12 листопада 2010, 09:35

лист до міжнародного валютного благодійного фонду

це представник фонду, який, якщо вірити нашому уряду, витискає малий бізнес в тінь.



а це представник "великого бізнесу", який, якщо вірити журналістам, в тіні малий бізнес намагатиметься "оподатковувати".





Лист підприємця Олександра Ворошила до Міжнародного валютного фонду (надіслано 11 листопада 2010 року до центрального офісу МВФ, а також до українського представництва).

publicaffairs@imf.org

RR-UKR@imf.org

Шановні панове!

Я приватний підприємець, що займається видавничою справою та торгівлею книжками через Інтернет.

Як вам відомо, цього року Україна підписала угоду "стенд-бай" – Stand-By Arrangement (SBA) – з Міжнародним валютним фондом. Місія МВФ, яку очолює п. Танос Арванітіс, у цей час в Україні, і, за повідомленнями, досить успішно проводить переговори з українським урядом.

Очевидно, що ми не поінформовані урядом про всі вимоги, які накладаються на Україну за угодою "стенд-бай". Проте, урядовці постійно коментують в ЗМІ, що всі законодавчі новели, зокрема Податковий кодекс, який зараз розглядає Верховна Рада, є прямим результатом, або ж навіть нав'язані вимогами МВФ.

Я маю сказати, що малий бізнес в Україні вважає проект Податкового кодексу драконівським, і таким, що спрямований на знищення малого бізнесу в країні. Усвідомлення цього вже спричинило до багатьох акцій протесту по всій країні. Ще більше протестів заплановано на 16 листопада, коли Парламент має затвердити кодекс.

Загальновідомо, що малий бізнес становить основу будь-якої цивілізованої економіки. Він створює самозайнятих людей, що не залежать від державної підтримки, і не шукають її.

Малий бізнес в Україні дуже недорозвинений. Така крихка спільнота потребувала б особливого ставлення і у кращі часи. У часи ж економічної кризи, коли господарська діяльність зменшується, попит падає, а ціни ростуть, допомога малому бізнесу є визначальною, адже саме динамічний малий бізнес допомагає країнам у всьому світі виходити з кризи. За даними дослідження "SME and Entrepreneurship Outlook", OECD, 2005, у країнах Організації економічного співробітництва і розвитку, малий і середній бізнес складає 95% всіх підприємств, забезпечує дві третини зайнятості, і є основним джерелом нових робочих місць. Малий і середній бізнес у багатьох країнах є основним джерелом економічного відновлення і допомагає повернутися до стійкого росту.

Тому є дивним, що МВФ схвалює (або ж так принаймні повідомляється) всі економічні заходи українського уряду у стосунку до малого бізнесу. Ще більш дивно усвідомити, що МВФ тисне (або ж так принаймні повідомляється) на уряд України, щоб той ускладнив умови для бізнесу в економіці, яка й так далека від втілення ліберальних принципів.

Серед інших положень, згаданий Податковий кодекс звужує сферу застосування спрощеної системи оподаткування та звітності, запровадженої в 1999 році для сприяння розвитку малому бізнесу, що дало мільйонам українців перейти від державної зайнятості (роботи на державу) до самозайнятості (роботи на себе).

Кодекс ускладнює звітність, удвічі зменшує поріг, вище якого малий бізнес не може застосувати спрощену систему, дає більше повноважень податковій інспекції, втричі піднімає ставку податку, запроваджує нові платежі до пенсійного фонду, тощо. В цьому листі просто нереалістично перерахувати всі нові положення, які пропонуються в Податковому кодексі, і які нібито схвалює МВФ.

На жаль, я не представляю жодну асоціацію малого бізнесу, але переконаний, що місія МВФ повинна не лише зустрічатися з представниками уряду, але й також слухати тих, хто своєю щоденною працею намагається і робить Україну процвітаючою, сучасною, та стійкою економікою.

З повагою,

Олександр Ворошило



Лист успішно надіслано на вищевказані адреси, 11 листопада 2010, 12:43

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

щодо євроінтеграції

Гостинна республіка 1. Вітає відмову міста Рава-Руська підкорятись антиукраїнському рішенню уряду щодо євроінтеграції; 2. Пітримує заклик мера Рави-Руської дослухатись до тих простих громадян, які готові асоціюватись з ЄС, а не з режимом Януковича; 3...

Вплив Брюсселя та Москви на українську внутрішню політику

Міжнародна конференція організована Центром Регіональних досліджень Вільного університету Берліна, Національним університетом "Києво-Могилянська Академія" (НаУКМА), Інститутом міжнародних відносин Київського Національного університету ім...

знов щодо ТВі

Гостинна республіка засуджує застосування насилля у вирішенні конфлікту навколо телеканалу ТВі; вітає рішення скласти повноваження, ухвалене частиною колективу ТВі, яка відмовилась визнавати директором людину, яку вона не вважає леґітимним керівником; здивована, що ці журналісти впродовж двох років узурпації не змогли визнати нелеґітимність Януковича як керівника країни, продовжували називати його президентом, відтворювали узурпацію влади, вводили в оману аудиторію та підважували репутацію телеканалу ТВі як каналу чесних новин; сподівається на відновлення репутації ТВі як простору свободи...

про ТВі

Гостинна республіка нагадує власникам та інвесторам ТВі, що можливе звільнення Юлії Тимошенко та ваша суперечка за право представляти телеканал ТВі не повинні ставати на перешкоді свободи слова; сподівається, що власники та інвестори ТВі розуміють: вирішення питання енергетичної залежності від Росії буде вирішуватись відкритим та конкурентним тендером, а не перемогою в спробі встановити контроль над ТВі; висловлює підтримку всім журналістам ТВі, які опинились по обидва боки конфлікту та захоплення тими з них, хто продемонстрував гідність та спромігся утриматись від перетворення конкуренції інвесторів на особистий конфлікт серед найкращих представників професії; рекомендує журналістам згадати, що їх право на професію пов'язано з певними обов'язками перед глядачами та повернутись до виконання своїх обов'язків і просить нарешті припинити замовчувати факт узурпації влади в Україні та називати Януковича "президентом"...

щодо звільнення Юрія Луценка

...

про київські вибори та кіпрські офшори

Гостинна республіка запрошує киян та гостей міста відвідати революційно-розважальні заходи, які відбуватимуться в рамках програми "Відкопай Київ" у Верховній Раді 2 квітня з 9:00; рекомендує опозиції припинити грати за правилами режиму та віддавати виборчі перемоги на відкуп контрольованим режимом виборчим комісіям та "судам"; готова поділитись досвідом проведення незалежних від режиму виборів в Гостинній республіці, підтриманих та неймовірно успішно проведених її активістами, а також допомогти розгорнути незалежну виборчу комісію та інші самоврядні структури в межах всього Києва; вітає оподаткування накопичень на Кіпрі, здійснене Європейським центральним банком, якому Гостинна республіка декілька місяців тому аутсорсила фінансове обслуговування Республіки; радить ЄЦБ спрямувати вилучені кошти на фінансування розвитку демократії, прав людини та права власності в країнах походження накопичень, зокрема Росії та України, а не на підтримку банківської системи Кіпру; нагадує про започаткування народного офшору Гостинної республіки та запрошує український бізнес скористатись можливістю фінансувати демократію, розвиток та верховенство права не тільки за посередництвом політичних партій, банків Кіпру та Європейського центрального банку...