21 січня 2008, 23:12

Володимир Литвин: академік і сканер

До річниці Акта Злуки відомий український історик, віце-президент НАНУ та взагалі непересічна особа Володимир Литвин опублікував черговий опус – "Незасвоєні уроки історії". 2002 року Литвин опублікував під своїм іменем статтю Томаса Карозерса, після чого змушений був давати публічні роз'яснення. Чи спостерігався відтоді поступ у здатності Володимира Михайловича засвоювати уроки історії власної?

Переказати своїми словами менторський пафос "Незасвоєних уроків історії" не зможу, а сильно скорочувати – не ризикну. Тому перепрошую за довгу цитату Володимира Михайловича та автора тексту, в якій доступно викладена концепція "справжніх українських політиків-державників":

"Чесність, добропорядність, доброзичливість, терпимість, виваженість, солідність, гідність – характерні риси перших справжніх українських політиків-державників. Однак тоді ж виявилися і вузький егоїзм, владолюбство, корисливість, підозрілість, підступність, зрадництво, запроданство політиканів. Перші відкривали Україні широку перспективу. Другі – більше шкодили національній справі.

Що не приклад – то кричуща аналогія з нашим сьогоденням, а отже – свідчення незасвоєних і нематеріалізованих сучасниками уроків вітчизняної історії.

Разом із тим слід пам'ятати, що ми живемо у ХХІ столітті, з його викликами й за його законами. Мислити ж логікою виключно вчорашньої доби – означає заганяти себе на узбіччя цивілізаційного поступу."


Чи спостерігався поступ у здатності Володимира Михайловича засвоювати уроки історії після привласнення в 2002 році статті Томаса Карозерса?

Вгадайте з трьох разів!

Розгорнуту відповідь дають Олексій Толочко та Наталя Яковенко. Наведу тут лише приклад долучення віце-президента НАНУ до мейнстріму цивілізаційного поступу шляхом використання при "написанні" тритомної "Історії України" (видавництво "Альтернативи", 2003-2005) досягнень сучасної техніки:

... несумлінний сканер винен, що замість "ліньяжів" стоїть лініджів [сторінка 30], замість "Приуральського реґіону" – Приурмійського [48], замість Ромейської імперії – Роменська [102], замість "номінування" на сенаторські пости – домінування [344], замість "Чаплич-Шпановський" – Чаплин-Шпановський [354], замість школи "в Панівцях" – школа в Манівцях [354], замість Яна Бадовського – Ян Садовський [389], замість Дем'яна Гулевича – Д. Гуревич [410] тощо.

Не тямить сканер і в географії: давньоруське місто Полкстінь перетворилося на Поліксен [112], Лутава стала Лукавою [147], укріплення на Трубежі – укріпленнями на Рубежі [182], а Жемайтія впевнено перейменувала себе на Жамайтію [278, 284, 285].

Урешті, сканер не вшанував навіть поважних сенаторів і церковних ієрархів: троцькі (тракайські) воєводи перемістилися з Литви в побожніший простір, ставши троїцькими [278, 285], Йосиф Рутський постав як Й. Рутковський [411], Ісайя Копинський – як Косинський [411], Іпатій Потій, замість написати трактат "Герезія", написав догматичний твір "Терезія" [374], а київська "Тератургема" змінила назву на Туратургему [432].

Здається, Толочко з Яковенко позбавляють "академіка" будь-яких шансів потрапити в категорію "справжніх політків-державників": "Найпікантнішою подробицею – пристебніть ремені – є те, що Володимир Михайлович є патентованим спеціялістом з авторського права і йому, серед інших, належить книжка зі знущальною назвою: "Охорона інтелектуальної власности в Україні" (Київ: Форум, 2002, 320 с.)."

Але чи спроможні виборці змусити академіка-сканера засвоїти урок?

І чи спроможні вчені Національної академії наук України змусити плагіатора-рецидивіста засвоїти урок?

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

щодо євроінтеграції

Гостинна республіка 1. Вітає відмову міста Рава-Руська підкорятись антиукраїнському рішенню уряду щодо євроінтеграції; 2. Пітримує заклик мера Рави-Руської дослухатись до тих простих громадян, які готові асоціюватись з ЄС, а не з режимом Януковича; 3...

Вплив Брюсселя та Москви на українську внутрішню політику

Міжнародна конференція організована Центром Регіональних досліджень Вільного університету Берліна, Національним університетом "Києво-Могилянська Академія" (НаУКМА), Інститутом міжнародних відносин Київського Національного університету ім...

знов щодо ТВі

Гостинна республіка засуджує застосування насилля у вирішенні конфлікту навколо телеканалу ТВі; вітає рішення скласти повноваження, ухвалене частиною колективу ТВі, яка відмовилась визнавати директором людину, яку вона не вважає леґітимним керівником; здивована, що ці журналісти впродовж двох років узурпації не змогли визнати нелеґітимність Януковича як керівника країни, продовжували називати його президентом, відтворювали узурпацію влади, вводили в оману аудиторію та підважували репутацію телеканалу ТВі як каналу чесних новин; сподівається на відновлення репутації ТВі як простору свободи...

про ТВі

Гостинна республіка нагадує власникам та інвесторам ТВі, що можливе звільнення Юлії Тимошенко та ваша суперечка за право представляти телеканал ТВі не повинні ставати на перешкоді свободи слова; сподівається, що власники та інвестори ТВі розуміють: вирішення питання енергетичної залежності від Росії буде вирішуватись відкритим та конкурентним тендером, а не перемогою в спробі встановити контроль над ТВі; висловлює підтримку всім журналістам ТВі, які опинились по обидва боки конфлікту та захоплення тими з них, хто продемонстрував гідність та спромігся утриматись від перетворення конкуренції інвесторів на особистий конфлікт серед найкращих представників професії; рекомендує журналістам згадати, що їх право на професію пов'язано з певними обов'язками перед глядачами та повернутись до виконання своїх обов'язків і просить нарешті припинити замовчувати факт узурпації влади в Україні та називати Януковича "президентом"...

щодо звільнення Юрія Луценка

...

про київські вибори та кіпрські офшори

Гостинна республіка запрошує киян та гостей міста відвідати революційно-розважальні заходи, які відбуватимуться в рамках програми "Відкопай Київ" у Верховній Раді 2 квітня з 9:00; рекомендує опозиції припинити грати за правилами режиму та віддавати виборчі перемоги на відкуп контрольованим режимом виборчим комісіям та "судам"; готова поділитись досвідом проведення незалежних від режиму виборів в Гостинній республіці, підтриманих та неймовірно успішно проведених її активістами, а також допомогти розгорнути незалежну виборчу комісію та інші самоврядні структури в межах всього Києва; вітає оподаткування накопичень на Кіпрі, здійснене Європейським центральним банком, якому Гостинна республіка декілька місяців тому аутсорсила фінансове обслуговування Республіки; радить ЄЦБ спрямувати вилучені кошти на фінансування розвитку демократії, прав людини та права власності в країнах походження накопичень, зокрема Росії та України, а не на підтримку банківської системи Кіпру; нагадує про започаткування народного офшору Гостинної республіки та запрошує український бізнес скористатись можливістю фінансувати демократію, розвиток та верховенство права не тільки за посередництвом політичних партій, банків Кіпру та Європейського центрального банку...