Мирослав Откович Журналіст

''Менеджери'' Кулиняка розібрали на шматки древню пам'ятку культури.

09 листопада 2012, 23:57

Лопушанський світовид – кам'яна скульптура язичницького ідола. За оцінками фахівців їй понад 1000 років.Пам'ятку архітектури знайшли у 19 ст. поблизу Рогатина і в 50-тих роках минулого століття перевезли до Львова. Зі слів директора Національного музею у Львові пам'ятку знову демонтували щоб перенести в інше місце. Тоді як працівники музею стверджують, що експонат з інвентарним номером просто порізали на шматки.

На цьому фото добре видно людину з електроінструментом:Тріщини на скульптурі, запевняє директор Ігор Кожан, з'явились ще раніше, мовляв, демонтаж тут нідочого. Яких пошкоджень зазнала пам'ятка можна побачити ось на цих фото:

Дирекція музею запевняє, що демонтаж відбувся під наглядом реставраторів. Втім, окрім лома і дрилі, на фото не видно інших реставраційних інструментів. Ігор Кожан особисто керував роботою.

На фото зправа:Нагадаю, що Ігор Кожан один з "успішних менеджерів" нинішнього міністра культури Михайла Кулиняка. У січні цього року після масового звільнення директорів музеїв міністр пояснив свою позицію так:

"Нам потрібні менеджери. Менеджери, я повторюю це слово".

Нині такий "агресивний менеджмент" може призвести до знищення музейних експонатів, без яких саме існування музеїв втратить зміст.

Формальна причина демонтажу Лопушанського світовида – це те, що 13 грудня поруч з місцем де стояла історична пам'ятка планують встановити погруддя Митрополита Андрея Шептицького. Як відомо саме Предстоятель УГКЦ заснував Національний музей у Львові на початку минулого століття. І нині, Митрополит, який з трепетом ставився до кожної пам'ятки культури, напевно б не оцінив таких "старань" і таких "дарів" від "культурних менеджерів".

powered by lun.ua
Уряд реформ366 Україна та Європа1001 Aтака Путіна1153 Корупція1227 Свобода слова561
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter