1 грудня 2011, 11:40

від політичної науки за формою до політичної науки за змістом

якби карл поппер, фарід закарія та ларі даймонд регулярно читали українську правду, вони б мабуть дуже здивувались.

"Если в Украине и назрела "революционная ситуация", то скорее "внутренняя". Имеется в виду, прежде всего, потребность перехода от демократии "сверху" к демократии "снизу" – пише олексій полтораков у статті "Від демократії за формою до демократії за змістом".

і одразу додає: "Однако этот переход невозможно совершить с помощью Майданов – какими бы масштабными и всеохватными они ни были, и какие бы пламенные вожди их не возглавляли."

оскільки у мене виникли сумніви, що цитовані "кандидатом політичних наук" автори були б у захваті від участі у дискредитації ідеї мирних протестів, я спробував спитати про це безпосередньо у них.

карл на разі, як відомо, поза зоною досяжності, адреси фаріда під рукою не було, а от ларі я написав:

Hi Larry,

Recently I had several discussions around your Consolidating Democracy (in particular using the legitimacy model) and got quite problematic response.

In particular, an observer quoting you wrote in the same article that Maidans (i.e. protests) can't be used to add democratic essence to the democratic forms.

Here is the text (in Ukrainian): http://www.pravda.com.ua/articles/2011/11/29/6796448/

Could you please briefly comment so that I could use your response in my blog.

This is important as now we have a new wave of protests and I don't think that your name can be used to say protests can't help consolidate democracy.



ларі відповів таке:

Dear Dmytro,

The challenge now is not really consolidating democracy, it is defending democracy against a systematic assault on it by the current government of Viktor Yanukovich.  Protest are a legitimate and may indeed be a vital form of defending democracy against authoritarian steps like constraints on press freedom and civil society.  If Russian civil society had had the will and capacity to mobilize large-scale demonstrations as Vladimir Putin was systematically dismantling democracy there in the previous decade, maybe Russia would not have such an authoritarian regime today.  It is true that at some point democratic consolidation requires institutionalization of parties, interest groups, associations, and more "normal" means of interest representation.  But if democracy is diminished and destroyed, what is there to consolidate?

you can feel free to quote this or some of this in your blog.

best,

Larry



насамкінець – так, сьогоднішні акції протесту дають багато підстав для критики.

я готовий підписатись під майже кожним словом цієї статті братів капранових. лише додав би, що "організатор спротиву" (видавець футболок, який змушений був залишити країну) та "учасник спротиву" (покупець футболки, якому прострелили руку) – на сьогодні уособлюють перспективу спротиву для більшості бізнесменів та рядових учасників. якби цих персонажів не існувало, режим мав би їх винайти.

але хіба ж помилки свідчать про недоречність майдану? і чи одразу сталась помаранчева революція? відомо ж – "правильні" протести бувають тільки в минулому.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

щодо євроінтеграції

Гостинна республіка 1. Вітає відмову міста Рава-Руська підкорятись антиукраїнському рішенню уряду щодо євроінтеграції; 2. Пітримує заклик мера Рави-Руської дослухатись до тих простих громадян, які готові асоціюватись з ЄС, а не з режимом Януковича; 3...

Вплив Брюсселя та Москви на українську внутрішню політику

Міжнародна конференція організована Центром Регіональних досліджень Вільного університету Берліна, Національним університетом "Києво-Могилянська Академія" (НаУКМА), Інститутом міжнародних відносин Київського Національного університету ім...

знов щодо ТВі

Гостинна республіка засуджує застосування насилля у вирішенні конфлікту навколо телеканалу ТВі; вітає рішення скласти повноваження, ухвалене частиною колективу ТВі, яка відмовилась визнавати директором людину, яку вона не вважає леґітимним керівником; здивована, що ці журналісти впродовж двох років узурпації не змогли визнати нелеґітимність Януковича як керівника країни, продовжували називати його президентом, відтворювали узурпацію влади, вводили в оману аудиторію та підважували репутацію телеканалу ТВі як каналу чесних новин; сподівається на відновлення репутації ТВі як простору свободи...

про ТВі

Гостинна республіка нагадує власникам та інвесторам ТВі, що можливе звільнення Юлії Тимошенко та ваша суперечка за право представляти телеканал ТВі не повинні ставати на перешкоді свободи слова; сподівається, що власники та інвестори ТВі розуміють: вирішення питання енергетичної залежності від Росії буде вирішуватись відкритим та конкурентним тендером, а не перемогою в спробі встановити контроль над ТВі; висловлює підтримку всім журналістам ТВі, які опинились по обидва боки конфлікту та захоплення тими з них, хто продемонстрував гідність та спромігся утриматись від перетворення конкуренції інвесторів на особистий конфлікт серед найкращих представників професії; рекомендує журналістам згадати, що їх право на професію пов'язано з певними обов'язками перед глядачами та повернутись до виконання своїх обов'язків і просить нарешті припинити замовчувати факт узурпації влади в Україні та називати Януковича "президентом"...

щодо звільнення Юрія Луценка

...

про київські вибори та кіпрські офшори

Гостинна республіка запрошує киян та гостей міста відвідати революційно-розважальні заходи, які відбуватимуться в рамках програми "Відкопай Київ" у Верховній Раді 2 квітня з 9:00; рекомендує опозиції припинити грати за правилами режиму та віддавати виборчі перемоги на відкуп контрольованим режимом виборчим комісіям та "судам"; готова поділитись досвідом проведення незалежних від режиму виборів в Гостинній республіці, підтриманих та неймовірно успішно проведених її активістами, а також допомогти розгорнути незалежну виборчу комісію та інші самоврядні структури в межах всього Києва; вітає оподаткування накопичень на Кіпрі, здійснене Європейським центральним банком, якому Гостинна республіка декілька місяців тому аутсорсила фінансове обслуговування Республіки; радить ЄЦБ спрямувати вилучені кошти на фінансування розвитку демократії, прав людини та права власності в країнах походження накопичень, зокрема Росії та України, а не на підтримку банківської системи Кіпру; нагадує про започаткування народного офшору Гостинної республіки та запрошує український бізнес скористатись можливістю фінансувати демократію, розвиток та верховенство права не тільки за посередництвом політичних партій, банків Кіпру та Європейського центрального банку...