянувши такі факти у сукупності, спробуємо наблизитися до їхньої справжньої причини.29 листопада 2007 року фракціями БЮТ і НУНС була утворена Демократична коаліція, у складі 227 народних депутатів. До складу коаліції, всупереч програмним положенням політичної сили, не увішов лише Іван Плющ, який публічно так і не пояснив свою позицію. Проте, якщо є дія, то має бути і її причина. Якщо ми не бачимо причину, то це не означає, що її не існує. Це означає, що вона не всім відома. Отже, Іван Плющ знав щось таке, що не було відомо навіть іншим народним депутатам, щось, відоме тільки надзвичайно вузькому колу осіб. В даному випадку без додаткових пояснень всім зрозуміло, хто саме входить до цього вузького кола (далі умовно називаємо це коло "мадридським двором"). Отже, поведінка Плюща – це перший публічний прояв "таємниці мадридського двору".

Другим таким проявом я би назвав призначення секретарем Ради нацбезпеки і оборони Раїси Богатирьової, що відбулося 24 грудня 2007 року. В цілому це цікавий і сильний хід, але зараз розглядаємо його тільки як прояв таємної політики, бо публічних пояснень цього достатньо несподіваного призначення так і не було.

Ще одним несподіваним проявом "таємниці мадридського двору" є залишення В. Семенюк на посаді голови ФДМ. Зрозуміло, що сама Семенюк як б/ушний товар нікому вже не потрібна, але вона обирається як, хай і поганий, але інструмент контролю над приватизаційними процесами. На мою думку, очевидним є те, що цією таємною політикою "мадридського двору" керує голова секретаріату В. Балога, саме він надзвичайно впевнено анонсує дії Президента, після чого, як бачимо, анонсовані дії покірно виконуються, інколи викликаючи повне нерозуміня як в суспільстві, так і у депутатів фракції НУНС.

Крім зазначених крупних подій, можна згадати ще і значно менші – наприклад, порушення кримінальної справи відносно Луценка. Як експерт в цій області, абсолютно точно можу сказати, що, якби не було надзвичайно конкретної вказівки "згори", прокуратура по своїй волі ніколи би не влізла в це розслідування, коли була можливість "спихнути" ці "розборки" на суд, що відповідало би вимогам закону. Інший приклад – повністю кероване блокування і розблокування парламенту для внесення змін до господаського процесуального кодексу, щоби унеможливити повернення у державну власність "Дніпроенерго".

Отже, в тому чи іншому обсязі депутатам коаліції вже давно зрозуміло, що таємна політика "мадридського двору" досить сильно відрізняється від публічних позицій парламентсько-урядової коаліції. Саме це і є прямим поясненням, чому депутати не підтримали проект постанови про висловлення недовіри Медведькові. Тому що, на посаді Генерального прокурора краще мати Медведька, ніж абсолютно непередбачувану особу. Де гарантія, що після відставки Медведька на цю посаду не буде запропонований, наприклад, пан Васильєв чи Потебенько?

Насправді, зрозуміло, що ці прізвища названі умовно, але вони відображають рівень непередбачуваності кадрових рішень Секретаріату Президента. Якщо ж говорити серйозно, то є висока ймовірність, що Секретаріат на цій посаді хотів би бачити Ігоря Пукшина, але це б означало, що Генеральна прокуратура знову може перетворитися на інструмент вирішення політичних питань. Цього не можна допускати!

powered by lun.ua
Коментарі — 49
Unique _ 15.02.2008 17:00
IP: 91.124.57.---
Ну і далі по темі: http://www.ord-ua.com/categ_1/article_52422.html
Unique _ 15.02.2008 16:36
IP: 91.124.57.---
Весь світ взагалі і вся Україна зокрема втомилися дивуватися абсолютній неперед-бачуваності та дико-унікальній нелогічності політичних, державної ваги рішень обох Вік-торів, хоч і без Януковича. Відверто недолугі спроби якось їх публічно пояснити, ви-будувати якусь штучну логіку якоїсь політичної поведінки, чи об'єднавчої, чи економічної, чи гуманітарної, - ніяк не приховують дуже дріб'язкових чисто приватних меркантильних інтересів чи то працевлаштування власної доньки, чи то відвертого захисту тіньового сектору економіки, чи посполитого страху перед рейтингом іншого політика...
В Україні сталося для цього покоління політиків найстрашніше: юридичного права керу-вати державою тепер зовсім недостатньо. Для цього необхідне ще й моральне право. Рівно як і кваліфікаційно-інтелектуальні для цього дані та можливості.Реакція українсь-кого тврезого політикуму на таку прикру реальність цілком адекватна: Медведько хоч приблизно уявляє предмет діяльності очолюваної ним установи, чого не можна з певністю сказати про його наступника: після низки останніх екзотичних кадрових призначень, ним цілком може стати, наприклад, нікому не відомий юний проктолог із Закарпаття...
Unique _ 15.02.2008 16:34
IP: 91.124.57.---
Суть будь-якої політичної дискусії на будь-якому блозі чи форумі зводиться до усві-домлення головного завдання перших осіб держави: кваліфікаційно-інтелектуального обов'язку формувати суспільну думку і керувати державою та морального, а не тільки юридичного, на це права. Неможливо заперечити, що мету і спосіб здійснення владних повноважень Президент України Віктор Ющенко та голова Секретаріату Президента України Віктор Балога розуміють приблизно так, як це описано тут:
http://www.ord-ua.com/categ_1/article_52413.html
Бууу-га-га _ 15.02.2008 12:05
IP: 194.50.169.---
15.02.2008 11:20___ Грім

А я хочу додати до сказаного Вами, що ні про яку справедливість не може бути й мови допоки не будуть скасовані збочення стистеми пенсійного забезпечення внаслідок яких держслужбовці становлять окрему касту напівбогів, пенсії яких можуть сягати десятків тисяч гривень, в той час як для решти громадян вони рідко перевищують два прожиткові мінімуми, а часто не дотягують навіть до одного. Ось над чим треба було б працювати комітету з фінансів ВР вкупі з Мінфіном, а не гратися з вогнем, підвищуючи втричі ставки відрахувань, бо ж терпіння в людей не безмежне і на настільки брутальні спроби влади вирішувати проблеми бюджетних дірок за їхній рахунок вони можуть відреагувати адекватно.
Грім_ _ 15.02.2008 11:20
IP: 194.50.169.---
14.02.2008 21:05___ ivd
"Купляйте лісапєда"

Ну Ви можете їздити хоч на самокаті -Ваше право,а в мене троє дітей,яких на"лісапєда"не посадиш,а тому автомобіль-зовсім не розкіш. А коментувати Вашу демагогію стосовно податків та джерел наповнення ПФ то взагалі даремна втрата часу.З таким підходом у ПФ слід було б дерти внески з придбання будь-яких непродовольчих товарів,зокрема побутової техніки,бо за логікою терьохіних придбання пральних машин,мікрохвильовок чи телевізорів можуть собі дозволити лише "багатії".Я отримую"білу" зарплату, з якої до ПФ сплачуються чималі внески і не розумію чому маю башляти ще додатково півтори тисячі баксів державі при придбанні необхідного мені мінівену,при тому що від сплачених мною коштів і так добра третина йде в бюджет у вигляді пдв,акцизу та ввізного мита.Якби уряд мислив стратегічно і дійсно дбав про своїх громадян,а не загравав з пенсіонерами,він мав би,в першу чергу провести системні реформи задля детінізації економіки,яка не можлива без подолання корупції, розірвання бюрократичного зашморгу на шиї бізнесу,оптимізації податкової і дозвільної систем,створення умов для зовнішніх інвестицій і т.д. І тоді наповнення ПФ відбуватиметься не шляхом додаткового вивертання кишень працездатних громадян,а за рахунок зростання ВВП,зокрема його"світлої"частини.Але провести системні реформи значно важче,ніж просто тупо підвищувати податкові ставки.Для цього потрібен фах,порядність і відповідальність- чесноти рідко притаманні вітчизняним чиновникам
Бууу-га-га _ 15.02.2008 10:16
IP: 194.50.169.---
14.02.2008 16:34___ Грім_

Поділяю Ваше обурення. Жодна "злочинна влада" так нахабно не вивертала наші кишені, як це збирається зробити "чесний уряд"! Щодо Терьохіна, то він схоже вже давно посварився з головою (мабуть прогресуючий алкоголізм дається взнаки), а на тлі його фіскального креативу навіть одіозний Азаров-Пахло виглядає ультралібералом!
krabat _ 15.02.2008 08:24
IP: 77.121.165.---
15.02.2008 00:11___ БІЛОЦЕРКІВЕЦЬ
"... Ви недооцінюєте Леді Ю... Є в політиці, в кінці кінців, є стратегія та тактика..."

...Тільки дехто під стратегією розуміє велику брехню а під тактикою маленькі зради.
Ф-Всеволод _ 15.02.2008 08:14
IP: 91.192.136.---
Могу себе представить, какого генпрокурора хотел бы иметь Балога! Чтобы это представить тем, у кого с воображением плохо, советую прочитать, кого Балога поставил нач. СБУ в Закарпатье.
Ссылка здесь: http://www.ord-ua.com/categ_1/article_52413.html
Там, на ОРД, и продолжение, кстати, есть. И вообще материалов по Балоге и его дружках более чем достаточно.
Лично я хорошо помню 2005г., когда нардеп Оробец, ныне покойный, криком кричал в ВРУ перед инагурацией, чтобы новый президент Ющенко не назначал губернатором Закарпатья патентованного бандита и вора Балогу. Но уже тогда Ющу было нас-ть на мнение порядочных людей, бо бандиты ему ближе по мировоззрению.
Как я уже ранее говорил бандит и банкир – слова одного корня.
БІЛОЦЕРКІВЕЦЬ _ 15.02.2008 00:11
IP: 77.109.41.---
Шановне панство! Призиваю Вас до спокою. Ще не вечір. Хто сказав, що рішення комітету ВР стосовно Медведка істина в останній інстанції? Ви недооцінюєте Леді Ю. Рішення приймає парламент. Є в політиці, в кінці кінців, є стратегія та тактика. БЮТ розуміє, що усунення псевдо прокурора, тамаду завдання стратегічне. Без зняття цього апологета донів у столиці, ми приречені стояти на місці. Але маємо, ще великого факіра пана Блогу і його кіндер-сюрприза Яценюка і кашу влаштованну яйцевраженою фракцією навколо трибуни спікера. Останню ситуацію потрібно розрулити. Безумовно це тактика, але без неї немає можливості приступити до рішення стратегічних завдань. Тому нехай пан Піскун, який активно заступався за Медведька на комітеті потішиться. Як люблять говорити в Одесі: "Недолго музыка играла, не долго фрайер танцевал..." Прийде час... До речі, дивною була реакція на комітеті "вічного кандидата в прокурори" Пана Стретовича (НУНС), коли солідарність з Медведьком була майже стовідсотковою, він сказав, пардон -пошуткував,що незгодні все таки є... Це -баба Яга. Присутні, з регіонів, захіхікали. Мабуть оцінили сказану пошлятину. Бо ж в стилі пані Богословської. Не потрібно мати "семь пьядей во лбу", щоб оцінити "подібний гумор" з уст послідовного захистника прав народу. І все це про союзників? Наскілько все це щиро. Не знаю, чи може бути щирим відкрите хамство? Жалко принципових каоліціантів, та народу бо видно від прагнень "непринципових нунснутих" не уникнути Україні ШИРКИ.
Unique _ 14.02.2008 23:02
IP: 91.124.64.---
14.02.2008 16:06___ Burkun

Приєднуюся. Автору – дяка.
командор _ 14.02.2008 22:35
IP: 77.122.4.---
14.02.2008 16:06___ Burkun
Чудовий логічний виклад. Дуже переконливо.

Поддерживаю!
de_la_funk _ 14.02.2008 22:10
IP: 80.73.0.---
14.02.2008 19:10___ yury_108

Шановний Юрій!
Ви знаєте з такого роду здогадками ми зайдемо дуже далеко (а якби бабуся була дідусем, то...). Я кажу про інше – треба нести відповідальність за невиконання своїх передвиборчих обіцянок і не кивати в бік на когось. В данній ситуації все залежало від БЮТ і вони самі, фактично, відкликали подання. Я менш за все хочу, щоб Генпрокурором стала людина Балоги (чи взагалі "людина когось"), я хочу, щоб Генпрокуратурою керував справжній незаангажований юрист. Вибачьте, Медведько цьому критерію не відповідає ніяк. (скажіть, а Ви дійсно вважаєте Медведько меншим злом?)
І взагалі, а хто б голосував за Пукшина? Чи Ви вважаєте, що за нього проголосувала ПР, щоб при першому ліпшому випадку він їх знищив? Хоча, дійсно, я знаю, що Ющенко хотів зробити на нього подання, але його б "прокатили" і висунули б нормальну кандидатуру. Особисто я вважаю, що найкращою кандидатурою був би Стретович, при всіх плюсах і мінусах на сьогодні, на мій погляд, це найкраща кандидатура.
зеро _ 14.02.2008 21:32
IP: 77.109.10.---
Танцуют всє!Вибачте.Воруют все!Всіх ліберало-комуняк на палю,мінімум-люстрація з кастрацією.Націоналістів в керівництво країною!
ivd _ 14.02.2008 21:24
IP: 193.41.62.---
Как то очень резко прореагировал СП.
Я в этой связи вспоминаю яростные атаки Януковичей на Гулея (голова Ощадбанку), и это спустя пол года после того, как кабмин Януковича едва-ли не через жопу протащил того же Гулея в это кресло. Резко не мил стал? НЕ ВЕРЮ! И в "перевоспитанного" Медведьку не верю. И в конфликт Медведьки с Балогой – тоже верится вяло как-то...
А вот в умение Балогана удить рыбку на живца – ВЕРЮ!

З.Ы. А ещё верю в паранойю и "теорию заговора"...:)))))
krabat _ 14.02.2008 21:15
IP: 77.121.165.---
14.02.2008 21:05___ ivd
"...От може в НЕЇ вийде?..."

...Хіба що бичачий ціпак...тобто солітер.
ivd _ 14.02.2008 21:05
IP: 193.41.62.---
14.02.2008 16:34___ Грім_
..., але мене, як гадаю і багатьох інших громадян, які збираються придбати чи обновити авто, в даний момент більше хвилюють озвучені вашим колегою і однопартійцем Терьохіним наміри "демократичного", двічі "справедливого" і тричі "соціальноорієнтованого" уряду залізти до моєї кишені. Мова йде про заплановане у поправках до бюджету на 2008 рік збільшення відрахувань до ПФ при реєстрації авто з 3% до 9%!
Ну, це не форум, а кумедія!
Що не пост, то "ржунімагу"!
А з чиєї, пробачте, пане Грім, кишені можна взагалі фінансувати підвищення пенсій? Тіпу "спасєніє утопающіх – дєло рук саміх пєнсіонєрофффф!"?:))
Ги-ги...
Податки на авто та бензин за визначенням більш справедливі, ніж податки на хліб та молоко. Чи посперечаєтеся? Питання лише в тому, що такі податки (на авто та бензин) багаті платять значно в більшому розмірі, ніж бідні, від того і виходить, що ні в кого з можновладців рішуче підвищити їх "не виходило". Весь час яйця заважали. От може в НЕЇ вийде?:)))
Купляйте лісапеда!
ivd _ 14.02.2008 20:53
IP: 193.41.62.---
to 14.02.2008 16:30___ Vlad_iz_Kharkova

Простите, а ЧТО в этой стране хорошего сделал Президент за последние пол-года? Действия (по крайней мере – явные) ЮВТ как минимум можно оценивать по разному, деяния ж Прздидента – один большой вопрос.
Ваша весьма неразборчивая ненависть к ЮВТ вполне заслуживает термина "юлефобия". И чем Вы лучше "юлефанов"?
yury_108 _ 14.02.2008 19:10
IP: 62.80.178.---
14.02.2008 17:58___ de_la_funk
Начебто високоморальна позиція, а насправді – підло. Знімаєм Медведька, бо обіцяли, а кого поставлять, те нас не повинно цікавити. От коли обіцяли, то й треба було знімать. Чого ж не зняли?
А поставлять якогось кума Ющенка чи подільника Балоги. Звичайно, Медведько – менше зло. Він лише імітував перевірку Кабміну прокуратурою, коли Юля воювала з РУЕ. А якби генпрокурором був братан Балоги?
Alex_r _ 14.02.2008 18:52
IP: 193.93.184.---
А я думаю, что отказ от увольнения Медведько – это упреждающий удар по Балоге.
Вспомним, как несколько недель назад Балога защищал Медведько.
А сейчас, видно, нашел ему более покладистую замену.
А БЮТ узнал об этих планах и сделал контрудар (попутно завербовав самого Медведько).
Как то очень резко прореагировал СП.
Буд-ник _ 14.02.2008 18:29
IP: 193.27.0.---
НДаааааа...
І всі – вже за медведяяяяя...
-"Особисто я не бачу підстав для звільнення", – сказав Прокопчук (БЮТ).
-депутат "НУНС" В.Шемчук (реальний претендент на генпрокурора): "Медведько зумів переконати – не так багато проблем у прокуратурі".
-Депутат БЮТ А.Кожем'якін запропонував відкликати постанову, під якою зі 187 підписів – 135 належать членам БЮТ,
Лише В.Стретович/"Баба-яга проти". Читай – Луценко – НС. Єдину партію Балога хоче?
А ми, народ, хочемо верховенства Закону? Де і коли?
Игрек-минус _ 14.02.2008 18:29
IP: 194.106.218.---
Yrij (14.02.2008 18:17) "Игрек-минус...Потому что без Балоги Ющенко уже нет."

Yrij, на мой взгляд, такое объяснение этого странного тандема не очень убедительно.
Ющенко легко мог найти десяток высококлассных "кризис-менеджеров" – это не проблема.

Я внятного объяснения всему происходящему не нахожу.
Кстати, Мостовая, на мой взгляд, тоже не нашла.
Игрек-минус _ 14.02.2008 18:19
IP: 194.106.218.---
de_la_funk (14.02.2008 17:58) "Уважаемый Святослав!... я Вам скажу одну крамольную штуку – нельзя делать чистое дело грязными руками."

Уважаемый de_la_funk!

Простите меня за то, что вмешиваюсь в Вашу переписку с АВТОРОМ, но разрешите тоже высказать одну крамольную мысль, правда, не мою:

"Пути добра с путями зла
так перепутались веками,
что и чистейшие дела
творят грязнейшими руками..."
(Игорь Губерман)
Yrij _ 14.02.2008 18:17
IP: 91.90.16.---
Игрек-минус

"Я одного не понимаю – почему Балога абсолютно не боится Ющенко?"

Потому что без Балоги Ющенко уже нет.
Nevsky _ 14.02.2008 18:16
IP: 91.90.16.---
Ну надо же какие все культурные... "Уважаемый", "прекрасный доклад", "дякуемо пан Станислав"... Ваще то это депутат. Его ваще то парафинить положено.
Лизоблюды...
Игрек-минус _ 14.02.2008 18:11
IP: 194.106.218.---
Yrij (14.02.2008 17:38) Игрек-минус...Если Балога похоронит Ющенко, так ему и надо:) В смысле того, что беспринципность Балоги была ясна давно..."

Yrij, если Гарант рухнет до истечения своих полномочий, то я не берусь прогнозировать ситуацию. Думаю, что в основном именно поэтому Юлия Тимошенко не делает резких движений по отношению к Ющенко.

Что касается Балоги, то он тоже попал в довольно странную ситуацию – он не может уже соскочить с "колеи" конфликта со всей (!) политической верхушкой страны, но в тоже время продолжение такой линии поведения с большой степенью вероятности погубит и Гаранта и его.
Может наступить момент, когда вся "элита" объединится против этого странного и необъяснимого тандема – Ющенко и Балога.

В последнем номере газеты "Зеркало недели" Юлия Мостовая в своей статье привела вопрос, который несколько ошарашивает

http://www.zn.ua/1000/1550/62009/
"Я одного не понимаю – почему Балога абсолютно не боится Ющенко?"

Вот это вопрос – всем вопросам вопрос!
Уряд реформ410 Корупція1365 Aтака Путіна1244 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter