ющенко, фірташ, національна безпека. або ''пусть все будет как при батюшке''.
патетичні заклики віктора ющенка скасувати газові угоди інакше як феєричними назвати складно. як відомо, неабияку роль у "вирішенні" питання "національної безпеки" відіграв хоружівський мишко дорошенко.
- Але ж ви можете певним людям допомогти зустрітися з Ющенком!
- Я жодній людині не допомагав зустрітися з Ющенком як президентом. А тепер щодо Фірташа... Після другого туру президентських виборів на мене вийшов Фірташ. Ми зустрілися, бо він пояснив, що це – питання "національної безпеки", воно "дуже важливе для України".
Фірташ розповів, що у 2004 році постачання газу до України було через "РосУкрЕнерго". Враховуючи ситуацію після другого туру виборів, деякі політики почали звертатися до Фірташа з пропозиціями: "якщо ти хочеш і в 2005 році працювати по газу з Україною", то один каже – "давай мені 15% того газу, що на вході в Україну", інший каже – "давай мені 20%", третій каже – "давай мені 30%"...
- Люди з табору Ющенка таке казали Фірташу?
- Це були пропозиції від різних людей. Я не можу назвати їх прізвища. Просто вони, користуючись революційною ситуацією, хотіли "потягнути" це питання на себе і заробити великі гроші.
Фірташ мені каже: "Уявляєте, що це буде? Приходить нова влада, і ці хлопці починають один поперед другого бігти, щоб заробити більше, намагатися підняти ціни. Це буде такий дерибан! Він так вдарить по Україні, що для нової влади це буде, може, найбільший удар!".
Я передав зміст цієї проблеми Віктору Андрійовичу. Він погодився, що йому треба зустрітися з Фірташем.
Ця зустріч нас втрьох відбулася у грудні 2004 року. І там говорили тільки про одне – у випадку, якщо президентом стане Ющенко, то буде працювати система, яка працювала перед тим – весь газ з Росії буде надходити до "Нафтогазу".
Фірташу треба було це підтвердження, більше нічого. Я вважаю, що у той час дійсно йшлося про долю України.
А тепер згадаємо, що у 2005 році була нормальна ситуація з газом, нормальні ціни, стабільне постачання... Після тієї зустрічі я не мав жодного відношення до питань постачання.
- Але у 2006 році ситуація зовсім не така, як випливало з домовленостей між Ющенком і Фірташем. І зараз газ входить до України не через "Нафтогаз", а через дочку "РосУкрЕнерго".
- Після тієї зустрічі я жодними газовими питаннями не займався, а на цей рік уже укладалася зовсім інша угода. Зараз я й сам полюю на Фірташа, щоб взяти у нього інтерв'ю для газети. Я хочу, щоб він пояснив нинішню ситуацію з газом зі свого боку.
- Яке враження справляє Фірташ під час розмови?
- Єдине, що я пам'ятаю – він у питаннях газу досить професійний.
- Під час розмов з Фірташем у 2004 році Ющенко зрозумів, що той має частку в "РосУкрЕнерго"? (Від УП: як відомо, до весни цього року Ющенко стверджував, що не знає, хто стоїть за "РосУкрЕнерго")
- Про це не йшлося. Говорилося про те, що система постачання газу в Україну тільки буде працювати через "Нафтогаз".
upd. чи залишилось би росукренерго на ринку, і чи була б газова криза 2008го, якби цього знайомства не було?
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.