1 жовтня 2010, 00:35

конституційний самосуд

можу лише позаздрити фантазії колег, які без найменшого натяку на іронію називають частину шайки узурпаторів з юридичними дипломами "конституційним судом".



бо підстав для цього приблизно стільки ж, як для відновлення редакції конституції 1996 року, конституційного договору, чи редакції радянської конституції. вибирайте будь-який.

краще зробити це самому. адже коли існує декілька версій щодо повноважень уряду, заради обмеження якого власне й існують конституції, то такий конституційний порядок тотожний його відсутності. принаймні в частині органів державної влади.

таким чином, якщо до сьогодні узурпація була фактична, то тепер вона буде оформлена також і юридично. бо права і свободи у нас є, а взаємно збалансованих системою стримувань та противаг повноважень у них представляти нас – не буде.

і єдиною зрозумілою причиною відсутності конституційної асамблеї, яка спадає на думку, може бути тільки суттєва розбіжність позицій щодо способу організації державної влади в країні.

а поки конституційна асамблея не збереться й не подолає розбіжності, якісь особи будуть ходити на роботу на вулицю банкову та грушевсього й чимось там натхненно займатись від нашого імені.

звісно, наш "парламент" може спробувати заповнити лакуну. це якщо на хвилину уявити, що він леґітимний. скажімо, суд нової зеландії не може відхиляти законопроекти на підставі їх неконституційності – це повноваження саме парламенту.

за такої системи розподілу гілок влади за зловживання повноваженням трактувати конституцію представники несуть політичну відповідальність перед виборцями. ці, зі свого боку, навіть й не розраховують на конституційний суд. а новозеландським обранцям не світить з'їхати з базару коштом суддів – отримують все якщо не одразу, то на найближчих виборах.

та й для чого далеко ходити за прикладами, – ми маємо власну історію компенсації лакун неписаною частиною конституції – майданом. і здається, внесок януковича в помаранчеву революцію не обмежиться закордонними заявами про її перемогу – на разі його режим робить все, аби неписану частину регулювання представницької влади зробити традицією.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

щодо євроінтеграції

Гостинна республіка 1. Вітає відмову міста Рава-Руська підкорятись антиукраїнському рішенню уряду щодо євроінтеграції; 2. Пітримує заклик мера Рави-Руської дослухатись до тих простих громадян, які готові асоціюватись з ЄС, а не з режимом Януковича; 3...

Вплив Брюсселя та Москви на українську внутрішню політику

Міжнародна конференція організована Центром Регіональних досліджень Вільного університету Берліна, Національним університетом "Києво-Могилянська Академія" (НаУКМА), Інститутом міжнародних відносин Київського Національного університету ім...

знов щодо ТВі

Гостинна республіка засуджує застосування насилля у вирішенні конфлікту навколо телеканалу ТВі; вітає рішення скласти повноваження, ухвалене частиною колективу ТВі, яка відмовилась визнавати директором людину, яку вона не вважає леґітимним керівником; здивована, що ці журналісти впродовж двох років узурпації не змогли визнати нелеґітимність Януковича як керівника країни, продовжували називати його президентом, відтворювали узурпацію влади, вводили в оману аудиторію та підважували репутацію телеканалу ТВі як каналу чесних новин; сподівається на відновлення репутації ТВі як простору свободи...

про ТВі

Гостинна республіка нагадує власникам та інвесторам ТВі, що можливе звільнення Юлії Тимошенко та ваша суперечка за право представляти телеканал ТВі не повинні ставати на перешкоді свободи слова; сподівається, що власники та інвестори ТВі розуміють: вирішення питання енергетичної залежності від Росії буде вирішуватись відкритим та конкурентним тендером, а не перемогою в спробі встановити контроль над ТВі; висловлює підтримку всім журналістам ТВі, які опинились по обидва боки конфлікту та захоплення тими з них, хто продемонстрував гідність та спромігся утриматись від перетворення конкуренції інвесторів на особистий конфлікт серед найкращих представників професії; рекомендує журналістам згадати, що їх право на професію пов'язано з певними обов'язками перед глядачами та повернутись до виконання своїх обов'язків і просить нарешті припинити замовчувати факт узурпації влади в Україні та називати Януковича "президентом"...

щодо звільнення Юрія Луценка

...

про київські вибори та кіпрські офшори

Гостинна республіка запрошує киян та гостей міста відвідати революційно-розважальні заходи, які відбуватимуться в рамках програми "Відкопай Київ" у Верховній Раді 2 квітня з 9:00; рекомендує опозиції припинити грати за правилами режиму та віддавати виборчі перемоги на відкуп контрольованим режимом виборчим комісіям та "судам"; готова поділитись досвідом проведення незалежних від режиму виборів в Гостинній республіці, підтриманих та неймовірно успішно проведених її активістами, а також допомогти розгорнути незалежну виборчу комісію та інші самоврядні структури в межах всього Києва; вітає оподаткування накопичень на Кіпрі, здійснене Європейським центральним банком, якому Гостинна республіка декілька місяців тому аутсорсила фінансове обслуговування Республіки; радить ЄЦБ спрямувати вилучені кошти на фінансування розвитку демократії, прав людини та права власності в країнах походження накопичень, зокрема Росії та України, а не на підтримку банківської системи Кіпру; нагадує про започаткування народного офшору Гостинної республіки та запрошує український бізнес скористатись можливістю фінансувати демократію, розвиток та верховенство права не тільки за посередництвом політичних партій, банків Кіпру та Європейського центрального банку...