24 вересня 2014, 17:18

Не можете дати зброю – спишіть борги!

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк відбув на Генеральну асамблею ООН економ-класом.

Це головна новина уряду на сьогодні. Похвально, що Арсеній Петрович хоче і вміє економити. Саме так і має поводитися прем'єр-міністр держави, яка по вуха у боргах і вимушена просити про позички ще і ще.

Між тим, економії на перельотах далеко не достатньо для того аби врятувати українську економіку. Прем'єр-міністр нам потрібен для іншого.

Якщо діяльність уряду не спрямована на покращення соціально-економічного становища простих українців, то їм такий уряд скоро стане не потрібним. А якщо так, то чому б українському бюджетові не зекономити не лише на перельотах прем'єр-міністра, але й, наприклад, на самій посаді?

Яценюк виступить на пленарному засіданні 69-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку. Не сумніваюся, що він гідно представить Україну на цьому міжнародному зібранні. Але сьогодні для нас цього вже мало. Мала для воюючої з переважаючими силами агресора Україні отримати аплодисменти аудиторії, хоч би й на рівні ООН.

Якщо Президент Порошенко нещодавно просив на Заході зброю для миру (і корона з нього не спала), то прем'єру Яценюку треба просити гроші. Тим більше, літаючи економ-класом. Не в ООН, звісно, але з використанням і цього майданчика також.

Маємо стрімке падіння ВВП. Навіть за словами міністра фінансів Олександра Шлапака у цьому році воно може скласти 7%. Інфляція з початку року – вже майже 13%. Курс гривні на міжбанку пробивається до позначки 15 грн. за долар. Звісно, що головна причина – спад виробництва, анексія Криму і війна на Донбасі.

За що ми платимо? За вихід з російської зони впливу. Кремль мститься нам за нашу незалежність та непокірність. За революцію і асоціацію з ЄС. Зрештою, за нашу внутрішню свободу. За перехід із пострадянської ери існування – у сучасну євроінтеграційну.

Перша хвиля розпаду радянської системи відбулася ще наприкінці 80-х років минулого століття. Сусідня Польща (тоді – Польська Народна Республіка) мала $42,3 млрд зовнішнього боргу. За цінами 2011 року це вже $77,4 млрд. У 1991 й 1994 роках паризький і лондонський клуби кредиторів пробачили полякам $16 млрд, тобто більше ніж третину. Сьогодні Польща вже твердо стала на ноги і є невід'ємною частиною як ЄС так і НАТО.

За втечу з радянського табору поляки заплатили велику ціну. Але, на відміну від нас, вони не воювали. Україна платить за це кров'ю своїх найкращих синів. І ми не менше за Польщу 90-х потребуємо зовнішньої економічної допомоги. І як воююча країна, цілком можемо наполягати на списанні хоча б частини нашого зовнішнього боргу. І Захід сам має бути у цьому зацікавленим. Бо ми – форпост на шляху подальшої російської агресії.

Не можете дати зброю – спишіть борги!

Про це мав би говорити з трибуни ООН прем'єр-міністр воюючої країни. Але допоки в самій Україні ще не зрозуміло хто кого переможе – уряд корупцію, чи навпаки – ми не побачимо серйозних вимог зі сторони української влади. І тому ми будемо піднімати питання списання боргів, коли після виборів створимо проєвропейську реформаторську велику коаліцію, і подібні питання поставимо в пріоритети національної політики. До речі, до виборчої програмі Радикальної партії включено відповідний пункт: "Будемо вимагати списання 75 % зовнішніх міжнародних кредитів"

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Гарантії безпеки для України – НАТО, ЄС, двосторонні та регіональні союзи

Україна потребує військової допомоги та гарантій безпеки з боку країн-союзників для стримування Російської Федерації в цій війні на після її закінчення...

Чи вдасться повернути біженців до України і розвинути зв'язки з "новою діаспорою"?

Питання біженців з України у країнах Заходу залишається актуальним від початку повномасштабного вторгнення РФ 2022 року. Масштабне переселення з території України мільйонів людей створює стратегічні проблеми соціального, економічного, демографічного характеру для майбутнього нашої держави, що обумовлює формування політичного дискурсу повернення Українців на батьківщину, який зараз стає все більш популярним...

Гарантії безпеки та країна-фортеця

Навколо Києва посилено будуються фортифікації, це візуально помітно при подорожах особливо у північному напрямку. Робота проводиться масштабна і капітальна, з використанням важкої будівельної техніки, великої кількості бетону та металу...

Безпека, євроінтеграція і відновлення – виклики для аналітичних центрів

Українська держава перебуває на етапі масштабних трансформацій. Повномасштабна війна змінила пріоритети суспільства, висунула нові вимоги до економіки та до державного управління...

Мир в Україні стане основою для післявоєнної архітектури безпеки в регіоні.

Посол Великобританії в НАТО Девід Куоррі заявив, що Україні не варто сподіватися на суттєвий прогрес у питанні членства на саміті НАТО у Вашингтоні...

Оборонні закупівлі мають стати прозорими і ефективними

Під час війни ставлення суспільства до можливої корупції ще більш жорстке, особливо прискіплива увага – до закупівель у сфері оборони. Скандальні журналістські розслідування привели до значного резонансу, кримінальних проваджень та кадрових рішень...