16 серпня 2012, 13:54

Формуємо правдиві гасла для виборчої кампанії

Партії розчарували. З'їзди проведені красиві і різні, було що обговорити: про зіркові трансфери, кукурудзу, ображених невключених та дивних новонавернутих. Проте змістовна частина розчарувала. Навіть фахівці не можуть назвати 5 відмінностей між потенційною політикою основних партій. Ну ладно виборчі програми розписані нудно і бюрократично і їх ніхто не читатиме. Проте навіть у виступах лідерів, слоганах на бордах і роликах першої хвилі – зміст відсутній. Кампанію спланували маркетологи а не політики. Продається емоційна форма, а не реальний зміст. "Купіть НАШУ зубну пасту – і ви станете багатим і щасливим, не рівня жалюгідним покупцям ЗВИЧАЙНОЇ пасти". "Проголосуйте за нашу партію – і ви попадете під золотий дощ".

Нам легше зрозуміти основні питання грецьких виборів, аніж своїх власних. "Нова демократія" візьме кредити Євросоюзу і продовжить бюджетну економію, а СІРІЗА вийде з зони євро, але триматиме соціальні виплати. Зрозумілими були дебати у Франції щодо основних питань соціальної політики та відносин з тим же ЄС. Після стількох років електоральної демократії може пора вже і нашим політикам сприймати виборців не як біомасу а як активних партнерів у державній політиці?

Реально якіснішими є програми і гасла КПУ і "Свободи" – все таки ідеологічні партії, проте при всій повазі і скепсисі не вони формуватимуть порядок денний у наступному парламенті.

Партія влади пишається, що посадила Тимошенко і половину її уряду. Об'єднана опозиція вимагає випустити цих осіб і в разі перемоги посадити Януковича і весь його уряд. Значить, в питаннях правосуддя наші основні партії не мають розходжень. Так само можна очікувати створення широкої коаліції з економічних питань. Таке об'єднання носитиме грецьке ім'я Попандопуло, бо цитати з економічних обіцянок в партійних програмах відрізнити неможливо, загальний лейтмотив – "беріть гроші, ми вам ще намалюємо". Дебати в парламенті мабуть будуть проходити виключно з питань мови.

На жаль, фактично провалилися ідеї опозиційних та тіньових урядів. Яка би партія не перебувала в опозиції, ми не побачили, як щочетверга збирається тіньовий кабінет, бере порядок денний і рішення вчорашнього урядового засідання, і пропонує ефективніші варіанти вирішення нагальних проблем. В такому разі тіньові міністри стали би головними ньюсмейкерами і попали би в прохідні частини партійних списків. По ходу підходами до формування списків нас також прогнозовано розчарували.

Забуто і "Український прорив", і розумні напрацювання МакКензі, і білі книги реформ. Хоча в усіх цих документах є реальні сценарії вирішення конкретних проблем.

Все-таки виборча кампанія – час для суспільної дискусії з приводу живих нагальних проблем. І якщо політики уникають таких тем, то може хоча би блогосфера підніме болючі питання і обговорить як краще їх вирішити, в тому числі силами наступного парламенту? Пропоную для затравки пару різнопланових питань, на які хотілося би почути однозначну відповідь основних партій.

Що будемо робити з піратами? Не сомалійськими, а нашими. Ми всі качаємо піратський контент, і платити за це не збираємося. Вітчизняні правовласники – це наші, і їх треба захищати. А от в протистоянні наших юзерів із Голівудом і Майкрософтом – наші шановні політики на чиїй стороні? Чи будуть періодично показово наїжджати на когось із файлообмінників – щоб відзвітуватися одній стороні і отримати звинувачення у вибірковості від іншої? Чи пора створювати піратську партію – в кращих європейських традиціях?

Що будемо робити з вітчизняним газом? А ми не хочемо його віддати чисто нашим теплокомуненерго по ціні собівартість плюс норма прибутку? Чи в одній партії у нас сидять власники свердловин, а в іншій – промислові споживачі, і нормальним українцям немає місця в цій схемі?

Галузевих експертів запрошую виокремити конкретні питання із блоків соціального забезпечення, оподаткування – і розпочати дискусію в суспільстві: яких рішень ми чекаємо від нового парламенту.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Гарантії безпеки для України – НАТО, ЄС, двосторонні та регіональні союзи

Україна потребує військової допомоги та гарантій безпеки з боку країн-союзників для стримування Російської Федерації в цій війні на після її закінчення...

Чи вдасться повернути біженців до України і розвинути зв'язки з "новою діаспорою"?

Питання біженців з України у країнах Заходу залишається актуальним від початку повномасштабного вторгнення РФ 2022 року. Масштабне переселення з території України мільйонів людей створює стратегічні проблеми соціального, економічного, демографічного характеру для майбутнього нашої держави, що обумовлює формування політичного дискурсу повернення Українців на батьківщину, який зараз стає все більш популярним...

Гарантії безпеки та країна-фортеця

Навколо Києва посилено будуються фортифікації, це візуально помітно при подорожах особливо у північному напрямку. Робота проводиться масштабна і капітальна, з використанням важкої будівельної техніки, великої кількості бетону та металу...

Безпека, євроінтеграція і відновлення – виклики для аналітичних центрів

Українська держава перебуває на етапі масштабних трансформацій. Повномасштабна війна змінила пріоритети суспільства, висунула нові вимоги до економіки та до державного управління...

Мир в Україні стане основою для післявоєнної архітектури безпеки в регіоні.

Посол Великобританії в НАТО Девід Куоррі заявив, що Україні не варто сподіватися на суттєвий прогрес у питанні членства на саміті НАТО у Вашингтоні...

Оборонні закупівлі мають стати прозорими і ефективними

Під час війни ставлення суспільства до можливої корупції ще більш жорстке, особливо прискіплива увага – до закупівель у сфері оборони. Скандальні журналістські розслідування привели до значного резонансу, кримінальних проваджень та кадрових рішень...