27 березня 2008, 21:22

Дві фотографії

Сьогодні вранці президент виступав на форумі інтелігенції. Критичність Концепції гуманітарного розвитку України президенту не сподобалась. Документ, зокрема, констатує повільні темпи інтеграції української культури в європейський та світовий культурний простір.

Очевидно, саме тому президент закликав інтелігенцію та чиновників країни активізувати роботу з розвитку української гуманітарної політики та готуватися до відзначення 200-річчя народження Тараса Шевченка.

Складно сказати, чи почула інтелігенція заклик президента. Маю нагадати знову: два роки тому декілька сот українців звернулись до Віктора Андрійовича з відкритим листом щодо порушень прав людини в Білорусі та потреби демократичної солідарності.

Президент не почув. Можливо через те, що підписантів листа, на відміну від учасників форуму, в інтелігенцію не відбирали місцеві адміністрації. Та й взагалі ніхто не відбирав...

В той час як Віктор Андрійович виступав в оперному, КГБ Білорусі здійснювало захист національного інформаційного простору. Шляхом обшуків в 30 офісах та помешканнях журналістів ЗМІ, які мовлять з-за меж країни.

Захист терміново знадобився Лукашенку. Вірніше, його репутації, якій ще з 2005го року загрожували флеш-мультфільми. Але на захист стала відповідна стаття кримінального кодексу, суд й тисячі правоохоронців.

Підготовку до захисту простору вони почали ще позавчора – побиттям та арештами більше сотні мирних демонстрантів. Так готували фотокореспондента Андрея Лянкевіча:



Андрея вже випустили, але справа його живе. Згідно білоруському закону, доки її будуть розслідувати, Андрей не зможе приїхати в Київ.

На відкритті виставки фото та ЗМІ Білорусі, яка запланована на 2 квітня в рамках фестивалю сучасної білоруської культури, хотів поцікавитись у Андрея історією цієї фотографії:



Також дуже цікаво, що думає посол України в Мінську й колишній міністр культури України Ігор Ліховий, скажімо, про арешт на п'ять діб білоруського художника Алеся Марочкіна.

А також що думає президент, прем'єр й МЗС про відповідність позиції України пріоритету інтеграції української культури в європейський та світовий культурний простір.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

щодо євроінтеграції

Гостинна республіка 1. Вітає відмову міста Рава-Руська підкорятись антиукраїнському рішенню уряду щодо євроінтеграції; 2. Пітримує заклик мера Рави-Руської дослухатись до тих простих громадян, які готові асоціюватись з ЄС, а не з режимом Януковича; 3...

Вплив Брюсселя та Москви на українську внутрішню політику

Міжнародна конференція організована Центром Регіональних досліджень Вільного університету Берліна, Національним університетом "Києво-Могилянська Академія" (НаУКМА), Інститутом міжнародних відносин Київського Національного університету ім...

знов щодо ТВі

Гостинна республіка засуджує застосування насилля у вирішенні конфлікту навколо телеканалу ТВі; вітає рішення скласти повноваження, ухвалене частиною колективу ТВі, яка відмовилась визнавати директором людину, яку вона не вважає леґітимним керівником; здивована, що ці журналісти впродовж двох років узурпації не змогли визнати нелеґітимність Януковича як керівника країни, продовжували називати його президентом, відтворювали узурпацію влади, вводили в оману аудиторію та підважували репутацію телеканалу ТВі як каналу чесних новин; сподівається на відновлення репутації ТВі як простору свободи...

про ТВі

Гостинна республіка нагадує власникам та інвесторам ТВі, що можливе звільнення Юлії Тимошенко та ваша суперечка за право представляти телеканал ТВі не повинні ставати на перешкоді свободи слова; сподівається, що власники та інвестори ТВі розуміють: вирішення питання енергетичної залежності від Росії буде вирішуватись відкритим та конкурентним тендером, а не перемогою в спробі встановити контроль над ТВі; висловлює підтримку всім журналістам ТВі, які опинились по обидва боки конфлікту та захоплення тими з них, хто продемонстрував гідність та спромігся утриматись від перетворення конкуренції інвесторів на особистий конфлікт серед найкращих представників професії; рекомендує журналістам згадати, що їх право на професію пов'язано з певними обов'язками перед глядачами та повернутись до виконання своїх обов'язків і просить нарешті припинити замовчувати факт узурпації влади в Україні та називати Януковича "президентом"...

щодо звільнення Юрія Луценка

...

про київські вибори та кіпрські офшори

Гостинна республіка запрошує киян та гостей міста відвідати революційно-розважальні заходи, які відбуватимуться в рамках програми "Відкопай Київ" у Верховній Раді 2 квітня з 9:00; рекомендує опозиції припинити грати за правилами режиму та віддавати виборчі перемоги на відкуп контрольованим режимом виборчим комісіям та "судам"; готова поділитись досвідом проведення незалежних від режиму виборів в Гостинній республіці, підтриманих та неймовірно успішно проведених її активістами, а також допомогти розгорнути незалежну виборчу комісію та інші самоврядні структури в межах всього Києва; вітає оподаткування накопичень на Кіпрі, здійснене Європейським центральним банком, якому Гостинна республіка декілька місяців тому аутсорсила фінансове обслуговування Республіки; радить ЄЦБ спрямувати вилучені кошти на фінансування розвитку демократії, прав людини та права власності в країнах походження накопичень, зокрема Росії та України, а не на підтримку банківської системи Кіпру; нагадує про започаткування народного офшору Гостинної республіки та запрошує український бізнес скористатись можливістю фінансувати демократію, розвиток та верховенство права не тільки за посередництвом політичних партій, банків Кіпру та Європейського центрального банку...