Дмитро Потєхін Політичний аналітик, директор Групи європейської стратегії

угода про асоціацію єс-неосовок

16 грудня 2011, 17:33

ви хочете євроінтеграції, угоди про асоціацію та вільну торгівлю з єс? ок. тільки давайте називати речі своїми іменами – це будуть угоди єс-совок.

бо, як це не прикро усвідомлювати щирим борцям за незалежність україни – на разі єдина принципова відмінність україни від урср – це символіка та можливість керівництва нашого неосовкового колгоспу мати західні рахунки, майно та візи.

зусилля ж "євроінтеграції" полегшать їм там і заробіток. прихильники ж міфу про конкуренцію, яку українським олігархам ніби мають створити європейські виробники в результаті підписання цих угод, раджу поцікавитись про досвід іноземних інвесторів: в українських "судах" та регуляторних інстанціях у місцевих корупціонерів аргументів зазвичай знаходиться більше, тому конкуренція ця буде не за якість/ціну товарів, а за розмір/ризик хабара.

чи має це стосунок до якості життя людей? звісно, має – більшість цих людей ми знаємо. додайте лише до їх переліку спонсорів узурпації влади в росії. адже хіба міг путін енд ко мріяти про євроінтеграцію після фальсифікації виборів, а кремлівські олігархи – про вільну торгівлю з єс в результаті витіснення українських? навряд.

але сталось диво. кремлю навіть пугало євразес особливо не знадобилось. бо на допомогу прийшли українські єврофундаменталісти: "треба підписувати. янукович піде, а європа залишиться!", – кажуть геополітичні казкарі.

здається, для них україна перебуває на роздоріжжі. перед тим самим казковим каменем. і вибір, звісно, очевидний. так от, шановні, з нашого совкового болота до тих каменя та роздоріжжя ще повзти і повзти. звісно, якщо вони взагалі там є.

є сумніви? згадайте скільки україна за кучми, кравчука, ющенка підписувала різних папірців. нові кращі? Звичайно! а ще "україна" радянська була співзасновницею оон. до демократії та міжнародної суб'єктності стосунку це не мало, але совковому істеблишменту та його київським намісникам приємно.

так що піде янукович, піде. колись. можливо... а совок залишиться... євроасоційований... що робити? ну не знаю:) перечитати якісь базові речі. подивитись інтерв'ю одного ситуативного партнера узурпаторів з іншим. згадати дилему в'язня. адже кожен мабуть розуміє – ми всі заручники.

© 2000-2014 "Українська правда"

Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання на www.pravda.com.ua

Керівник проекту: Георгій Гонгадзе
Головний редактор: Олена Притула
E-mail редакції: ukrpravda@gmail.com
Webmaster: webmaster@pravda.com.ua