Уявіть собі картину
Є чотири новини про нове НАТО й стару Україну:
1. Росія випередила Україну у приєднанні до НАТО. Плани Хрущова вступити в НАТО фактично здійснились – наступниця радянської імперії зусиллями наступниці німецької отримала право вето на прийняття молодої української демократії. Для організації, в якій рішення приймаються консенсусом, це, як мінімум, асоційоване членство.
2. Кажуть, споглядати за полум'ям, водою та працею інших можна безкінечно. Вітчизняні політики впевнені, що ці речі успішно можна замінити розмовами про геополітику. Але спробуймо уявити: Росія не приєдналась до НАТО, її взагалі нема як такої. Так, складно. Але якщо вийде це зробити хоча б на декілька секунд, можна помітити цікаву річ: інтеграція в НАТО – питання реформ в Україні...
3. Затверджений першоквітневим указом президента цільовий план Україна-НАТО на 2008 передбачає, зокрема: забезпечення верховенства права та додержання прав людини, реформування системи правоохоронних органів, проведення адміністративної реформи з метою покращення якості державного управління, проведення судової реформи, проведення податкової реформи та реформи державної податкової служби, боротьбу з корупцією та відмиванням грошей, спрощення процедур реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності, створення прозорих правил державних закупівель, розвиток малого бізнесу, посилення енергозбереження, науково-технічний та інноваційний розвиток України. Звісно, в певному сенсі це також геополітика.
4. Президент Віктор Ющенко заявляє, що розгляд питання про приєднання України до Плану дій щодо членства в НАТО є тестом для Північноатлантичного Альянсу. Хоча попередній цільовий план Україна-НАТО, на 2007 рік, Україною виконано, орієнтовно, відсотків на 20...
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.