Завдання на вибори – зміна правил гри, а не персоналій.
Пересування наших високопосадовців кортежами – лише один з проявів проблеми, яка описується Індексом Дистанції Влади (Power Distance Index). Індекс описує ступінь ієрархії суспільства і сприйняття цієї ієрархії самими громадянами. На жаль, значення даного індексу для України, за даними Інституту Хофстеде, становить 92 (для розвинутих європейських демократій індекс становить в районі 15-30, ми ж на рівні Філіппін та Гватемали).
Для країн з високим значенням ІДВ характерна олігархія, тобто влада і багатство завжди нерозривно пов'язані. Середній клас в таких країнах слабо розвинутий. Приналежність до влади надає як зовнішні привілеї (кортеж, спецобслуговування, чартери, надмірна охорона), так і перебування поза законом – можливості уникати покарання за корупцію та обходити будь-які правові норми. Влада базується на персональних зв'язках, клановості та готовності застосувати силу для отримання і утримання влади. Політичні партії не мають ідеології і опираються на харизму лідера, фінанси олігархів та маніпуляції громадською думкою. Зміна влади відбувається шляхом переворотів, які змінюють персоналії і клани, але досить рідко змінюють правила гри.
Відповідно, у країнах з низьким ІДВ є реальне верховенство права, працюють соціальні ліфти, еліти оновлюються меритократично, на виборах обирають політичну ідеологію, а за погане врядування партії розплачуються електоральними програшами.
В країнах з високим ІДВ керівники їздять в метро чи харчуються в загальних залах лише для телесюжету, в країнах же з низьким ІДВ – це встановлена практика, і там дійсно міністр живе в звичайній квартирі і їздить на роботу велосипедом. Робота в уряді – така ж робота, як будь-яка інша, а не квиток до мільйонерства та недоторканості.
Перейменування вулиць та заперечення 8-ого березня – це спроби зміною форми приховати збереження змісту. Це карго-культ, який так само притаманний країнам з високим Індексом Дистанції Влади. Змінювати потрібно ставлення до влади, а не вивіски на будинках.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.