3 лютого 2012, 10:57

Де ''українська рука'' в російській революції?

Завтра в Москві відбудеться чергова акція протесту. Російська революція готується по правильним технологічним схемам. Так, замість "стоячих" мітингів на Болотній та на Сахарова тепер планується хода – люди і зігріються, і відчують драйв динамічних вчинків. Чотири колони будуть представляти весь спектр вуличної опозиції – від ультралівих до націоналістів та лібералів.

В той же час Україна останнім часом має чергові проблеми із ціною на російський газ. Офіційними та традиційними шляхами досягти домовленостей не вдалося, Газпром просить забагато в обмін на цінові поступки. Чи не пора застосувати недзеркальні методи? Адже маємо на те і мотив, і спроможність. І останній місяць перед російськими виборами можна було би побачити і такі новини:

4 лютого 2012. На чолі колони ліберальних опозиціонерів поряд із Ксенією Собчак був помічений лідер української ліберальної опозиції. У своєму виступі на мітингу він пообіцяв відкрити другий фронт боротьби з тандемом та в майбутньому створення ліберальної імперії з Новою Росією на паритетних засадах.

7 лютого. ЦВК Російської Федерації все ще не дало відповідь на звернення українського відомства із проханням акредитувати 3 тисячі міжнародних спостерігачів від України на вибори Президента РФ. Серед спостерігачів переважають активісти патріотичних організацій. Своїм головним завданням вони проголосили захист політичних прав етнічних українців у місцях їх компактного проживання, в першу чергу в нафтогазоносних регіонах та на Кубані. Спостерігачі мають багатий досвід організації акцій прямої дії в Україні.

10 лютого. Міністр енергетики тіньового уряду України зустрівся із М.Касьяновим та економістами – представниками російської опозиції. Переговори завершилися підписанням протоколу намірів щодо роботи після зміни влади в РФ. Джерела стверджують, що в додатку до протоколу виписано взаємовигідні схеми співпраці в галузі постачання енергоносіїв. За неперевіреною інформацією з "Нафтгазу України", цей документ ретельно вивчається і офіційними переговірниками з газового питання.

11 лютого. Українські супутникові телеканали започаткували спеціальні телешоу щодо політичної ситуації в Росії. Серед гостей – українські та російські політики, включаючи тих, хто не має доступу до російських ЗМІ. Україна в черговий раз продемонструвала високий рівень розвитку свободи слова та політичного плюралізму.

17 лютого. Речник Газпрому заявив, що російська сторона не виключає перегляду своїх вимог і створення газотранспортного консорціуму з рівною участю європейських компаній, не афілійованих із Газпромом.

22 лютого. Українська рок-група презентувала нову пісню, присвячену борцям за свободу у братній Росії. Україномовні куплети чергуються із російськомовними. Пісня стала хітом YouTube, її записи транслюються на всіх акціях протесту, група готує гастрольний тур по містам Росії.

...

5 березня. На Червону площу зібралися 300 тисяч демонстрантів. Вони вимагають перегляду попередніх результатів виборів та проведення другого туру.

6 березня. Демонстранти вимагають уже повного скасування результатів виборів через численні порушення, і проведення нових виборів, із допуском до реєстрації нових кандидатів. Найбільш радикальні виступаючі вимагають недопуску ВВП до участі в нових виборах. Офіційний Кремль заперечує будь-які фальсифікації та оголосив повну бойову готовність у Таманській та Кантемирівській дивізіях.

7 березня. Голова Верховної Ради України запропонував своє посередництво у вирішенні політичного протистояння в Росії. "Я в своєму політичному житті ще й не такі кросворди вирішував" – заявив він, тримаючи в руках знамениту каску з написом.

...

15 червня. Газпром запропонував додаткову знижку до діючого контракту на постачання газу, якщо Україна нарешті відпустить Чорноморський Флот із бази у Севастополі.

15 липня. Напередодні старту виборів у Румунії українська влада за неофіційними каналами отримала звернення із пропозицією вирішити всі спірні питання полюбовно – аби лиш українські креативники не поцікавилися перебігом кампанії в сусідній державі...

...

А якщо серйозно – то не лише наддержава, але і регіональні лідери використовують "м'які" методи дипломатії, створюють міжнародні інститути і громадські організації, активно працюють на території своїх стратегічних партнерів. Це недорого (порівняно із можливими надбаннями), і що важливо – офіційна влада завжди може відмовитися від заяв і дій таких організацій. Але в той же час вони роблять важливі і ефективні кампанії в національних інтересах своїх країн. Мудрий правитель 70% уваги в двосторонніх контактах приділяє спілкуванню із офіційною владою, а 30% – із опозицією, адже хто знає як карта ляже?

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Гарантії безпеки для України – НАТО, ЄС, двосторонні та регіональні союзи

Україна потребує військової допомоги та гарантій безпеки з боку країн-союзників для стримування Російської Федерації в цій війні на після її закінчення...

Чи вдасться повернути біженців до України і розвинути зв'язки з "новою діаспорою"?

Питання біженців з України у країнах Заходу залишається актуальним від початку повномасштабного вторгнення РФ 2022 року. Масштабне переселення з території України мільйонів людей створює стратегічні проблеми соціального, економічного, демографічного характеру для майбутнього нашої держави, що обумовлює формування політичного дискурсу повернення Українців на батьківщину, який зараз стає все більш популярним...

Гарантії безпеки та країна-фортеця

Навколо Києва посилено будуються фортифікації, це візуально помітно при подорожах особливо у північному напрямку. Робота проводиться масштабна і капітальна, з використанням важкої будівельної техніки, великої кількості бетону та металу...

Безпека, євроінтеграція і відновлення – виклики для аналітичних центрів

Українська держава перебуває на етапі масштабних трансформацій. Повномасштабна війна змінила пріоритети суспільства, висунула нові вимоги до економіки та до державного управління...

Мир в Україні стане основою для післявоєнної архітектури безпеки в регіоні.

Посол Великобританії в НАТО Девід Куоррі заявив, що Україні не варто сподіватися на суттєвий прогрес у питанні членства на саміті НАТО у Вашингтоні...

Оборонні закупівлі мають стати прозорими і ефективними

Під час війни ставлення суспільства до можливої корупції ще більш жорстке, особливо прискіплива увага – до закупівель у сфері оборони. Скандальні журналістські розслідування привели до значного резонансу, кримінальних проваджень та кадрових рішень...