25 червня 2019, 12:11

Лише ЦВК може захистити вибори від атаки клонів

На цих виборах кількість клонів-кандидатів побила всі попередні рекорди. Опоненти відомих кандидатів за відсутності позитивних пропозицій розраховують на дрібний шрифт в бюлетенях та помилки виборців при голосуванні.

Минулий досвід показував, що клон забирав у основного кандидата 1-2 відсотки голосів. Але, на деяких виборах цього вистачало для того, щоб змінити результат виборів.

ЦВК вже зареєструвала до десятка кандидатів з прізвищем Зеленський. Реєстрація ще не закінчилася, тому можна очікувати збільшення їх популяції. Проти лідерів рейтингів в усіх регіонах України реєструють однофамільців. Частина з них змінювала прізвища в останні місяці, інші – знайдені в базах даних власники щасливих лотерейних квиточків. В Черкаській області 4 кандидати з прізвищем Голуб. У Лисичанську 4 кандидати з прізвищем Рибалка, однин з них – повний тезка Рибалки Сергія Вікторовича, і два Зеленських для повного щастя. Міський голова Ужгорода балотується за партійним списком, проте на окрузі в Ужгороді вже зареєстровано два Андріїва та один Андрєєв. Балотуються двійники Брензовича, Фурсіна; у 133-му окрузі троє Баранських, два Дмитра Танцюри та два Гонтарука. У 94-ому окрузі троє Кононенків можуть влаштовувати групові дебати з трьома Дубинськими. У 146-му Генадій Миколайович Музика змагається не лише з Генадієм Михайловичем Музикою, але і з двома Оксанами Піддубними.

По всій країні масово зявилися приватні підприємтсва та громадські організації "Слуга народу", працівники яких колонами вирушилли реєструватися депутатами.

Верховна Рада не встигає внести зміни в законодавство, бо робота парламенту звязана поправками до Виборчого Кодексу, які, чесно кажучи, мають слабку перспективу на ухвалення.

Єдиний вихід виправити ситуацію – рішення ЦВК. Закон в частині опису форми виборчого бюлетеня не говорить про нумерацію кандидатів, проте прямо це не забороняє.

Рішення може бути прийняте в інтересах виборців, тому матиме суспільну підтримку. Рішення Конституційного Суду відкрило дорогу для прийняття політико-правових рішень, спрямованих на задоволення суспільних потреб.

Звичайно, прийняття рішення про нумерацію кандидатів у бюлетені закриє цілу галузь чорних технологій. Проте, самі клони, як правило, отримують гонорари авансом. Тому мирне населення не постраждає. А технологію як таку потрібно прибити раз і назавжди.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Гарантії безпеки для України – НАТО, ЄС, двосторонні та регіональні союзи

Україна потребує військової допомоги та гарантій безпеки з боку країн-союзників для стримування Російської Федерації в цій війні на після її закінчення...

Чи вдасться повернути біженців до України і розвинути зв'язки з "новою діаспорою"?

Питання біженців з України у країнах Заходу залишається актуальним від початку повномасштабного вторгнення РФ 2022 року. Масштабне переселення з території України мільйонів людей створює стратегічні проблеми соціального, економічного, демографічного характеру для майбутнього нашої держави, що обумовлює формування політичного дискурсу повернення Українців на батьківщину, який зараз стає все більш популярним...

Гарантії безпеки та країна-фортеця

Навколо Києва посилено будуються фортифікації, це візуально помітно при подорожах особливо у північному напрямку. Робота проводиться масштабна і капітальна, з використанням важкої будівельної техніки, великої кількості бетону та металу...

Безпека, євроінтеграція і відновлення – виклики для аналітичних центрів

Українська держава перебуває на етапі масштабних трансформацій. Повномасштабна війна змінила пріоритети суспільства, висунула нові вимоги до економіки та до державного управління...

Мир в Україні стане основою для післявоєнної архітектури безпеки в регіоні.

Посол Великобританії в НАТО Девід Куоррі заявив, що Україні не варто сподіватися на суттєвий прогрес у питанні членства на саміті НАТО у Вашингтоні...

Оборонні закупівлі мають стати прозорими і ефективними

Під час війни ставлення суспільства до можливої корупції ще більш жорстке, особливо прискіплива увага – до закупівель у сфері оборони. Скандальні журналістські розслідування привели до значного резонансу, кримінальних проваджень та кадрових рішень...