4 вересня 2013, 16:21

Громадськість Вінниччини ініціювала створення Національного історико-культурного заповідника "Батіг"

Усе своє свідоме життя я поважав і підтримував людей, які, замість того, щоб скиглити про те, що "у нас усе погано", закасують рукави і беруться до праці. Сьогодні це особливо актуально – адже з кожним днем держава (читай "влада") і країна (громадськість) існують у різних площинах. І площини ці – вже навіть не перпендикулярні, хутчій паралельні.

З приємністю погодився увійти до оргкомітету ініціативи, про яку йдеться нижче. Вважаю, що такі ідеї треба підтримувати "всім миром". Бо саме тепер, коли вчорашньо-сьогоднішні зайди та доморощені малороси прагнуть переписувати нашу історію, український народ має підносити їм величезну дулю під самий ніс. Нехай нюхають на здоров'я!

"Наприкінці липня місяця 2013 року серед учасників літературно-мистецького об'єднання "Стожари" виникла ініціатива створення Національного історико-культурного заповідника "Батіг" битви під Батогом. Ініціатива відразу отримала схвалення та підтримку творчих людей та громадськості Тростянеччини та міста Ладижин.

Вже 1 серпня був створений організаційний комітет, який буде займатися питанням створення Національного заповідника.

Перша зустріч зібрала представників громадськості, творчої інтелігенції міста Ладижин, Тростянецького району. Зокрема, в роботі установчих зборів оргкомітету взяли участь керівники та учасники літературно-мистецьких об'єднань "Стожари", "Джерело", "Оберіг", громадських організацій "Нащадки", "Ладижинської громадської ради", Тростянецького районного товариства Українського реєстрового козацтва, журналісти, краєзнавці, голови місцевих осередків партії "Свобода" (м. Ладижин та Тростянецького району).

Свою згоду взяти участь в роботі оргкомітету також надали народний депутат України 1, 3, 4, 5, 6 скликань Анатолій Матвієнко, народні депутати України Андрій Мохник, Марія Матіос та Олександр Бригинець, народний артист України, співак Анатолій Матвійчук¸ письменник, журналіст, громадський діяч і видавець Сергій Пантюк.

Всі питання по створенню Національного заповідника буде вирішувати організаційний комітет до відкриття та повної реалізації цього амбітного національного проекту.

На часі вирішення організаційних питань, формування концепції музею та цілий ряд інших задач.

В основу концепції створення Національного історико-культурного заповідника "Батіг"" буде покладено послідовність взаємоузгоджених і взаємодоповнюючих один одного заходів, підпорядкованих створенню цілісного історико-заповідного комплексу битви під Батогом.

Найближчим часом оргкомітет буде працювати над формуванням цілісної концепції майбутнього музейного комплексу. На сьогодні концепція знаходиться в стадії формування.

Разом з тим, сьогодні працює музей села Четвертинівка присвячений битві під Батогом було відкрито в 1990 році під керівництвом покійного учителя історії Котляренко Івана Петровича. Також є пам'ятка "Поле Батозької битви". Сюди входять, крім поля битви, " Кутів яр" та "Кривавий яр", по яких козацько-татарські війська атакували поляків та криниця, з якої, по переказам, козаки брали воду. Нещодавно в архіві був знайдений план розташування редутів. Ймовірно, що на території пам'ятки будуть згодом знайдені їх залишки. також є пам'ятник на честь 340-ї роковини битви, – це чотиригранний пірамідальний обеліск споруджений в 1992 році місцевими майстрами.

Також є пам'ятник на честь 300-ї роковини битви, -це чотиригранний обеліск споруджений в 1952 році місцевими майстрами.

Концепція мабутнього історико-культурного комплексу передбачає собою формування комплексу на територі п*яти адміністративно-територіальних одиниць – міста Ладижин, Гайсинського, Теплицького, Тульчинського та Тростянецького районів.

Будь-які пропозиції щодо майбутньої концепції історико-культурного заповідника вітаються та будуть враховані в загальній концепції.

Контакти організаційного комітету:

поштова адреса для листування: 24321, Вінницька обл., м. Ладижин, вул. Наконечного,160

електронна адреса: batig2013@ukr.net

сайт: http://ladyjin.vn.ua/batig/

тел. 097 – 22-950-22 або (04343) 6-20-07

скайп: garlem20101

Координатор: Андрій Скакодуб

powered by lun.ua

Жертв Голодомору сьогодні вшановують і у Вільнюсі

Зараз я знаходжуся у столиці Литви Вільнюсі. Тут хлопці з ВГО "Вся Україна" зорганізували дуже гарний захід – на одному з головних майданів – Ратушному – вибудували "Українське містечко"...

Пришліть, будь ласка, новий пароль доступу!

Редагувати попередні дописи можу, а нових додавати не можу! Може хтось пояснить – у чому справа? Може, хтось допоможе?...

Віктор Баранов: "Фарисейству немає кінця, або Чергова "правда" від Яворівського"

ВІд автора блогу. Про все це я вже тут писав, і не раз. Але коротко. У статті В.Баранова всі "яворівські" оборудки й оборудочки висвітлюються значно детальніше...

6 листопада – день відновлення московської окупації Києва

Завтра – вихідний день. І не просто вихідний – його доведеться відпрацьовувати в суботу. Бо нашим владним совкам "нє ймьотца" – ніби й до Европи сунуться, а ніяк від московської пропаганди відлипнути не можуть...

Знайти письменників

Щиро переконаний, що геніїв українського слова варто розшукувати ще серед вихованців дитсадків. Для цього має існувати спеціальна програма. Але й те, що вже другий рік поспіль робить Інститут філології КНУ ім...

Спілка письменників підтримала "Безкоштовні курси української мови". Підписано відповідний меморандум

Учора в Будинку письменників НСПУ, що на вул. Банковій,2 у Києві відбулося перше заняття охочих вивчати українську мову – після підписання відповідного Меморандуму між Національною спілкою письменників України та Всеукраїнським комітетом захисту української мови...