17 серпня 2011, 15:43

ющенко, фірташ, національна безпека. або ''пусть все будет как при батюшке''.

патетичні заклики віктора ющенка скасувати газові угоди інакше як феєричними назвати складно. як відомо, неабияку роль у "вирішенні" питання "національної безпеки" відіграв хоружівський мишко дорошенко.



- Але ж ви можете певним людям допомогти зустрітися з Ющенком!

- Я жодній людині не допомагав зустрітися з Ющенком як президентом. А тепер щодо Фірташа... Після другого туру президентських виборів на мене вийшов Фірташ. Ми зустрілися, бо він пояснив, що це – питання "національної безпеки", воно "дуже важливе для України".

Фірташ розповів, що у 2004 році постачання газу до України було через "РосУкрЕнерго". Враховуючи ситуацію після другого туру виборів, деякі політики почали звертатися до Фірташа з пропозиціями: "якщо ти хочеш і в 2005 році працювати по газу з Україною", то один каже – "давай мені 15% того газу, що на вході в Україну", інший каже – "давай мені 20%", третій каже – "давай мені 30%"...

- Люди з табору Ющенка таке казали Фірташу?

- Це були пропозиції від різних людей. Я не можу назвати їх прізвища. Просто вони, користуючись революційною ситуацією, хотіли "потягнути" це питання на себе і заробити великі гроші.

Фірташ мені каже: "Уявляєте, що це буде? Приходить нова влада, і ці хлопці починають один поперед другого бігти, щоб заробити більше, намагатися підняти ціни. Це буде такий дерибан! Він так вдарить по Україні, що для нової влади це буде, може, найбільший удар!".

Я передав зміст цієї проблеми Віктору Андрійовичу. Він погодився, що йому треба зустрітися з Фірташем.

Ця зустріч нас втрьох відбулася у грудні 2004 року. І там говорили тільки про одне – у випадку, якщо президентом стане Ющенко, то буде працювати система, яка працювала перед тим – весь газ з Росії буде надходити до "Нафтогазу".

Фірташу треба було це підтвердження, більше нічого. Я вважаю, що у той час дійсно йшлося про долю України.

А тепер згадаємо, що у 2005 році була нормальна ситуація з газом, нормальні ціни, стабільне постачання... Після тієї зустрічі я не мав жодного відношення до питань постачання.

- Але у 2006 році ситуація зовсім не така, як випливало з домовленостей між Ющенком і Фірташем. І зараз газ входить до України не через "Нафтогаз", а через дочку "РосУкрЕнерго".

- Після тієї зустрічі я жодними газовими питаннями не займався, а на цей рік уже укладалася зовсім інша угода. Зараз я й сам полюю на Фірташа, щоб взяти у нього інтерв'ю для газети. Я хочу, щоб він пояснив нинішню ситуацію з газом зі свого боку.

- Яке враження справляє Фірташ під час розмови?

- Єдине, що я пам'ятаю – він у питаннях газу досить професійний.

- Під час розмов з Фірташем у 2004 році Ющенко зрозумів, що той має частку в "РосУкрЕнерго"? (Від УП: як відомо, до весни цього року Ющенко стверджував, що не знає, хто стоїть за "РосУкрЕнерго")

- Про це не йшлося. Говорилося про те, що система постачання газу в Україну тільки буде працювати через "Нафтогаз".

upd. чи залишилось би росукренерго на ринку, і чи була б газова криза 2008го, якби цього знайомства не було?

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

щодо євроінтеграції

Гостинна республіка 1. Вітає відмову міста Рава-Руська підкорятись антиукраїнському рішенню уряду щодо євроінтеграції; 2. Пітримує заклик мера Рави-Руської дослухатись до тих простих громадян, які готові асоціюватись з ЄС, а не з режимом Януковича; 3...

Вплив Брюсселя та Москви на українську внутрішню політику

Міжнародна конференція організована Центром Регіональних досліджень Вільного університету Берліна, Національним університетом "Києво-Могилянська Академія" (НаУКМА), Інститутом міжнародних відносин Київського Національного університету ім...

знов щодо ТВі

Гостинна республіка засуджує застосування насилля у вирішенні конфлікту навколо телеканалу ТВі; вітає рішення скласти повноваження, ухвалене частиною колективу ТВі, яка відмовилась визнавати директором людину, яку вона не вважає леґітимним керівником; здивована, що ці журналісти впродовж двох років узурпації не змогли визнати нелеґітимність Януковича як керівника країни, продовжували називати його президентом, відтворювали узурпацію влади, вводили в оману аудиторію та підважували репутацію телеканалу ТВі як каналу чесних новин; сподівається на відновлення репутації ТВі як простору свободи...

про ТВі

Гостинна республіка нагадує власникам та інвесторам ТВі, що можливе звільнення Юлії Тимошенко та ваша суперечка за право представляти телеканал ТВі не повинні ставати на перешкоді свободи слова; сподівається, що власники та інвестори ТВі розуміють: вирішення питання енергетичної залежності від Росії буде вирішуватись відкритим та конкурентним тендером, а не перемогою в спробі встановити контроль над ТВі; висловлює підтримку всім журналістам ТВі, які опинились по обидва боки конфлікту та захоплення тими з них, хто продемонстрував гідність та спромігся утриматись від перетворення конкуренції інвесторів на особистий конфлікт серед найкращих представників професії; рекомендує журналістам згадати, що їх право на професію пов'язано з певними обов'язками перед глядачами та повернутись до виконання своїх обов'язків і просить нарешті припинити замовчувати факт узурпації влади в Україні та називати Януковича "президентом"...

щодо звільнення Юрія Луценка

...

про київські вибори та кіпрські офшори

Гостинна республіка запрошує киян та гостей міста відвідати революційно-розважальні заходи, які відбуватимуться в рамках програми "Відкопай Київ" у Верховній Раді 2 квітня з 9:00; рекомендує опозиції припинити грати за правилами режиму та віддавати виборчі перемоги на відкуп контрольованим режимом виборчим комісіям та "судам"; готова поділитись досвідом проведення незалежних від режиму виборів в Гостинній республіці, підтриманих та неймовірно успішно проведених її активістами, а також допомогти розгорнути незалежну виборчу комісію та інші самоврядні структури в межах всього Києва; вітає оподаткування накопичень на Кіпрі, здійснене Європейським центральним банком, якому Гостинна республіка декілька місяців тому аутсорсила фінансове обслуговування Республіки; радить ЄЦБ спрямувати вилучені кошти на фінансування розвитку демократії, прав людини та права власності в країнах походження накопичень, зокрема Росії та України, а не на підтримку банківської системи Кіпру; нагадує про започаткування народного офшору Гостинної республіки та запрошує український бізнес скористатись можливістю фінансувати демократію, розвиток та верховенство права не тільки за посередництвом політичних партій, банків Кіпру та Європейського центрального банку...