15 лютого 2011, 16:29

стратегічне планування та критичний шлях



книжка (з малюнками) іранського друга рузбеха.

існує припущення, що нещодавні події в тунісі, єгипті, йорданії та ємені свідчать про втрату корумпованими, неефективними та невільними країнами соціальної стабільності в умовах світової економічної кризи і що україна так само належить до країн, що сильно постраждали від економічної кризи і тому існує загроза соціальної нестабільності в україні.

насправді з економічною кризою повстання в цих країнах мають зв'язок. але він протилежний – з поширенням ідеї про кризу вимоги громадян до якісного урядування зменшуються, тому умови для стабільності режимів насправді збільшуються, оскільки відповідальність перекладається на зовнішні обставини.

попри жалюгідні умови життя, суспільні мобілізації в цих країнах – значно більше стосунку мають до корумпованості, неефективності та несвободи. люди повстали в результаті дисонансу очікувань та реальності, а не економічної кризи. справа в тім, що впродовж багатьох років внутрішня легітимність цих режимів тримались на протидії зовнішній загрозі, роль якої виконували сша, а міжнародна – на протидії тероризму та екстремізму.

адміністрація обами спромоглась суттєво змінити цей контекст. в результаті авторитарні режими виявились нездатними відповідати очікуванням власних громадян, а міжнародний попит на безпеку за рахунок свободи – суттєво впав. а на порядку денному цих суспільств отримали шанс опинитись питання демократії та якості врядування.

натомість професійно непридатні для громадського врядування кадри з традиційним для авторитарної свідомості протиставленням демократії та прав людини, політики та охорони здоров'я, освіти тощо втрачають роботу. тому в цих країнах йдеться радше про суспільну нестабільність, ніж соціальну.

щодо україни, то "реекспорт" практики ненасильницького спротиву цілком можливий. втім, ця можливість стане реальністю за однієї умови – складної та простої водночас: українські нонконформісти не чекатимуть на ще якусь суспільну кризу й задовольняться радянською, а програмні менеджери не намагатимуться винайти додатковий конфлікт й просто згадають, що вміють думати перш ніж діяти та писати звіти про візити.

і тоді одіозним українським структурам безпеки, охорони здоров'я, забезпечення освіти та інших послуг громадського врядування не вдасться знов продати переляканим та наївним громадянам свої занадто дорогі та обтяжливі послуги так, як на разі вдається єгипетським військовим вдавати посередника між громадянами та режимом. оскільки армія і є режим.

і якщо, крім демонстрації незнання основ демократичного врядування, вона засвідчить й нездатність працювати з зовнішніми консультантами та дослухатись до їх порад, то може отримати спротив по повній програмі щойно спробує перевищити свої повноваження та порушити взяті зобов'язання. а нащо їй з рятівниці людей перетворюватись на безвідповідальну й корумповану маріонетку на американському фінансуванні? думаю, це абсолютно зайве.

11 лютого, кембрідж.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

щодо євроінтеграції

Гостинна республіка 1. Вітає відмову міста Рава-Руська підкорятись антиукраїнському рішенню уряду щодо євроінтеграції; 2. Пітримує заклик мера Рави-Руської дослухатись до тих простих громадян, які готові асоціюватись з ЄС, а не з режимом Януковича; 3...

Вплив Брюсселя та Москви на українську внутрішню політику

Міжнародна конференція організована Центром Регіональних досліджень Вільного університету Берліна, Національним університетом "Києво-Могилянська Академія" (НаУКМА), Інститутом міжнародних відносин Київського Національного університету ім...

знов щодо ТВі

Гостинна республіка засуджує застосування насилля у вирішенні конфлікту навколо телеканалу ТВі; вітає рішення скласти повноваження, ухвалене частиною колективу ТВі, яка відмовилась визнавати директором людину, яку вона не вважає леґітимним керівником; здивована, що ці журналісти впродовж двох років узурпації не змогли визнати нелеґітимність Януковича як керівника країни, продовжували називати його президентом, відтворювали узурпацію влади, вводили в оману аудиторію та підважували репутацію телеканалу ТВі як каналу чесних новин; сподівається на відновлення репутації ТВі як простору свободи...

про ТВі

Гостинна республіка нагадує власникам та інвесторам ТВі, що можливе звільнення Юлії Тимошенко та ваша суперечка за право представляти телеканал ТВі не повинні ставати на перешкоді свободи слова; сподівається, що власники та інвестори ТВі розуміють: вирішення питання енергетичної залежності від Росії буде вирішуватись відкритим та конкурентним тендером, а не перемогою в спробі встановити контроль над ТВі; висловлює підтримку всім журналістам ТВі, які опинились по обидва боки конфлікту та захоплення тими з них, хто продемонстрував гідність та спромігся утриматись від перетворення конкуренції інвесторів на особистий конфлікт серед найкращих представників професії; рекомендує журналістам згадати, що їх право на професію пов'язано з певними обов'язками перед глядачами та повернутись до виконання своїх обов'язків і просить нарешті припинити замовчувати факт узурпації влади в Україні та називати Януковича "президентом"...

щодо звільнення Юрія Луценка

...

про київські вибори та кіпрські офшори

Гостинна республіка запрошує киян та гостей міста відвідати революційно-розважальні заходи, які відбуватимуться в рамках програми "Відкопай Київ" у Верховній Раді 2 квітня з 9:00; рекомендує опозиції припинити грати за правилами режиму та віддавати виборчі перемоги на відкуп контрольованим режимом виборчим комісіям та "судам"; готова поділитись досвідом проведення незалежних від режиму виборів в Гостинній республіці, підтриманих та неймовірно успішно проведених її активістами, а також допомогти розгорнути незалежну виборчу комісію та інші самоврядні структури в межах всього Києва; вітає оподаткування накопичень на Кіпрі, здійснене Європейським центральним банком, якому Гостинна республіка декілька місяців тому аутсорсила фінансове обслуговування Республіки; радить ЄЦБ спрямувати вилучені кошти на фінансування розвитку демократії, прав людини та права власності в країнах походження накопичень, зокрема Росії та України, а не на підтримку банківської системи Кіпру; нагадує про започаткування народного офшору Гостинної республіки та запрошує український бізнес скористатись можливістю фінансувати демократію, розвиток та верховенство права не тільки за посередництвом політичних партій, банків Кіпру та Європейського центрального банку...