Де ''українська рука'' в російській революції?
Завтра в Москві відбудеться чергова акція протесту. Російська революція готується по правильним технологічним схемам. Так, замість "стоячих" мітингів на Болотній та на Сахарова тепер планується хода – люди і зігріються, і відчують драйв динамічних вчинків. Чотири колони будуть представляти весь спектр вуличної опозиції – від ультралівих до націоналістів та лібералів.
В той же час Україна останнім часом має чергові проблеми із ціною на російський газ. Офіційними та традиційними шляхами досягти домовленостей не вдалося, Газпром просить забагато в обмін на цінові поступки. Чи не пора застосувати недзеркальні методи? Адже маємо на те і мотив, і спроможність. І останній місяць перед російськими виборами можна було би побачити і такі новини:
4 лютого 2012. На чолі колони ліберальних опозиціонерів поряд із Ксенією Собчак був помічений лідер української ліберальної опозиції. У своєму виступі на мітингу він пообіцяв відкрити другий фронт боротьби з тандемом та в майбутньому створення ліберальної імперії з Новою Росією на паритетних засадах.
7 лютого. ЦВК Російської Федерації все ще не дало відповідь на звернення українського відомства із проханням акредитувати 3 тисячі міжнародних спостерігачів від України на вибори Президента РФ. Серед спостерігачів переважають активісти патріотичних організацій. Своїм головним завданням вони проголосили захист політичних прав етнічних українців у місцях їх компактного проживання, в першу чергу в нафтогазоносних регіонах та на Кубані. Спостерігачі мають багатий досвід організації акцій прямої дії в Україні.
10 лютого. Міністр енергетики тіньового уряду України зустрівся із М.Касьяновим та економістами – представниками російської опозиції. Переговори завершилися підписанням протоколу намірів щодо роботи після зміни влади в РФ. Джерела стверджують, що в додатку до протоколу виписано взаємовигідні схеми співпраці в галузі постачання енергоносіїв. За неперевіреною інформацією з "Нафтгазу України", цей документ ретельно вивчається і офіційними переговірниками з газового питання.
11 лютого. Українські супутникові телеканали започаткували спеціальні телешоу щодо політичної ситуації в Росії. Серед гостей – українські та російські політики, включаючи тих, хто не має доступу до російських ЗМІ. Україна в черговий раз продемонструвала високий рівень розвитку свободи слова та політичного плюралізму.
17 лютого. Речник Газпрому заявив, що російська сторона не виключає перегляду своїх вимог і створення газотранспортного консорціуму з рівною участю європейських компаній, не афілійованих із Газпромом.
22 лютого. Українська рок-група презентувала нову пісню, присвячену борцям за свободу у братній Росії. Україномовні куплети чергуються із російськомовними. Пісня стала хітом YouTube, її записи транслюються на всіх акціях протесту, група готує гастрольний тур по містам Росії.
...
5 березня. На Червону площу зібралися 300 тисяч демонстрантів. Вони вимагають перегляду попередніх результатів виборів та проведення другого туру.
6 березня. Демонстранти вимагають уже повного скасування результатів виборів через численні порушення, і проведення нових виборів, із допуском до реєстрації нових кандидатів. Найбільш радикальні виступаючі вимагають недопуску ВВП до участі в нових виборах. Офіційний Кремль заперечує будь-які фальсифікації та оголосив повну бойову готовність у Таманській та Кантемирівській дивізіях.
7 березня. Голова Верховної Ради України запропонував своє посередництво у вирішенні політичного протистояння в Росії. "Я в своєму політичному житті ще й не такі кросворди вирішував" – заявив він, тримаючи в руках знамениту каску з написом.
...
15 червня. Газпром запропонував додаткову знижку до діючого контракту на постачання газу, якщо Україна нарешті відпустить Чорноморський Флот із бази у Севастополі.
15 липня. Напередодні старту виборів у Румунії українська влада за неофіційними каналами отримала звернення із пропозицією вирішити всі спірні питання полюбовно – аби лиш українські креативники не поцікавилися перебігом кампанії в сусідній державі...
...
А якщо серйозно – то не лише наддержава, але і регіональні лідери використовують "м'які" методи дипломатії, створюють міжнародні інститути і громадські організації, активно працюють на території своїх стратегічних партнерів. Це недорого (порівняно із можливими надбаннями), і що важливо – офіційна влада завжди може відмовитися від заяв і дій таких організацій. Але в той же час вони роблять важливі і ефективні кампанії в національних інтересах своїх країн. Мудрий правитель 70% уваги в двосторонніх контактах приділяє спілкуванню із офіційною владою, а 30% – із опозицією, адже хто знає як карта ляже?
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.