Резолюція Сенату як криве дзеркало української революції
Ці вибори можна вважати такими, що закінчилися. У класичному протистоянні зла і бабла – останнє класично перемогло. Лідери ООО ОО погодилися на почесне друге місце, злякавшись загроз попасти на ганебне третє. Вони ж урочисто відмовилися від організації революції в обмін на отримання цікавих ресурсних комітетів у майбутній Раді. Дебати влади і типу опозиції, які ми змушені будемо дивитися наступний місяць – шоу для "котят", постановки в стилі спору "Ляшко-Бузина".
Справжні дебати і праймеріз проходять традиційно під килимом. Олігархи забули про футбольний чемпіонат і тепер змагаються, хто в які списки більше запхав своїх людей, і хто в яких округах переможе – незалежно від кольорів на офіційних прапорах. Той хто збере більше фішок в такому казіно – винесе більше крісел на виході. Власне саме це питання є дійсно цікавим на виборах, і воно не буде вирішене 28 жовтня, все лише розпочнеться. Ще побачимо, як одному з кандидатів у спікери не вистачить 2 голосів для перемоги, ще в жертву політичним амбіціям принесуть економічні показники та курс нацвалюти, і наступні раунди поствиборчих розборок будуть проявами реальної, а не бутафорської політики.
А Сенат США нагадав нам про інше реальне питання цих виборів – зовнішню їх легітимізацію. Насправді питання тут стоїть не у візах – власникам дипломатичних і панамських паспортів візи не потрібні. Легітимізація виборів напряму впливає на легітимність наступного парламенту – в першу чергу у відносинах із зовнішнім світом, участі у міжпарламентських асамблеях міждержавних об'єднань, і головне – у визнанні рішень цього парламенту основними геополітичними гравцями.
Суботній меседж з-за океану показав, що наступний парламент цілком можливо "підвісять" звинуваченнями у сумнівності його обрання. І як тільки Рада почне розглядати питання приватизації газотранспортної системи в інтересах "неприродного" консорціуму – інші претенденти нагадають про те, що рішення обраного із сумнівами парламенту – так само не зовсім законні. Та ж мелодія включиться, якщо раптом 300 кнопок підтримають ідею обрання Президента в парламенті – знову в політичних заявах із світових столиць будуть згадані делегітимізовані вибори.
Прикро лише, що ігри в делегітимізацію мало пов'язані з реальною ситуацією на виборах. А найсильніші гравці української політичної ліги загралися в боротьбу за крісла під килимом, програючи на великій шахівниці.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.